Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » pn sty 24, 2011 21:16

Witam,

W moim MK3 z '94r. doszczętnie rozładował mi się akumulator. Dodatkowo miałem naprawiany moduł (nie wiem jak się on konkretnie zwie, odcięcia zapłonu chyba).
Teraz zauważyłem, że nie mogę otworzyć centralnego pilotem...
Pilot mam dodatkowy, nie żaden fabryczny. Ma dwa przyciski, jeden do otwierania/zamykania bez alarmu, drugi otwiera i zamyka z uzbrojeniem alarmu.
Moje pytanie brzmi, czy po rozładowaniu akumulatora powinienem jakoś na nowo zakodować pilota? Jeśli tak to jak to zrobić?



sztolpi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 22:31

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: sztolpi » pn sty 24, 2011 22:37

ja bym radzil sprawdzic baterie w pilocie i blaszki, czy przypadkiem sie nie odgiely. nastepnie musial bys wiedziec jakiej firmy jest dana centralka do Twojego alarmu, sprobowac poszukac schematu i sprawdzic czy dostaje napięcie na odpowiednie przewody. sprawdzić czy w ogole ma zasilanie. sprawdz czy dziala sam centralny z kluczyka, czy otwiera i zamyka jak powinien. jesli okaze sie ze nie ma polaczenia miedzy pilotem a centralka to w wyszukanum schemacie/instrukcji obslugi znajdziesz informacje o kodowaniu:)



4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » wt sty 25, 2011 10:39

Baterie w pilocie są ok, blaszki też, bo go rozmontowałem i jak wciskam przyciski to dioda się świeci.
Zamek otwieram i zamykam kluczykiem bez problemu.

Sprawdzę tą centralkę później w takim razie. Martwi mnie to bo wiem, że w przypadku rozładowania akumulatora alarm potrafił się sam uzbroić a nie mając pilota, nie wyłączę go... ;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: Paweł Marek » wt sty 25, 2011 10:46

Są do tego również odpowiednie procedury, często gdzieś ukryty dodatkowy przycisk, ale musi być instrukcja do danego alarmu więc szukaj centralki. To czy odpali czy nie bez rozbrojenia alarmu zależy od tego czy została zainstalowana blokada przy alarmie - zwykle dodatkowy przekaźnik rozłączający jakiś ważny obwód (np pompa benzyny) i w wypadku kłopotu z odpaleniem ten obwód trzeba ponownie połączyc (czyli kabelki dochodzące do nóżek 87 i 30 tego przekaźnika - ale to tylko przykład daję).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rhodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 18:43

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: rhodek » wt sty 25, 2011 11:06

Zwróć uwage po rozebraniu pilota na taki mały element ok 2 mm /srebrno-czarny prostkokacik/ czesto jak pilot upadnie to uszkodzeniu ulega lutowanie do płytki.Nie jestem elektronikiem wiec nie powiem Ci jak on sie nazywa.


troche materialow o VW Golf IV http://chomikuj.pl/rhodek" onclick="window.open(this.href);return false;

4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » wt sty 25, 2011 12:39

Instrukcji do tego alarmu nie znajdę, bo to spuścizna po poprzednim właścicielu więc jedynie spróbuje dobrać się do centralki i zobaczę co to za producent.

Jeszcze jedno, pod maską mam taką małą czarną puszkę i mam do niej malutki kluczyk. W sumie można go przekręcić w dwa położenia, pewnie typu ON/OFF.. Czy to może być coś od alarmu?



sztolpi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 22:31

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: sztolpi » wt sty 25, 2011 21:34

to jest syrena alarmu i sie ja wlacza lub wylacza:)



4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Re: Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » wt sty 25, 2011 21:47

Tylko, że kiedy wył i przekręciłem ten kluczyk to nie przestawał... chyba że jak się przekręca w trakcie to nic nie daje :)



4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Re: Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » ndz sty 30, 2011 15:50

Alarm jaki mam zamontowany to LEXLINE Random Code Keelog USA.
Nie ma tam żadnych wtyczek, wychodzi z niego pęk kabelków... Ma ktoś może jakąś instrukcję do niego do kodowania pilotów??

Może ta informacja też jest ważna, nie ma dodatkowej syreny, tylko jak się włącza alarm to wyje przerywany klakson.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 30, 2011 15:54

4m4ru, najpierw przeszukaj forum elektrody, już widziałem że coś tam jest ale w twoim interesie jest sprawdzić czy to do twojego alarmu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » ndz sty 30, 2011 16:03

Szukam szukam, ale nie mogę na razie znaleźć nic o kodowaniu pilota.
Znalazłem już schematy, ale nadal nie wiem jak dodać pilot nie mając żadnego działającego poprawnie...
To chyba ten alarm

Ma ktoś coś takiego? Wie ktoś jak i czy w ogóle da się zakodować pilota? W instrukcji nic o tym nie wspominają nawet...

Są jakieś uniwersalne metody kodowania pilotów?



4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » czw lut 10, 2011 08:05

Witam ponownie.
No i stało się... dziś rano trochę przymroziło, za pierwszym razem nie odpaliłem, próbuję drugi raz i podczas przekręcania kluczyka auto zaczyna wyć przerywanym klaksonem... po kilkunastu razach przestaje, ponownie już nie próbowałem, ale chcę wysiąść, otwieram drzwi i powtórka z rozrywki, kilkanaście razy przerywany klakson. Zamknąłem autko i komunikacją do pracy...

Teraz sprawa wygląda tak, że nie mam czym rozbroić alarmu, problem będzie też z zaholowaniem auta do jakiegoś magika od alarmów :grrr:

Miałem jakiś czas temu naprawiany moduł z którym były problemy o których pisałem tu - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=238095" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale moduł został naprawiony, prawdopodobnie zimne luty.

Po tej naprawie po jakimś czasie zauważyłem, że przestał działać pilot alarmu o którym piszę wyżej, w instrukcji nie ma nic o kodowaniu pilota i nie wiem jak go rozbroić.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?


PS. zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.. czerwona lampka od alarmu nie mruga. Kiedyś jak alarm był uzbrojony - mrugała teraz w ogóle nie świeci.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: Paweł Marek » pt lut 11, 2011 00:40

kolego wywal to i załóż nowe za stówkę, szkoda czasu. Normalne jest że alarm się uzbraja przy znacznym spadku napięcia w instalacji tak jak stało ci sie dzisiaj, ale reszta - szkoda nad tym myśleć.
A żebyś nie miał kłopotów w razie awarii jak dziś masz się dowiedzieć gdzie schowano przekaźnik blokady, zewrzyć przy nim kable dochodzące do jego styków 30 i 87a lub 87 i jedziesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

4m4ru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:30
Lokalizacja: Mazury

Re: Nie działa pilot po rozładowaniu aku

Post autor: 4m4ru » pt lut 11, 2011 22:06

z chęcią bym go wywalił, tylko nie wiem czy sam dam rade...

A czy na te problemy nie ma wpływu ten fabryczny moduł? Dziś otworzyłem drzwi normalnie, alarm się nie włączył więc może on uzbraja się na chwilę.. jest to możliwe?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości