Problemy z odpaleniem,rozrusznik,2 str

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Problemy z odpaleniem,rozrusznik,2 str

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 12:32

Niedawno kupiłem golfa 3 1.8 aam 75km z lpg.
Kolorem zielonym oznaczyłem czujnik temperatury 4 pinowy.
Kolor czerwony - niepodpięty czujnik, nie ma nigdzie przewodu, który można tam wpiąć.
Kolor żółty - ktoś coś kombinował, izolował, nie chce tam zaglądać bo moze cos zepsuje.
Kolor niebieski - jakas wtyczka, nie wiadomo gdzie to podłączyć i od czego to jest.

I mam pewne problemy z samochodem, ponieważ gdy chce go rano odpalic to nie wlacza sie ssanie, moze to wina tego niepodpiętego czujnika? Bez dodania gazu podczas uruchamiania silnika nici z jazdy. A jak zapali to puszcze pedal gazu i obroty faluja az w koncu gasnie. dzieje sie tak na zimnym silniku. na cieplym tez faluja ale samochod nie gasnie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 15:54 przez szef_z, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: Lipek81 » sob sty 29, 2011 14:41

Ten niepodłączony czujnik - to prawdopodobnie robi jako zaślepka króćca. Wtyczka na dole jest od czujnika ciśnienia oleju - nad filtrem oleju powinien być czujnik. Zapala się tobie kontrolka od oleju przed odpaleniem?



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 14:59

Tak, zapala się i po chwili gaśnie.
A jeszcze jedno pytanie mam

Zaznaczyłem to na czerwono:
Obrazek

Co to może być? Gdy odłączę przewód wchodzący w to, to silnik pracuje równiej a jak podłącze i dodam gazu to od razu obroty zaczynają falować...



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 15:07

A ten niepodłączony kabelek może mieć wpływ na pracę silnika?



janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: janusz_78 » sob sty 29, 2011 17:13

na pierwszym zdjęciu masz wtyk 4-pinowy do czujnika temperatury a masz zamontowany czujnik na 2-piny. czy pokazuje tobie temp. silnika ???
na drugim zdjęciu masz przepustnice i tam wchodzą 4-piny to jest do sterowania wtryskiem ale musiał bym popatrzeć dokładnie u siebie



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 17:57

pokazuje temperature silnika, może faktycznie służy to jako zaślepka...



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 17:58

ale niepokoją mnie te objawy, jutro przeczyszczę dokładnie przepustnice, krokowca i sie zobaczy czy cos sie zmieni...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: Paweł Marek » sob sty 29, 2011 19:12

jeśli AAM ma podgrzewanie kolektora ssącego tzw jeża, to ten czujnik jest od tego albo zaślepka , nie ma to wpływu na kłopoty na całkiem zimnym silniku. Kabelki w izolacji obejrzyj czy sa całe. Wtyczka nie jest od wtrysku to ta wyżej o lewej na fotce, nastawnik przepustnicy chyba ( tzw silnik krokowy)niech inni podpowiedzą albo znajdź na forum. Nie działa prawidłowo dlatego jego odpięcie stabilizuje obroty. Nie działa bo albo sam jest uszkodzony albo niewłaściwie sterowany przez ECU - podpięcie Vaga mogłoby pomóc, kontrola odstawy wtrysku względem szczelności.
Wolny przewód ma być wolny tym się nie martw - ale zobacz sobie czy do obu czujników oleju w poddstawie filtra sa kabelki, jesli tak, ten wolny jest od czujnika temp. dla MFA którego pewnie nie masz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: Lipek81 » sob sty 29, 2011 19:41

Te zaznaczone gniazdo jest od czujnika położenia przepustnicy. On działa na zasadzie potencjometru i masz już go wyjechanego, stąd falowanie. A ta wolna wtyka - faktycznie, może być od MFA - podaj kolor przewodu najlepiej.

Jeżeli chodzi o podgrzewanie kolektora, to AAM ma podgrzewanie, ale jest ono sterowane już ze sterownika, a nie z oddzielnego czujnika - jak w mk2.



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 21:56

Przewód jest czarny , 2 kabelki są wpięte do podstawy filtra więc ok

No niestety odłączenie tego przewodu od czujnika położenia przepustnicy stabilizuje obroty tylko na ciepłym silniku, na zimnym dalej falują.
Innym problemem jest to, że gdy odpalam silnik, obroty od razu powinny wzrosnąć bez dodawania gazu a tak się niestety nie dzieje. Musze dać gazu żeby odpalił i potrzymać go parę minut, żeby nie zgasł.
Może te falowanie i brak ssania się jakoś ze sobą łączy?
Już nie mam siły na niego...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: Paweł Marek » sob sty 29, 2011 22:41

szef_z, na razie sprawdź ten czujnik 4 - pinowy, kable od styków 1 i 3 odpowiadają za ssanie. Zdejm wtyczkę włącz zapłon i sprawdź we wtyczce czy między stykami 1 i 3 jest napięcie ok 5V, a potem opory czujnika między stykami 1 i 3 - normy na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » sob sty 29, 2011 23:47

da się to zmierzyć takim czymś?

Obrazek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: Lipek81 » ndz sty 30, 2011 00:23

Bez problemu.



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Niepodpięty czujnik i inne sprawy. foto

Post autor: szef_z » ndz sty 30, 2011 00:29

A mógłbyś napisać jakąś instrukcję jak to zmierzyć? bo ja jestem ciemny w tych sprawach....
dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości