przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: gasiorx » pt mar 04, 2011 13:03

Witam,
Niedawno założyłem do swojego golfa halogeny przeciwmgielne i podłączyłem się w te gniazda po zbiorniczkiem wyrównawczym, wpiołem bezpiecznik w skrzynkę i świecą, ale jest taka sprawa że halogeny mogę używać wyłącznie z światłami krótkimi więc ok ale pomimo tego świecą mi też na długich a tak raczej być nie powinno. Poszukałem na forum o tym że należy jeszcze wpiąć przekaźnik halogenów do prawidłowej pracy. Znalazłem tylko info. o nowej elektryce i o przekaźniku nr 52. Mój golf jest z 1988 roku i znalazłem że powinienem mieć go jako pierwszego z lewej w dolnym rzędzie przekaźników a w nowej elektryce widziałem że jest on jakoś w środku na dole.
Moje Pytanie to czy rodzaj przekaźnika jest ten sam i podpasuje mi ten 52 i czy ktoś mógłby potwierdzić gdzie dokładnie mam go wsadzić. Z góry dzięki Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: Paweł Marek » pt mar 04, 2011 13:39

gasiorx pisze:a tak raczej być nie powinno.
tak może być , wiekszość np mk3 z halogenami ma tam zworkę zamiast przekaźnika i halogeny świeca zarówno na długich, krótkich i pozycyjnych, a rozpiskę przekaźników znajdziesz na forum szukajka na dole


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Re: przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: gasiorx » pt mar 04, 2011 13:52

Paweł Marek pisze:
gasiorx pisze:a tak raczej być nie powinno.
tak może być , wiekszość np mk3 z halogenami ma tam zworkę zamiast przekaźnika i halogeny świeca zarówno na długich, krótkich i pozycyjnych, a rozpiskę przekaźników znajdziesz na forum szukajka na dole

wszystkie info o przekaźnikach znalazłem spoko,

ale dzwoniłem po kilku sklepach z częściami moto i oni wołają numer części a nie np, przekaźnik nr 52; więc dlatego się chciałem zapytać czy ktoś ma dokładny numer katalogowy tego przekaźnika. Jest możliwość dopasowania jakiegoś zamiennika typu przekaźnik jaki jest dokładany do zestawów montażowych jak się kupuje niektóre halogeny dodatkowe.
Próbowałem poszukać w takim programie ETOS ale dziś coś odmówił mi posłuszeństwa niestety.

co do tego że halogeny świecą mi z długimi to wiem że kolo na przeglądzie może mi się czepiać i dlatego chciałbym wyjaśnić te kwestie bo na końcu miesiąca będę musiał pojechać i nie chciałbym się zdziwić :-(



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: Qto » pt mar 04, 2011 14:16

gasiorx pisze:dokładny numer katalogowy tego przekaźnika
obecnie - 141 951 253 B
przed 01.12.2005 - 8D0 951 253 A



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Re: przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: gasiorx » pt mar 04, 2011 14:24

[quote="Qto"][/quote]
zaraz obczajam dzięki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: Paweł Marek » pt mar 04, 2011 14:25

gasiorx pisze:że kolo na przeglądzie może mi się czepiać
niema takiej mozliwości to jest dopuszczalne i tak jest skonstruowane w większości aut


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

przekaźnik halogenów_stara instalacja elektr.

Post autor: gasiorx » pt mar 04, 2011 14:29

skoro tak mówisz PawełMarek to się przekonam jak jest u mnie bo każda stacja rządzi się swoimi prawami zauważyłem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości