czy to alternator? golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemobed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 28, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy to alternator? golf IV

Post autor: przemobed » śr lut 02, 2011 19:36

Witam,

Posiadam Gofla IV 1.8t rocznik 99. Jadac dzisiaj do pracy przydazyla mi sie nastepujaca sytuacja. Po okolo 10km jazdy poczulem ze samochodem lekko drgnelo ale olalem i pojechalem dalej. Po ok 2 kilometrow zauwazylem ze swieci mi sie kontrolka od ladowania akumulatora. Zjechalem na pobocze zeby skonsulotwac to z mechanikiem ktory odrazu powiedzial mi ze to alternator. Po tym telefonie ruszylem i zaledwie po 100 metrach zaczely mi sie swieciec kolejno: lampka abs, lampka poduszek, wylaczylo mi sie wspomaganie kierownicy i wkoncu samochod zaczal gasna. Ostatnim tchem zjechalem na pobocze. Wszystkie kontrolki zaczely mi szalec po jakiejs minucie zgasly. Zauwazylem ze po wyjeciu kluczyka z stacyjki zegar od obrotow zatrzymal sie na 1100 od temperatury 90 i od poziomu benzyny tyle ile jej bylo czyli ponad polowa. Przyjechal mechanik wzial mnie na hol i jadac zaczela mi migac kontrolka od poziomu plynu hamulcowego. Mechanik stwierdzil ze to napewno alternator. Chcialbym sie dowiedziec co wy o ty sadzicie.

p.s. Od paru dni czulem ze cos ciezko odpala i wycieraczki cos wolniej chodza.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

czy to alternator? golf IV

Post autor: janek1350 » śr lut 02, 2011 19:51

Morze to być wina padniętego akumulatora naładuj go dobrze i zobacz a wczesniej weś miernik i zobacz jakie masz ładowanie na klemach powinno być 14.00-14.50volt bez swiateł na swiatłąch moze byc troche mniej.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

czy to alternator? golf IV

Post autor: Rafał 21 » śr lut 02, 2011 19:57

przemobed pisze:Chcialbym sie dowiedziec co wy o ty sadzicie.
przemobed, przecież on wie lepiej od nas :P Jak pomierzył i nie bylo ładowania to on będzie wiedział co ma robić . Proste prawda? padł alternator bo nie bylo ładowania! :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

przemobed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 28, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy to alternator? golf IV

Post autor: przemobed » śr lut 02, 2011 20:11

Chodzi mi glownie o to zeby sie dowiedziec jaka moze byc najgorsza(najdrozasza) przyczyna tego typu objawow.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

czy to alternator? golf IV

Post autor: Zico63b » śr lut 02, 2011 20:42

Najgorsza to zupełne "padnięcie" alternatora, bo najkosztowniejsze, ale za to najrzadsze w praktyce; wszelkie inne, typu pęknięty pasek, uszk. regulator - to już koszty zdecydowanie mniejsze. Te objawy z dyskoteką na zegarach to "normalny" objaw zmniejszającego się napięcia w sieci (no bo nie ładuje!) czyli tym się nie przejmować.
Wszystkie te systemy wołają po prostu o więcej prądu :bigok:



przemobed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 28, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czy to alternator? golf IV

Post autor: przemobed » ndz lut 06, 2011 12:41

Witam,
Po zregenerowaniu alternatora samochod jezdzi jak trzeba koszt 470zl.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy to alternator? golf IV

Post autor: wesol » ndz lut 06, 2011 14:41

cena kosmiczna jak dla mnie. Co tam mozna regenerowac ze tyle kosztyje, Regulator napiecia czy moze te diody tyle kosztuja. Lozyska sa tak typowe ze chyba najtansze ze wszystkich tych czesci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

czy to alternator? golf IV

Post autor: Rafał 21 » ndz lut 06, 2011 16:10

wesol pisze:cena kosmiczna jak dla mnie. Co tam mozna regenerowac ze tyle kosztyje
Każdy robi jak uważa :D Gdy sie ma nadmiar kasy, lub wpisze w koszta firmy :D Ja bym kupił używkę a swój zregenerował odsprzedał .. A jest tego że głowa boli http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... gory=50769" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy to alternator? golf IV

Post autor: wesol » ndz lut 06, 2011 17:06

Zgadza sie tylko mowie z tego wzgledu ze szczotki sa razem z regulatorem wiec wymiana tego to 30-40 zlotych diody tez mozna wymienic tylko trzeba pamietac ze sa dwa rodzaje i kosztuja okolo 10 zl /szt. Lozyska 20-25 zl /szt. Chyba najwiekszy problem to wyciagniecie i wlozenie altka bo sama naprawa to proscizna.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

czy to alternator? golf IV

Post autor: Qto » ndz lut 06, 2011 17:24

wesol pisze:z tego wzgledu ze szczotki sa razem z regulatorem wiec wymiana tego to 30-40 zlotych
no nie wiem...do mojego altka regulator kosztował 130zł po 10% rabacie...
przemobed pisze:Po zregenerowaniu alternatora samochod jezdzi jak trzeba
i na tym zakończmy



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości