zwarcie samochód nie chce zapalić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

trela515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 28, 2011 14:56

zwarcie samochód nie chce zapalić

Post autor: trela515 » sob sty 29, 2011 13:54

witam posiadam golfa III 93r 3 dżwiowy 1.6 bęzyna gaz.
Dwa dni temu przy naprawie kierunkowskazu zrobiłem zwarcie, padł bezpiecznik od kierunkowskazów i jeszcze jeden 32a, po wymianie auto nie chciało zapalić nawet nie próbuje. Rozrusznik działa bez problemów ale w przełączniku bęzyna gaz przy wyłączaniu zabezpieczenia powinna się zapalić kontrolka pokazująca bęzyne. A nie pokazuje sie wcale albo mryga, a jak próbuje przełączyć to szaleje . zabezpieczenie to mostkowanie stacyjki ze śrubą na listwie. Powinna się zapalać kontrolka i coś pyknąć, a teraz przełącznik szaleje i nic nie pyka. Nie wiem co z tym zrobic. Co mogło paść i gdzie tego szukać? albo co mogę zrobić by auto odpaliło chodźby na bęzynie



trela515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 28, 2011 14:56

zwarcie samochód nie chce zapalić

Post autor: trela515 » sob sty 29, 2011 17:07

instalacja działa to nie aktualne. brak iskry to raczej wina komputera sprawdzałem na kablach przy cewce za pomocą próbnika na jednym kablu jest napięcie drugi to masa a trzeci sygnał z komputera który nie działa. niby wszystko ok tylko nie wiem gdzie się znajduje ten komputer. Jakby mógł ktoś napisać gdzie on się znajduje to byłbym wdzięczny.



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

zwarcie samochód nie chce zapalić

Post autor: fenestro00005 » sob sty 29, 2011 18:49

bęzyna
Najpierw zajrzyj do słownika
tylko nie wiem gdzie się znajduje ten komputer.
W podszybiu. Otwierasz maskę i po stronie filtra powietrza u góry masz plastik który ściągasz i tam masz filtr przeciwpyłkowy i obok ECU.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości