Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VICTORY-OR-DEATH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 07, 2011 05:05

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: VICTORY-OR-DEATH » ndz lut 20, 2011 17:44

.......
Ostatnio zmieniony wt maja 03, 2011 14:22 przez VICTORY-OR-DEATH, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: Rafał 21 » ndz lut 20, 2011 19:36

VICTORY-OR-DEATH pisze:Druga sprawa: co zrobić z tą stacyjką, jak ją wyjąć żeby nie uszkodzić?
Napisz do moda to ci otworzy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=14" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=173289" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 20, 2011 19:39

VICTORY-OR-DEATH, Idź z klamką wystarczy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: Dexter18 » ndz lut 20, 2011 21:02

Ja to bym podpalił i wrzucił do wody... hehe żartuje. wiesz czasem warto się dowiedzieć bo jak Ci powiedzą kolosalną sumę za dorobienie to lepiej ze szrotu kupić klamki i stacyjkę z kluczykiem. Ja osobiście mam 3 klucki tyle że jeden od prawych drzwi drugi od lewych a trzeci od stacyjki i od bagażnika. Poprzedni właściciel po prostu kupił klamki z wkładem zamiast wkład stary włożyć. Teraz też mnie to trochę denerwuje ale chyba nie poradzę nic chyba ze macie jakiś pomysł



Dreadus735
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:14
Lokalizacja: Warszawa

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: Dreadus735 » pn lut 21, 2011 13:21

Ja ze względu na to, że zepsuła się stacyjka miałem w moim starym golfiku zrobiony zapłon na przycisk, tylko , że jak nie masz kluczyka (bo ja swój musiałem ułamać w stacyjce) to będziesz miał zablokowaną kierownicę, ale jeżeli masz kluczyk do bagażnika to jeśli chodzi o drzwi to wystarczy wyjąć wkłady i poprzekładać blaszki tak żeby pasowały do tego kluczyka (jest z tym trochę zabawy ale daje rade, chociaż ja miałem jeszcze z 5 dodatkowych wkładów z połamanych klamek więc blaszek był trochę większy wybór)
Pozdrawiam i życzę powodzenia



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: barteKKK03 » pn lut 21, 2011 17:40

A druga sprawa że kluczyk można dopasować... MK2 mają słabe zabezpieczenia, więc jak masz możliwość weź jakieś kluczyki od innych aut i próbuj... mi w Jettcie uszkodził się kluczyk, to nic nie dorabiałem, tylko wziąłem z innego VW i bez problemów używam go do w zamkach drzwi i klapy oraz stacyjce. :smirk:



Awatar użytkownika
VICTORY-OR-DEATH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 07, 2011 05:05

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: VICTORY-OR-DEATH » ndz lut 27, 2011 18:19

.......
Ostatnio zmieniony wt maja 03, 2011 14:23 przez VICTORY-OR-DEATH, łącznie zmieniany 1 raz.



waldemar S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 07, 2011 22:37

Re: Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: waldemar S » ndz lut 27, 2011 21:39

Dexter18 pisze:Ja to bym podpalił i wrzucił do wody... hehe żartuje. wiesz czasem warto się dowiedzieć bo jak Ci powiedzą kolosalną sumę za dorobienie to lepiej ze szrotu kupić klamki i stacyjkę z kluczykiem. Ja osobiście mam 3 klucki tyle że jeden od prawych drzwi drugi od lewych a trzeci od stacyjki i od bagażnika. Poprzedni właściciel po prostu kupił klamki z wkładem zamiast wkład stary włożyć. Teraz też mnie to trochę denerwuje ale chyba nie poradzę nic chyba ze macie jakiś pomysł
Kolego z trzema kluczykami wyciągnij wszystkie wkładki z zamków oprócz stacyjki i do każdego włóż kluczyk od stacyjki oszlifuj blaszki miedziane które wystają poza obwód wkładki wyczyść posmaruj i po zawodach . WAŻNE -wyskakujące blaszki po wyjęciu kluczyka z samej wkładki .Oszlifowany gotowy do zamka i dopiero wyciągamy kluczyk.



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: olsen72 » ndz lut 27, 2011 22:09

Tylko ze tym sposobem kolego oslabiasz sobie zamek dla potencjalnego zlodzieja. Faktem jest ze jak bedzie mialo autko zginac to i tak zginie. W MK2 o ile dobrze pamietam byly dwa typy wkladek do zamkow. A i B. Roznily sie one umiejscowieniem dodatkowych zapadek w stacyjce. Typ zamka jest wybity na wkladce A lub B. Proste. Pozatym zamiast pilowac wkladki lepiej kupic na szrocie inne wkladki i dopasowac sobie zapadki do kluczyka (wymiana) a nie szlifowanie lub zaniesc to do klienta od dorabiania kluczy to ci dobierze zapadki do klucza. A jak dogadasz sie z gosciem to ci wstawi stalowe zapadki ktore w razie czego jest o wiele trudniej zlamac.


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

waldemar S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 07, 2011 22:37

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: waldemar S » ndz lut 27, 2011 22:35

Kolego jak mają CI walnąć to walną .Stalowe też uwalą .Wiem coś na ten temat próbowali dwa razy otworzyli zamki drzwiowe bagażnika całe mimo że auta były zamknięte to stacyjki uwalone łamakiem ale zostały na miejscu -niekonwencjonalne zabezpieczenia -podstawa , a jak się uprą i Twoja fura im się spodoba to zapakują na lawetę i tyle ja zobaczysz.



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: olsen72 » ndz lut 27, 2011 23:55

Tak tez napisalem - jak ma zginac to i tak zginie. Z drugiej strony im wiecej zrobisz tym spokojniej spisz. Chyba. Co nie??


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

waldemar S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 07, 2011 22:37

Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: waldemar S » pn lut 28, 2011 00:06

Pewnie że tak. Pozdrawiam.



olekceg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zgubiłem kluczyki - co zrobić?

Post autor: olekceg » śr mar 02, 2011 21:51

ja bym wstawil nowe klamki z zamkami i zamiast stacyjki odpalanie na przycisk :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości