instalacja antynapadowa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

instalacja antynapadowa

Post autor: mono_ » wt mar 22, 2011 05:02

jak w temacie, choć nie jestem pewien czy się to tak nazywa. Chodzi mi o zabezpieczenie mojej skody octavii z 2001r 1.9tdi 110km poprzez odciecie paliwa po zapaleniu samochodu i nie wciśnięciu przycisku schowanego w samochodzie.

Problem jet taki, iż po wymianie akumulatora zabezpieczenie to nie działa, po odpaleniu silnika slychac dluzszy sygnał glosowy tylko. Jak to naprawić?

Nie kazdy elektryk samochodowy chce sie tego podjąć, podobno naprawa wyniosła by mnie okolo 400 zl. Ale na czym polagać ma taka naprawa, może poradze sobie samemu. Miał ktoś podobny problem?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

instalacja antynapadowa

Post autor: martinezz123 » wt mar 22, 2011 09:30

kolego jeżeli masz jakiś przycisk schowany w samochodzie do tego odcięcia to raczej na pewno jest to dokładane a nie oryginalne więc koszt takiej naprawy jest mocno przesadzony :( , zmień elektryków bo chcą na tobie zarobić .
a co do naprawy to musisz to odszukać i posprawdzać napiecia . najpewniej będziesz musiał to wymienić koszt nie powinien przekroczyć 100 zł


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

instalacja antynapadowa

Post autor: mono_ » wt mar 22, 2011 15:14

ale jak to działa w ogole? gdzie to jest zamontowane itd


jest to dokladane, jak kupowalem ja to kazalem sobie to domontowac w salonie. No ale pasowałoby żeby działało. Które napięcia pomierzyć? pozatym jaka jest zasada działania, zna ktoś jakis schemat do tego itd. Jak się taka instalacja fachowo nazywa, zebym mogl poszperac w necie.



stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

instalacja antynapadowa

Post autor: stilu » wt mar 22, 2011 20:24

masz odcięcie paliwa czy zapłonu?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: instalacja antynapadowa

Post autor: martinezz123 » śr mar 23, 2011 00:11

stilu pisze:masz odcięcie paliwa czy zapłonu?
kolega napisał że ma odcięcie paliwa :hmm:
a co do pomocy to ciężko bedzie my nie mamy szklanej kuli jeżeli ty nie znajdziesz urządzenia to my ci nie powiemy co dalej :( , bo i według czego mamy zacząć , rozbierz plastiki pod kierownicą i spróbuj poszukać jakichś centralek albo dokładanych przekaźników , porób zdjęcia , pospisuj jakieś nazwy , numery itd. i w tedy spróbujemy pomóc :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

instalacja antynapadowa

Post autor: stilu » śr mar 23, 2011 01:06

albo idz po prostu po kablu od "przycisku" do miejsca gdzie wchodzi ten kabelek. a propozycje ze zmiana elektrykow popieram.

najprostsze połączenie:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości