Wymiana wkładu pompy paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: szysz61 » sob sty 22, 2011 22:36

Mam do wymiany pompę paliwa. Żeby obniżyć koszty zdecydowałem się na wymianę samego wkładu pompy, bez obudowy i wskaźnika poziomu paliwa. W czasie rozbiórki napotkałem problem. Nie wiem jak zciągnąć wąż z kroćca pompy. Może ktoś z forumowiczów robił coś takiego.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab8 ... 629ef.html" onclick="window.open(this.href);return false;



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: jeryk10 » ndz sty 23, 2011 10:40

Podgrzej waz typu opalarka zapalniczka tak zeby weza nie opalic lub polej wrzantkiem na waz powinien wtedy zejsc bez problemu Potem przy wkladaniu weza skrenc go na opaske zaciskowa


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: szysz61 » ndz sty 23, 2011 20:35

jeryk 10 dziękuję za trafne podpowiedzi. Do podgrzewania użyłem suszarki do włosów. Wszystko poszło bezproblemowo. Pompa złożona i zamontowana w aucie. Golfik już odpalony i po przejażdżce. Na zdjęciu widok nowego wkładu z zaciskiem
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51b ... 374fb.html" onclick="window.open(this.href);return false;



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: wanior » ndz sty 23, 2011 20:54

No podgrzanie jest jedną z najlepszych form wyboru aby zdjąć wąż z króćca. A jednak to pompa się uszkodziła a nie przekaźnik.?
Pozdrawiam serdecznie wanior



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: szysz61 » pn sty 24, 2011 00:39

Miałeś racje wanior. Po miesiącu okazało się, że przekaźnik jest sprawny, a pompa do wymiany. Gratuluje wyczucia, pozdrawiam!



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: wanior » pn sty 24, 2011 01:47

No po prostu ten typ z silnikiem BKC tak ma, są zastosowane różne pompy i ta jest chyba najmniej wytrzymała. Cieszę się, że wreszcie Golfina zacznie Tobie jeździć bezproblemowo bo to jest cholerne uczucie jak auto gaśnie na drodze i nie wiesz co się dzieje. Masakra.
Pozdrawiam wanior



Arbani
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw sie 07, 2008 17:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: Arbani » pn sty 24, 2011 02:16

a mozna wiedziec ile zaplaciles za wkład? bo tez to samo miałem widze ze ta sama pompa tyle ze mi nie chciał palic. ale czy to mozliwe ze mam taka sama pompke jak ty? tyle ze ja mam mk4?



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: szysz61 » pn sty 24, 2011 10:04

Szukałem pompki marki Pierburg. Pompkę kupiłem na allegro za 320zł. Sprzedający zapewniał, że to Pierturg, ale na obudowie ma wytłoczone TI automotive poland. Doszukałem się informacji, że to pompka produkowana na licencji Pietburga.



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: wanior » pn sty 24, 2011 11:01

Arbani pisze:a mozna wiedziec ile zaplaciles za wkład? bo tez to samo miałem widze ze ta sama pompa tyle ze mi nie chciał palic. ale czy to mozliwe ze mam taka sama pompke jak ty? tyle ze ja mam mk4?

Jak masz wkład do wymiany to jak wyciągniesz swoją pompkę i ją rozbierzesz to będziesz widział jaki masz wkład i wtedy poszukasz sobie na allegro. Polecam kupić oryginał bo podróbki trzeba potem doszlifowywać. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: szysz61 » pn sty 24, 2011 16:09

U mnie była za montowana pompka Pierburga, produkcja germany. Mogłem kupić za 165zł zamiennik wyprodukowany w Turcji lub w podobnej cenie zamiennik wyprodukowany w Hiszpani. Najciekawsze, że po wymontowaniu poszedłem sprawdzić czy na pewno jest zepsuta, a okazało się że pompka zaczęła pracować.



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Wymiana wkładu pompy paliwa

Post autor: wanior » wt sty 25, 2011 00:07

szysz61 pisze:U mnie była za montowana pompka Pierburga, produkcja germany. Mogłem kupić za 165zł zamiennik wyprodukowany w Turcji lub w podobnej cenie zamiennik wyprodukowany w Hiszpani. Najciekawsze, że po wymontowaniu poszedłem sprawdzić czy na pewno jest zepsuta, a okazało się że pompka zaczęła pracować.
To podłącz za pompą manometr i sprawdź czy daje odpowiednie ciśnienie czyli między 3,5-4 bara.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości