sterownik alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

endrju38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 03, 2009 15:25
Lokalizacja: Częstochowa

sterownik alarmu

Post autor: endrju38 » pt sty 14, 2011 21:30

Witam, mam mk3 93r. z orginalnym centralnym zamkiem (instalacja na pompkę) który działa dobrze i instalację alarmową Boscha Bloctronic taka jest nalepka na szybie a na sterowniku alarmu jest opis Bosch Alarmrelais 0 335 411 052 Medin in Spain tylko nie wiem czy to jest fabryczna instalacja montowana przez VW czy poprzedni właściciel w Niemczech na własną rękę ją założył.

Problem jest taki że całe okablowanie i wszystkie elementy są, no oprócz pilota bo jest rozsypany na części ale nawet jak go złożyłem i dałem napięcie to nic się nie działo a jak odpinam kostki od centralki to coś w niej tyka. Jak mam auto trzy lata tak tylko raz sam po zamknięciu z kluczyka się uaktywnił i po odemknięciu drzwi zaczął wyć i nie wiedziałem jak go wyłączyć. Dopiero po dostaniu się do centralki i stukanie w nią rozbroiło system!!
Czy ktoś z Was ma też taką instalację i czy da się jakąś inną centralkę do tego podpiąć bez wymiany całych bebechów i za rozsądną cenę? Bo pytałem się w dwóch warsztatach gdzie montują alarmy to krzyczą od 300zl do 450zł i to zależy czy coś będzie się nadawało do wykorzystania z mojej instalacji.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 14, 2011 22:35 przez endrju38, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

sterownik

Post autor: Qto » pt sty 14, 2011 22:00

endrju38 pisze:sterownik
sprecyzuj temat



krissp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 29, 2011 15:45

sterownik alarmu

Post autor: krissp » sob sty 29, 2011 16:52

mam identyczny problem i identyczny alarm, alarm jest ale brak jakiejkolwiek reakcji, jakbys cos wiedział to daj znac "endrju38" ja probuje jeszcze na innnym forum wiec jak cos to napisze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

sterownik alarmu

Post autor: Paweł Marek » sob sty 29, 2011 19:27

Będzie problem, na forum elektrody piszą o tym w paru tematach, i schematu nigdzie nie widzę. Więc uważam że trzeba sobie kupić nowy niedrogi w granicach 100-150 alarm i albo rozgryzać kabelki we tyczkach samemu na podstawie tego do czego są podłączone, i założyć samemu, albo dać zarobić fachowcowi - nie powiedziałbym że 3 stówki jest za to wygórowaną ceną jeśli wchodzi w nią nowy alarm. Na samodzielne nauczenie się tego trzeba sporo czasu - zależy od chęci i znajomości elektryki samochodowej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości