vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pietush22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 02, 2011 01:30

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: pietush22 » czw mar 03, 2011 01:35

Witam. Jak powyzej mam problem ze swoją VRką. Od jakiegoś czasu, jadąc po nacisnięciu gazu, szrpał, potrafił strzelić nawet na benzynie. Wymieniłem swiecę na NGK Platinium, przewody BERU, podmieniłem przepływomież, czujnik położenia wału, czujnik temperatury niebieski, czyściłem i przeprowadziłem adaptacje przepustnicy. Jakiś czas temu była wymieniana cewka zapłonowa z modułem (BERU). Po tych wymianach samchód nie strzela, ale przy dużych mrozach długo kręci żeby zapalić. Po zapaleniu obroty spadają od tysiąca w dół, a z czasem zgaśnie. Jeżeli nie zgaśnie, złapie normalne obroty, ale za to migaja na liczniku kontrolki, równomiernie kontrolka smarowania oleju, płynu, ładowania. Gasną dopiero, gdy zgasze i ponownie odpale samochód. VAG nie pokazuje zadnych błędów.
Drugim problemem, jaki mam, to, gdy jae stałą prędkościa 60 na 3, czuje jak somóch drga (delikatnie szarpie). Czasami przy ruszaniu jest to samo. Jakby go przelewało.
Samochód nie zbiera się tak jak powinien. Idzie dopiero od wysokich obrotów.
Po otwarciu maski, gdy położę rękę na silnik, czuje jak drga.

Jeżeli ktoś umiałby mi pomóc lub skierować do jakiegoś spiecjalisty na podlasiu, prosze o pomoc.


PIETUSH//VR6//

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: stonefree » czw mar 03, 2011 13:12

Ciśnienie zmierzyłeś?



pietush22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 02, 2011 01:30

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: pietush22 » czw mar 03, 2011 23:23

własnie wszendzie po 11 a na jednym 8.5 ale wczesniej jak chodził ok miał normalną reakcje, a teraz my cos naszło, boje sie remontu głowicy bo to droga sprawa a jak po remoncie bendzie to samo to mnie załanmie, dlaczego szukam mze innej przyczyny


PIETUSH//VR6//

pietush22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 02, 2011 01:30

Re: vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: pietush22 » ndz mar 06, 2011 23:36

mam jeszcze pytanko moze to komus cos podpowie, czy istnieje jescze cos takiego ze cewka niby dobra chodzi na wszystkich ale słaby prąd wychodzi?? a i jak swieca 1 ma taki klorek zułty jak nadpalony na porcelanie tej co przewó zachodzi na nią :otepienie:


PIETUSH//VR6//

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: jeryk10 » pn mar 07, 2011 10:06

Cisnienie paliwa ok bo moze pompa paliwowa sie konczy


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

pietush22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 02, 2011 01:30

Re: vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: pietush22 » wt mar 08, 2011 01:13

pompa niewchodzi w gre bo na gazie jest to samo co na benzynie, dzisaj wjechałem do lasu i sie załamałem otwieram maskę a tam lekka choinka jak dotykam kabli to sie swieci jak swieczki na hoinkę, i zeby nikt nie pisał ze kable zepsute nowe i na dotatek beru (wkładane delikatnie nienaruszone) a pisze o kablach bo to jusz 4 w ciągu miesiąca tak wsadzałem i wymieniałem pierwsze nieznam marki, drugie ngk, trzecie sentech(porazka) ostatnie beru, jeszcze troche to wsadze diesla zamiast vra bo mnie jusz wku....!!! TE AUTO WWALIŁEM TYLE KASY ZE NIEDŁUGO WARTOSC PRZEKROCZY WARTOSCI SAMOCHODU, DUZO LUDZI PISZE NA RÓZNYCH FORACH O SZARPANIU VRA I ZADNA ODPOWIEDZ MNIE NIEZADOWALA, JESLI KTOS MA JAKIES POJENCIE O TYCH SILNIKACH PROSZE O POMOC :banghead:


PIETUSH//VR6//

pietush22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 02, 2011 01:30

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: pietush22 » czw mar 10, 2011 15:06

nio i znalazłem częśc rozwiązania były przerwan kabelki w instalacji a na gazie to przez zapchane filtry, teraz porobiłem i jest prawie ok, poniewarz sie wkręca na obroty elegancko ale czasem sie tak jakby przytnie lekko :grin:


PIETUSH//VR6//

Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: tomciup » pn maja 09, 2011 21:32

Kolego dobrze że rozwiązałeś problem, ale te problemy to bunt VRa że został zagazowany, to silnik który musi chodzić na benzynce i czuć oktany, a nie podtlenek LPG :jezor:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
BartekMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 19:05
Lokalizacja: Pnió(vw) okolice gliwic

vr6 ratunku!!! szarpie niechodzi jak trzeba słabo pali

Post autor: BartekMK2 » sob maja 14, 2011 08:24

dokładnie :)) vra potrzebuje beny.. ale dzisiejsze czasy niestety nas zmuszają do zagazowywania... :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości