Elektryczne szyby ;)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Garsija6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 13:01
Lokalizacja: Opalenica
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Garsija6 » śr mar 16, 2011 00:41

Witam posiadam golfa 3 pustą wersję tylko z elektrycznym szyberdachem (który i tak nie działa ;D) i mam okazję załatwić siłowniki elektrycznych szyb z przyciskiem na drzwi i chodzi mi o to że jak bym podłączył na (krótko) pod bezpiecznik od szybra to szybki będą działać ??? Czy będzie mi coś jeszcze potrzebne do tego interesu ;) ???



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: t0mal » śr mar 16, 2011 02:47

Nie, nie można tak podłączyć.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Elektryczne szyby ;)

Post autor: kuba_p » śr mar 16, 2011 09:41

Potrzebna instalacja wewnątrz autka do podłącznia szybek , Chyba że taką już masz fabrycznie założoną.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Mavrick » śr mar 16, 2011 10:32

Kolego tak lepiej nie kombinuj. Musisz nabyc wiazki el. szyb zarowno drzwiowe jak i ta co idze pod deska.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=144413" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Lukasz_mk2 » śr mar 16, 2011 11:17

Mavrick dobrze mówi, nie rób żadnej rzeźby bo jak coś przestanie działać to nie będziesz wiedział w co ręce włożyć. Jestem po takiej zmianie szyb z manualnych na elektryczne i wcale nie ma w tym żadnej większej filozofii, więc szukaj całego kompletu (podnośniki + wiązki + przyciski), kolega z forum ostatnio kupił cały komplet za 300zł

a co do postów powyżej, w których kolega napisał że możesz już jakieś wiązki mieć - to od siebie dodam, że jest to raczej niemożliwe. Mam nadzieje, że masz przynajmniej oryginalny centralny zamek. Bo jak nie, to pewnie nie masz nawet harmonijek między drzwiami a budą w którym siedzą wiązki. A uwierz do elektryki nie przychodzą tylko dwa kable do drzwi


Obrazek

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Elektryczne szyby ;)

Post autor: kuba_p » śr mar 16, 2011 12:47

Po ktorymś roku produkcji instalcja w budzie byla , kończyła się w słupkach drzwi .
Co trochę ktoś na forum pyta " co to za wtyczki " ? Spotkałem się nawet z tematem " co to za wtyczki w drzwiach " ?



Longerd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 18:58
Lokalizacja: Lębork

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Longerd » śr mar 16, 2011 15:25

A ja ci powiem że mam dokładane szybki.
Silniczki mam na 2 kable-zamiennie podając zasilanie szyba chodzi w górę lub w dół.
Potrzebne mi były tylko włączniki do szyb zastosowałem uniwersalne ze sklepu elektronicznego tzw. zmienno-biegunowe.
Zamontowałem je nad popielniczką w konsoli centralnej z prawej i lewej strony. potrzebowałem tylko + i - no i podświetlenie do guzików wziąłem z podświetlenia zapalniczki. Działają bez problemu.



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Ro83rt » pt wrz 23, 2011 19:03

Podepnę się do tematu. Chcę założyć taki zestaw do MK IV http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol ... 75777.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak to widzicie? Sprawdzi się? I oczywiście jak to wygląda? Estetycznie? Ma ktoś foto, w którym miejscu są te przyciski od podnoszenia?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: jhosef » pn wrz 26, 2011 12:35

Ro83rt pisze:Podepnę się do tematu. Chcę założyć taki zestaw do MK IV http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol" onclick="window.open(this.href);return false; ... 75777.html
Jak to widzicie? Sprawdzi się? I oczywiście jak to wygląda? Estetycznie? Ma ktoś foto, w którym miejscu są te przyciski od podnoszenia?
Ja bym szukał oryginalnego zestawu. Jakbyś to nie założył to i tak będzie różnica. A cena 600 zł z przesyłką nie zachwyca.
Z tymi instalacjami w mk3 to trudno powiedzieć. Sama wiązka nie jest skomplikowana więc nawet nie mając można dorobić.
Ogólnie radzę uważać z próbowaniem na sucho bo jak tak naruszyłem mechanizm. Bez szyby nie ma ogranicznika i można nieco przeciągnąć.
BTW ja dałem za komplet 3d (wiązki drzwiowe, podnośniki, włączniki, maskownice) 100 zł. Czasem można dostać za naprawdę małe pieniądze.
Ostatnio zmieniony pn wrz 26, 2011 14:30 przez jhosef, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 26, 2011 13:40

Ro83rt, dokładnie jak kolega pisze, pomijając fakt jakiej jakości sa te silniczki, to jest to za drogo. Za tą cenę spokojnie kupisz oryginalny używany komplet.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Ro83rt » pn wrz 26, 2011 22:24

tak ale oryginalny komplet do MKIV to jednak troche problem jest zeby zalozyc... kilka osob na tym forum pisalo, ze kupily ori zestawy i leza w garazu bo ciezko to podlaczyc ;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby ;)

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 26, 2011 22:32

No tak to wszystko dlatego że piszesz w temacie dotyczącym mk3 o mk4 czego nie zauważyłem. Na mk4 się nie znam więc niech inni się wypowiadają. Na przyszłość dołączaj się do tematów dotyczących takiego samego modelu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Elektryczne szyby ;)

Post autor: jhosef » wt wrz 27, 2011 08:51

Ale tez nie możesz liczyć na to, że ten zestaw będzie bezbolesny to się możesz zdziwić. Nie montowałem więc nie mogę powiedzieć precyzyjnie. Ale wolałbym się pomęczyć dla oryginału niż montować taki dziwny, chiński zestaw, który może zdechnąć za miesiąc, czy pół roku. I co z tego że masz gwarancję jak (jakąś tam) jak będziesz to musiał wypatroszyć i przedstawić do gwarancji.

Coś mi świta, że greg kiedyś wrzucał poradnik do mk4. A znalezienie szybek do mk4 może być łatwiejsze niż do poprzednich modeli ze względu na popularność tego wyposażenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości