centr. zamek zamyka a nie otwira.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: palel36 » pt sty 21, 2011 15:23

witam
mam problem z centralny zamkiem (dokładanym) zamykam go z pilota, ale nie mogę go z pilota otworzyć tyko kierunki migną i czasami słychać jak by chciał się otwierać.



Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: Peres » pt sty 21, 2011 18:42

A tylko jak jest mróz masz ten problem, czy niezależnie od pogody?


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: palel36 » pt sty 21, 2011 18:47

wcześniej tego nie było. bywało po -15 i działał, ale rozebrałem drzwi dobrałem się do siłownika od str. kierowcy i okazało się że bardzo ciężko chodzi w górę. Więc go wymienię i zobaczymy co się będzie działo



Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: Peres » pt sty 21, 2011 21:58

Jak z pilota nie otwierał, to dało radę z kluczyka, nie? Ciężko, bo ciężko, ale się podnosiły?


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: palel36 » pt sty 21, 2011 22:26

PRS, tak



adi791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 08, 2010 20:39

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: adi791 » śr sty 26, 2011 22:34

kolego ja mam to samo,zamykam na pilota a otwieram kluczykiem.prawdo podobnie siadł rezystor w pompce.
Naprawa sterownika centralnego zamka
Typowa usterka sterownika centralnego zamka w GOLFIE III pojawia się po zalaniu wodą z zatkanego szyberdachu. Bardzo często elektronika pali się po takim zalaniu i naprawa jest niemożliwa. Dlatego trzeba pilnować, żeby w okolicach pompki było sucho. Jeśli w bagażniku pojawia się woda to trzeba koniecznie sprawdzić rurki odprowadzające wodę z szyberdachu. Sterownik znajduje się w bagażniku po prawej stronie w czarnym styropianowym pudełku.

W tej poradzie opiszę usterkę, która może pojawić się u każdego posiadacza golfa z centralnym zamkiem. Naprawiałem już parę sterowników z takimi dolegliwościami. Objawia się to nierównomierną pracą pompki podczas zamykania i otwierania. Najczęściej otwieranie wydłuża się do kilku lub kilkunastu sekund. Przy każdym otwieraniu czas pracy pompki może być inny.

W takim przypadku wystarczy wymienić kondensatory elektrolityczne na płytce sterownika. To są elementy, które z wiekiem samoczynnie tracą swoje właściwości elektryczne. Nasze golfy mają juz swoje lata, więc ta usterka jest bardzo częsta.

OPIS NAPRAWY

1. Wyjąć obudowę sterownika z czarnego pudełka - wypiąć wtyczkę z przewodami i wysunąć wężyk z pompki. Następnie zdjąć białą osłonę.




2. Po zdjęciu osłony zobaczymy płytkę elektroniki od strony druku.



3. Wysuwamy płytkę z obudowy i na płytce zobaczymy dwa kondensatory elektrolityczne.





4. Kupujemy w sklepie elektronicznym kondensatory 47uF(mikrofaradów) na napięcie co najmniej 16V. Przy wymianie należy pamiętać o biegunowości kondensatorów. Na zdjęciu widać czarną kreskę na obudowie kondensatora oznaczającą MINUS. Na nowych kondensatorach też będą oznaczenia bieguna ujemnego i należy je tak samo wlutować w płytkę.

i odpisz mi czy dało to efekt



adi791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 08, 2010 20:39

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: adi791 » śr sty 26, 2011 22:34

lub na emaila adi79@op.pl



skinek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 19:11
Lokalizacja: Dachnów (podkarpackie)

centr. zamek zamyka a nie otwira.

Post autor: skinek83 » śr sty 26, 2011 23:08

witam, wtrace nieco inny watek. Mam w swoim mk3 inny problem, mianowicie centralny otwiera ale nie zamyka. pompka jest sprawna, sprawdzalem w kilku samochodach, smiga. probowalem na ostro, nie zamyka. probowalem na innej pompce, sytuacja sie powtarza. juz nie wiem co mu moze dolegac. z gory dziekuje za pomoc, pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości