Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mailman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: mailman » czw mar 03, 2011 18:54

Od kilku dni mam dziwny problem. Otóż, przy włączeniu wycieraczek następuje jedno machnięcie, po czym przepala się bezpiecznik wycieraczek (24). Silnik jest w porządku (wycieraczki chodzą - przynajmniej ten jeden raz). Wymieniam bezpiecznik, machnięcie wycieraczkami i znowu to samo. Przy przepalonym bezpieczniku tylna wycieraczka działa bez problemów.

Macie jakieś pomysły co to może być?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: Rafał 21 » czw mar 03, 2011 19:27

mailman pisze: Silnik jest w porządku (wycieraczki chodzą - przynajmniej ten jeden raz

To wcale nie oznacza że silniczek nie ma zwarcia . lub padł przełącznik zespolony ,przetarty kabel , zacierający się mechanizm wycieraczek . Tak że musisz sie dostać do silniczka wypiąć wtyczkę i podpiąć na tzw... krótko . I będziesz wiedział przynajmniej od czego należy zacząć naprawę


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: grg474 » pt mar 04, 2011 21:26

Rafał 21 pisze:zacierający się mechanizm wycieraczek
duża szansa - od tego zacząć


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mailman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: mailman » wt maja 10, 2011 19:51

I to był ten parszywy mechanizm wycieraczek. Kupiłem oryginalny, wmontowałem i chodzi jak złoto.



Awatar użytkownika
pawlo1123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 15:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: pawlo1123 » sob sie 06, 2011 18:50

Witam, nie będę zakładał nowego tematu skoro tu podobny. Mam problem z palącym się bezpiecznikiem wycieraczek. (ten bezpiecznik po spaleniu którego żadne wycieraczki ani spryskiwacze nie chodzą). Mianowicie pali go praktycznie za każdym razem gdy włączę spryskiwacz przedniej szyby. Raz się zdarzyło że nie spaliło bezpiecznika ale poszedł wtedy dymek z okolic manetki więc myślałem że to właśnie manetka, ale jeśli podniosę wycieraczki do góry i wówczas włączam spryskiwacz wszystko działa jak należy, nic nie pali, mogę psikać wtedy do woli. Gdy opuszczę wycieraczki na szybę i wówczas włączę spryskiwacz to wycieraczki dojdą do połowy i bezpiecznik spalony. W sytuacji gdy chodzą same wycieraczki bez włączania spryskiwacza również wszystko działa jak należy. Macie jakieś pomysły gdzie szukać? Gdyby była to manetka to myślę że paliło by również na podniesionych wycieraczkach. Problem dotyczy golfa mk3


1Z + 0.216 + 16bit + chip + EGR out + wolna odma + KAT out
E46 330D M57

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: Rafał 21 » ndz sie 07, 2011 08:06

pawlo1123 pisze: Macie jakieś pomysły gdzie szukać?
pawlo1123, tu nie potrzebne pomysły tylko palą Ci się styki blaszek w przełączniku zespolonym (czyli manetki kierunków / wycieraczek) I nie sugeruj sie podniesionymi ramionami bo to przecież inne obciążenie


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
pawlo1123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 15:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: pawlo1123 » ndz sie 07, 2011 15:17

hmm, może i faktycznie ten przelacznik zespolony, tylko teraz co lepiej zrobic kupywac uzywke ktora moze byc w podobnym stanie albo i gorszym czy lepiej nowy nieoryginalny jak ten http://allegro.pl/przelacznik-zespolony ... 75908.html" onclick="window.open(this.href);return false; Chociaz z drugiej strony gdyby cos nie tak bylo z manetka to bez roznicy byloby chyba czy wycieraczki sa uniesione czy chodza po szybie?? Wydaje mi sie ze moze byc to ze mechanizm wycieraczek moze byc zanieczyszcony i stawia lekkie opory. Dopoki chodza same wycieraczki lub spryskiwacz na uniesionych wycieraczkach jest ok, ale kiedy polozy sie wycieraczki na szybe i wlaczy spryskiwacz dochodza dodatkowe opory toczenia, pobor pradu sie zwieksza i bezpiecznik pada. Może tak być czy to jednak bedzie ten przelacznik nieszczesny?


1Z + 0.216 + 16bit + chip + EGR out + wolna odma + KAT out
E46 330D M57

Fabri VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 16, 2014 10:00
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: Fabri VW » wt lut 03, 2015 18:14

Witam wszystkich
Mam podobny problem:/

Mianowicie pali bezpiecznik nr 5 czyli od wycieraczek...
Sprawa wyglada tak, gdy wlacze tylko wycieraczki wszystko dziala idealnie ale gdy wlacze spryskiwacz od razu wycieraczki stoja i bezpiecznik spalony... stalo sie to jakies 1.5miesiaca temu w ogromne mrozy gdy mieszkalem jeszcze na Śląsku.
Co to może byc?? Przekaźnik od wycieraczek padł? Czy cos innego
Bede wdzieczny za konkretną wypowiedz.

Manetki zostaly wymienione na nowe bo i tak sie nadawaly do tego juz ale nawet po wymianie jest wciaz tak samo...

Golf3 1.8B 96r



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: amatorek » wt lut 03, 2015 18:34

Witam ,skoro wycieraczki chodzą, to przekażnik powinien być ok.
Problemem wydaje się być silniczek spryskiwacza ,robi zwarcie i pali bezpiecznik,podmień i będziesz wiedział.
Manetki nowe,używki?

edit:
a może przewody robią zwarcie



Fabri VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 16, 2014 10:00
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: Fabri VW » śr lut 04, 2015 09:55

amatorek, manetki używki ale w bdb stanie.
Przewody sa ok...
Podmienie silniczek i napisze.



Fabri VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 16, 2014 10:00
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek

Post autor: Fabri VW » pt lut 06, 2015 17:25

Sprawa zalatwiona:)
Wymiana silniczka spryskiwacza załatwiła cała sprawę i wszystko działa jak nówka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 105 gości