Ominąć moduł komfortu??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fred4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 08, 2011 17:39

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: fred4 » pn mar 14, 2011 20:41

Witam! Mam golfa 4 z szyberdachem bez ogólnej elektryki bez centralenego zamka itp. Postanowiłem przerobić szyberdach na elektryczny. Kupilem silnik włącznik i wszystko co do tego potrzebne. Po podłączeniu zasilania i włączniki szyberdach nie działa, oczywiście za sprawą tego, żę nie zostały podpięte dwa kable do modułu comfortu. Którego w tym aucie niema. Pytanie brzmi czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób?? Nie zależy mi na domykaniach itp. Tylko iwyłącznie na otwieraniu z przycisku. Czy ktoś może pomóc w tej kwestii??



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: jeryk10 » pn mar 14, 2011 21:39

Powinien dzialac bez modulu komfortu Z tego co pamientam to potrzebujesz zasilanie stale plus po stacyjce i masa i powinien szyber dzialac a co do przewodu ktory idzie do modulu to napewno to jest domykanie szyberdachu z wkladki kluczyka A to jest Ci nie potrzebne


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

fred4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 08, 2011 17:39

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: fred4 » pn mar 14, 2011 21:48

No i właśnie jest problem, plus i minus podpięty bezpośrednio pod aku. zapłon przekręcony, i nic nie działa :/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: grg474 » pn mar 14, 2011 21:48

wg mnie brakuje informacji (jeden z tych brakujących 2 kabli) o włączonej stacyjce dlatego ci nie pracuje. albo ktoś ci sprawdzi czy na którymś pojawia się napięcie (a wg mnie nie powinno się pojawiać tylko jest sygnałowo tak jak info między drzwiami, albo dołożysz zwykły komfort na 1 wtyczkę który będzie dawał tylko sygnał o włączeniu
jeryk10 pisze:Z tego co pamientam to potrzebujesz zasilanie stale plus po stacyjce
tak tylko wg schematu nie idzie bezposrednio kabel z plusa po stacyjce


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: jeryk10 » pn mar 14, 2011 21:55

Chodzi mi o staly plus 30 potem plus po stacujce 15 i masa 31 Czerwono brazowy staly plus Czarno niebieski plus po stacyjce Brazowy masa A kabel idacy do modulu to czerwono bialy z tego co pamientam


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: grg474 » pn mar 14, 2011 22:09

jeryk10 pisze:Czarno niebieski plus po stacyjce
ten kolor idzie do komfortu do pinu 10 wtyczki 23 pinowej (możliwe że jakby ktoś sprawdził to faktycznie tam jest plus po stacyjce ale czy tak jest to nie wiem)
jeryk10 pisze:idacy do modulu to czerwono bialy
wg schematy drugi kabel idący do komfort to żółto/czarny idący do pinu 7 wtyczki 23 pinowej
teraz tylko potrzebny ktoś kto to sprawdzi


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

fred4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 08, 2011 17:39

Ominąć moduł komfortu??

Post autor: fred4 » wt mar 15, 2011 10:06

Czerwono brązowy idzie do plusa(+) na bezpiecznik 30, brązowy masa(-),i 2 cienkie czarno żółty i czerwono brązowy, którego według schematu idą do modułu komfortu gniazdo 8 i 4.Dla wersji z manualnymi szybami, Dwa pierwsze kable mam tak podłączone, a dwóch pozostałych nie mam, z uwagi, na to żę nie mogę znależć modułu comfortu. Możliwe, żęby go tam nie było???

Kierowałęm się tych schematem. Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości