VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gizmo27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 01, 2011 16:06

VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Post autor: gizmo27 » wt mar 01, 2011 17:00

Witam.Posiadam VW Golfa IV 1.6 16V z 2003r. Od pol roku mam z nim drobny problem otóż po odpaleniu i ruszeniu z miejsca zapalaja sie kontrolki EPC i CHECK silnik chodzi normalnie obroty tez wszystko jest ok. Po kolejnym odpaleniu EPC gasnie a CHECK zostaje. Czasami check zgasnie w ciagu dnia ale to rzadkosc im wiecej odpalen w ciagu dnia tym wieksze prawdopodobienstwo ze zgasnie. Ostatnio CHECK zaczol mi migac i silnik stracil moc to byla awaria cewki po wymianie na nowa i skasowaniu bledow bylo wszystko ok ale juz nastepnego dnia znowu to samo CHECK i EPC znow swieci. Dodam tylko ze kontrolki zapalaja sie dopiero wtedy jak rusze samochodem. Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego tak sie dzieje?czy jest na to jakas rada? dzieki pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Post autor: Qto » wt mar 01, 2011 17:36

Diagnostyka komputerowa była robiona??



gizmo27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 01, 2011 16:06

VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Post autor: gizmo27 » wt mar 01, 2011 20:07

Tak i zero bledow golfik sprawuje sie bez zarzutu ale kontrolki swieca pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Post autor: grg474 » wt mar 01, 2011 23:09

gizmo27 pisze:Tak i zero bledow golfik sprawuje sie bez zarzutu ale kontrolki swieca pozdrawiam
zrób diagnostykę jak świecą a nie jak zgasisz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

VW Golf IV - Kontrolki EPC i CHECK zapalają sie po odpaleniu

Post autor: rafxxx » śr mar 02, 2011 16:17

EPC albo czujnik temperatury na kruccu wodnym [za wysoka temperatura cieczy] jak zgaśnie gdy jest zimny to to , EPC też może być czujnik stopu przy pedale hamulca( brak swiatel stopu z tylu auta jak naciskasz pedal hamulca)


SCHECK –tu jest czarna magia

1] sonda lambda 714zł ból niemożliwy mogę ci dać namiary gdzie idzie dostać taniej.
2] Zawór EGR –recyrkulacji spalin 600zł tu jedynie ratuje używka 200zł
3]ZRÓB DIAGNOSTYKE VAG!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości