Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hamarama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 29, 2006 19:52
Lokalizacja: Łódź

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: hamarama » śr sty 19, 2011 18:02

Witam

Mam problem nie otwiera mi się tylna klapa. Przycisk tylnej klapy nie raeguje.Raz na dwa dni czasami uda mi się otworzyć normalnie a za chwilę żadnej reakcji. Centralny zamek działa. Z kluczyka w tylnej klapie otwieram i zamykam samochód.
Dodam, że miałem problem z spryskiwaczem i lał mi sie płyn do środka. Naprawiłem, wysuszyłem i nic żadnej reakcji.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
bigozz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw sty 20, 2005 11:58
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: bigozz » śr sty 19, 2011 18:17

A czy klamka się rusza? Czujesz, że po naciśnięciu ugina się a później wraca? Najlepiej było by zapiąć vaga i sprawdzić w module komfortu w jakim położeniu est klamka. Miałem już taki przypadek w G4 że pękła ta osłonka gumowa na klamce i klamka nie odbijała. Wystarczy, że rozbierzesz plastiki i odepniesz kostkę od klamki i z powrotem ją podepniesz. Jeśli w momencie podłączenia zadziała zamek w klapie oznacza to tylko, że mikro styk w klamce jest wciśnięty i nie odbił. Ja rozwiązałem to w prozaiczny sposób podkładając kawałek wyciętej dętki pod klamkę, żeby lepiej odbijała i wystarczyło. Auto jeździ już tak przez pół roku.


VW w sercu
na co dzień MB W210 3.2 CDI
od święta MB W123
doszedł Golf mk2 USA

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: martinezz123 » śr sty 19, 2011 18:46

kolega wyżej dobrze prawi można też tą klameczkę wyciągnąć i przeczyścić tam są takie dwie kulki po bokach i to one łapią brud i nie chce ich później odpychać , moim zdaniem rozebrać wyczyścić złozyć i cieszyć się przez następne kilka lat , może też być rozerwana gdzieś ta guma na klameczce i to przepuszcza wilgoć i wodę na te kulki .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

crs235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:53
Lokalizacja: RŚL

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: crs235 » sob sty 22, 2011 19:35

Witam, mam podobny problem w moim Golfie mk4 variant. Mianowicie co jakiś czas jest problem z otwarciem tylnej klapy - niezależne od temperatury otoczenia. Tylnego zamka nie używam od początku (auto od urodzenia na pilocie) więc nie jestem w stanie go sprawdzić bo kluczyk nie wchodzi nawet do 1/3 :|. W dodatku po ostatnich wahaniach temperatury w przedziale -2C do +2C co rano miałem otwartą klapę, a co ciekawe, nie włączał się przez to alarm. W tym przypadku również powinienem rozebrać tylną klapę i sprawdzić klamkę czy problem może tkwić w czymś innym?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: guziolek » sob sty 22, 2011 20:39

crs235 pisze:Witam, mam podobny problem w moim Golfie mk4 variant. Mianowicie co jakiś czas jest problem z otwarciem tylnej klapy - niezależne od temperatury otoczenia. Tylnego zamka nie używam od początku (auto od urodzenia na pilocie) więc nie jestem w stanie go sprawdzić bo kluczyk nie wchodzi nawet do 1/3 :|. W dodatku po ostatnich wahaniach temperatury w przedziale -2C do +2C co rano miałem otwartą klapę, a co ciekawe, nie włączał się przez to alarm. W tym przypadku również powinienem rozebrać tylną klapę i sprawdzić klamkę czy problem może tkwić w czymś innym?
Pozdrawiam.
Rozebrać wyczyścić, na pewno nie zaszkodzi, a jak też nie pomoże, to wtedy dalej najwyżej szukać usterki.



hamarama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 29, 2006 19:52
Lokalizacja: Łódź

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: hamarama » pn sty 24, 2011 12:44

3 godziny pracy i klamka działa. Przeczysciłem klamkę była zaśniedziała, wysuszyłem wnętrze klapy i wszystko pięknie działa.
Dzieki za pomoc!!!



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: przemlin » pn maja 07, 2012 10:18

Podpinam się pod temat. Nie mam zamka w tylnej klapie na kluczyk, tylko jest przycisk do otwierania klapy który uruchamia siłownik. Próbowałem naprawić siłownik jednak poległem. Czy można go zastąpić standardowym siłownikiem , uruchamianym z przycisku klapy , bo po naciśnięciu przycisku pojawia się 12V w kostce idącej do starego siłownia? Pozdro,



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: Qto » pn maja 07, 2012 10:28

przemlin pisze:Czy można go zastąpić standardowym siłownikiem
a co to jest wg Ciebie standardowy siłownik ??



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Nie działa zamek w tylnej klapie MK4 Variant

Post autor: przemlin » pn maja 07, 2012 10:47

no zwykły siłownik na 12 v np. taki
http://moto.allegro.pl/silownik-7kg-cen ... 11728.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pomijam kwestie montażowe , bo pasować nie będzie ,trzeba rzeźbić, tylko czy można go zasilać z tej kostki
od starego siłownika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości