Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrekr26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 10, 2011 18:03

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: piotrekr26 » pn sty 10, 2011 18:49

Witam.
Mam problem w moim Golfie 4, 1.9 tdi. Gdy dzisiaj rano jechałem do pracy zauważyłem, że wyzerował mi się licznik kilometrów (ten mniejszy). Mocno się tym nie przejąłem. Gdy chciałem wrócić do domu przy przekręceniu kluczyka w stacyjce zaczęła mrugać kontrolka od siec żarowych (bardzo szybko) i było słychać pykanie w liczniku. Zegar też się zresetował. Rozrusznik kręcił (chyba jakoś inaczej), ale silnik nie chciał odpalić. Po odczekaniu 2 minut było już normalnie. Wróciłem do domu, zgasiłem go i niestety problem się powtórzył. Tym razem zapaliła się tylko jedna żółta kontrolka i to bardzo słabo. Akumulator chyba jest sprawny (trochę duży - 110Ah), tylko na + wyłazi mi coś zielonego na klemę, ale oczywiście od razu ją wyczyściłem. Po poruszeniu klemą napięcie jakby wracało ale nadal nie chciał odpalić. Po prostu szwankuje elektryka, chyba jakieś kable od masy albo coś podobnego. Może ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak mi pomóc.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: wojtas46 » pn sty 10, 2011 19:00

Na początek naładuj aku , bo moim zdaniem to może być rozładowany aku



piotrekr26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 10, 2011 18:03

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: piotrekr26 » pn sty 10, 2011 21:05

Akumulator jest ok. Jeszcze wczoraj silnik odpalał jak strzała.



Jacques
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 25, 2010 11:59
Lokalizacja: Tychy

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: Jacques » pn sty 10, 2011 21:16

masz ten sam problem co moj AFN chyba, przekrecasz kluczyk w pozycje 1 kontrolki sie zapalaja swiece zarowe potem gasna, probujesz odpalic, mruga ci szybko kontrolka swieczek cyka caly czas i wszystko sie resetuje na desce :( wlasnie tez z tym walcze



piotrekr26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 10, 2011 18:03

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: piotrekr26 » pn sty 10, 2011 21:29

Ja mam tak, że gdy przekręcam kluczyk w pozycję 1 od razu słychać pykanie w liczniku i mruga kontrolka świec żarowych. Przed chwilą zrobiło się jeszcze gorzej, bo po wyjęciu kluczyka zaczęła mrugać lampka od alarmu z taką samą częstotliwością jak od świec (bardzo szybko).



Jacques
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 25, 2010 11:59
Lokalizacja: Tychy

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: Jacques » pn sty 10, 2011 21:39

no ja juz nic dzisiaj nie pocuduje bo nie mam garazu a po ciemku nie bede dlubal, zerkne tam jutro, fajnie by bylo jakby ktos rzucil propozycja co tu jest nie halo :/



piotrekr26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 10, 2011 18:03

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: piotrekr26 » pn sty 10, 2011 21:49

Rano pobawię się z tą klemą plusową, ale nie wydaje mi się, żeby to było tylko to. Bardzo mnie zdziwiła ta lampka od alarmu. Dzieje się coś niedobrego.
Opisałem też ten problem na elektroda.pl ale tam nikt nie potrafił odpowiedzieć co to może być i admin wywalił temat do kosza :lol:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w liczniku

Post autor: Qto » pn sty 10, 2011 22:23

Aku trochę duży i może być niedoładowany...wyczyść klemy, połączenia masowe, połączenia przy altku...nałąduj aku i zobacz jak będzie.



Kiki 39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 10, 2011 22:44

Re: Golf 4 resetowanie się zegara i licznika, pykanie w licz

Post autor: Kiki 39 » pn sty 10, 2011 23:13

piotrekr26 pisze:Opisałem też ten problem na elektroda.pl ale tam nikt nie potrafił odpowiedzieć co to może być i admin wywalił temat do kosza :lol:
Na "elektrodzie" nikt nic Tobie nie sugerował na co zwrócić uwagę?Troszkę to dziwne...Po co Tobie tak duży akumulator,przecież ciężarówką nie jeździsz...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości