Problem z zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciekwml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:40

Problem z zamkiem

Post autor: maciekwml » śr sty 12, 2011 00:01

Witam

Jestem tu nowy, jednakże przed założeniem tegoż wątku przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi i.... nie znalazłem takowej :)

Mój problem polega na tym że zatrzasnęły mi się drzwi od kierowcy w moim goferku. Kluczykiem gdy przekręcę, rygielek się podnosi, z pilota otwierając to samo, jednakże drzwi po pociągnięciu klamki nie reagują, ani za pomocą tej zewnętrznej jak i za pomocą wewnętrznej. Wygląda na to że nie otwiera się zapadka.

A teraz czas na pytanie:

Jak otworzyć te drzwi?? :) Siedziałem cały dzień i nic. Otwierałem i zamykałem zarówno kluczykiem jak i pilotem, następnie próbowałem otworzyć klamką a drzwi nie reagują... Psikałem WD-40 na oślep przez szparę między drzwiami a karoserią w miejsce gdzie znajduje się zapadka - też bez efektu... Dodam iż mam założony boczek na drzwiach i od środka przy zamkniętych drzwiach niema możliwości zdjęcia go :/

Mój golf to 3'ka z 95roku z silnikiem 1.4abd jeśli to pomoże choć wątpię :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » śr sty 12, 2011 00:12

walnij parę razy pięścią w drzwi koło zamka, jeśli nie pomoże - to zdejmiesz ta tapicerkę wszystko się da, choć nie twierdzę że będzie łatwo, najlepiej wyjąć przednie fotele dla ułatwienia. Czasem wystarczy odpiąć cięgno od klamki wewnętrznej i puszcza, czasem trzeba spryskać cały zamek WD40 ostukać może puści, potem wyjąć go i środek wyczyścić nasmarować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maciekwml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:40

Problem z zamkiem

Post autor: maciekwml » śr sty 12, 2011 10:54

Hmm... dzis po pracy sprobuje, moze sie uda... napisze o wyniku tegoz sposobu :)

Pozdrawiam
Maciek



maciekwml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:40

Problem z zamkiem

Post autor: maciekwml » czw sty 13, 2011 00:21

stukałem, pukałem i nic. Próbowałem się dobrać do rozbiórki tapicerki - także nic :/ może masz jakiś jeszcze pomysł??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 01:26

Tak, wyjmij przednie fotele i zdejmij tapicerkę - wystarczy jak z tyłu ją odegniesz i dojdziesz do zamka. Albo Bosh.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: teczak » czw sty 13, 2011 10:52

Miałem podobny problem. Skręciłem szybę do dołu i zdjąłem uszczelkę od szyby. Okazało się że wiosełko przy klamce się rozsypało i w jakiś sposób blokowało otwarcie drzwi. Wysunąłem wiosełko i drzwi się otworzyły. To trochę mniej roboty niż zdejmować tapicerkę.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 18:03

jednakże musiałes klamke rozwiercić jeśli drzwi się nie otwarły no nie? Czyli nie tak prosto


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: teczak » czw sty 13, 2011 22:01

Nie musiałem nic rozwiercać. Nie wiem dlaczego to stwierdziłeś.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 23:34

no to jak to dostałeś się do wiosełka przez szparę koło szyby? To zwracam honor.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: teczak » pt sty 14, 2011 00:36

Ten zaczep od wiosełka przy klamce się urwał. Długim śrubokrętem mogłem je zatem wysunąć z zamka bo nic go nie trzymało od strony klamki.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 00:43

Nie rozumiem co to dało dla otworzenia zablokowanych drzwi ale juz mniejsza z tym sam robię off topik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: teczak » pt sty 14, 2011 01:00

Szczerze mówiąc to ja też nie wiem co blokowało to wiosełko ale po jego wysunięciu drzwi się otworzyły. Dodam jeszcze że wcześniej miałem tak jak kolega klamka od zew i wew mogłem ciągnąć i nic, a guzik był do góry. No ale pomogło.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

maciekwml
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:40

Problem z zamkiem

Post autor: maciekwml » pt sty 14, 2011 16:08

Rozebralem tapicerke i sie otworzyly jednakze gdy zalozylem ja z powrotem problem powrocil. przed ponownym zalozeniem tapicerki na drzwi wysmarowalem dokladnie zamek wdkiem i sprawdzilem kilkakrotnie czy sie drzwi otworza. cos musi blokowac.. nie wiem moze ten drucik co do klamki wew idzie jest za mocno docisniety do drzwi jak boczek zaloze... sprawdze to w niedziele bo dzis dzien oraz jutrzejszy mam caly zajety..

pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 19:29

maciekwml pisze:nie wiem moze ten drucik co do klamki wew idzie jest za mocno docisniety do drzwi
prawdopodobnie, lub źle poprowadzony, albo zagięty i przez to za krótki odepnij go na próbę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości