Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: dylesid » sob sty 08, 2011 16:45

Witam, moj model Golf 1.4 16V z 2000 roku. To sie stalo wczoraj rano, przed praca. Wkladam kluczyk, kontrolki sie swieca, swiatla sa, probuje przekrecic kluczyk, nic, kompletnie nic, nawet tego takiego dzwieku rozrusznika, jakby probowal, ale nie moze - tego tez nie bylo. Odpalil dopiero z 2 biegu na popych, za pierwszym razem. Po dojezdzie do domu wylaczylem silnik, probowalem startowac jeszcze raz, niestety, to samo. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Co to moze byc?



Awatar użytkownika
jaro39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:03
Lokalizacja: Puławy

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: jaro39 » sob sty 08, 2011 17:09

Zapewne uszkodzenie stacyjki . Jak kontrolki przygasają przy próbie odpalenia, to sprawdz polaczenie klemy-aqu



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: dylesid » sob sty 08, 2011 17:24

No wlasnie nie przygasaja, tak jakby w ogole nie bylo reakcji.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: Qto » sob sty 08, 2011 17:29

jak nie stacyjka to elektromagnes rozrusznika...sprawdź czy przy próbie odpalenia pojawia się napięcie na jednopinowej wtyczce przy elektromagnesie. Fotka jest z takiego auta jak Twoje...1.4 2000 także nie powinno być problemu z lokalizacją
Obrazek



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: dylesid » sob sty 08, 2011 17:33

Dzieki, jutro zdobede cos do pomiaru.

A pytanie poboczne. CZy jest jakas mozliwosc okreslenia, czy to stacyjka? Na przyklad spiac jakies kable i sprawdzic czy bedzie zaplon? Czy to tylko taki trik z filmow?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: Qto » sob sty 08, 2011 17:35

łatwiej dostać się do wtyczki którą pokazałem na fotce i tam podać plus ewentualnie...tylko ostrożnie z takimi zabawami bo można nogi stracić



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: guziolek » sob sty 08, 2011 17:55

Qto pisze:łatwiej dostać się do wtyczki którą pokazałem na fotce i tam podać plus ewentualnie...tylko ostrożnie z takimi zabawami bo można nogi stracić
Ale nagroda Darwina gwarantowana i ten artykuł w SE "Sam się rozjechał swoim samochodem" :hmm: :bigok:



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: gatokane » sob sty 08, 2011 18:03

Piszesz ,że po przekręceniu kluczyka nic to rozumiem że cisza (nie ma tak znanego pyk-pyk),a jeżeli tak to test tak jak kolega napisał wcześniej lub pokrewny sposób czyli odpinasz tą kostke na zdjęciu i podajesz plus z akku do pinu w który ona wchodzi (możesz bezpośrednio z nakrętki m8 zaraz obok do której idzie plus z akku) wystarczy pare centymetrów przewodu.Jak zakręci to stacyjka jak nie to elektromagnes lub jeszcze mały test który opisałem tu- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=372897" onclick="window.open(this.href);return false;



cichos29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:01

Re: nie kręci,kontrolki się palą, wszystko inne chodzi

Post autor: cichos29 » pn sty 10, 2011 17:10

witam
mam problem z moim golfem 3
problem tkwi w tym że czasem auto nie zakręci tzn przekręce kluczyk na zapłon, a on głuchy, nic. Dodam że wszyskie kontrolki pała się normalnie i cała reszta też funkcjonuję normalnie. Zapalam w ten sposob że wyjmuję kluczyk ze stacyjki i wkładam po raz drugi, a jeśli to nie pomoże to zrzucam klemę z akumulatora i wtedy jest ok. proszę o pomoc w tej sprawie. z góry dziękuję :o



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: dylesid » pn sty 10, 2011 17:11

Dziekuje wszystkim.

Rozwiazanie: Drut w rozruszniku pomiedzy cewka a samym rozrusznikiem zardzewial i odpadl (masa to chyba byla), drut wymieniony, samochod zapala :))



janeksut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 09:20

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: janeksut » ndz mar 20, 2011 18:41

Witam.
Mam podobny problem, golf 4 2000rocznik 1,6 benzyna, wczoraj jeździłem cud malina, dzis do samochodu i uppppsssssss.
Po włożeniu kluczyka do stacyjki, chyba bo nie zauważyłem, wszystko super z kontrolkami i po przekręceniu kluczyka do rozruchy cisza żadnej reakcji, wszystkie kontrolki zgasły i nic. Ponowne próby nic nie dały, zamykanie centralnego i otwieranie też nic nie dały. Teraz po wlożeniu kluczyka żadnej reakcji i palą się żadne kontrolki nic. Powstaje pytanie czy stacyjka i kostka czy coś z rozrusznikiem. Aku spoko wartowski, rozrusznik po regeneracji na jesieni wymieniany...... Kto pomoże???????



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: Zico63b » ndz mar 20, 2011 18:46

janeksut pisze:i palą się żadne kontrolki nic.
To znaczy?
A jest światełko nad lusterkiem? Z resztą o tym napisano już chyba wszystko, prawie wszystko nawet w tym temacie...



janeksut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 09:20

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: janeksut » ndz mar 20, 2011 19:18

mam u siebie radio w samochodzie które działa po włożeniu kluczyka do stacyjki i ono działało. Jeśli o tym napisali to podrzuć mi link, bo jak oglądałem tematy to zwykle było że kontrolki świeca i żadnej reakcji .....



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie odpala z kluczyka, nie kręci, odpala z popychu

Post autor: Zico63b » ndz mar 20, 2011 19:40

No nie wiem czego szukać: najpierw kontrolki były a rozrusznik nie szedł, a z popychu paliło. Później nie było (jak rozumiem) nawet kontrolek - a to znów inna awaria.
W sumie, pisząc że wszystko już opisano - mam na myśli że i awaria całkowitego braku zasilania (rozładowany akumulator, uszkodzone zasilania); i obecność kontrolek (prawdopodobnie kostka stacyjki) - było na forum pod odpowiednimi tytułami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości