Wybór nowych lamp do MKIII

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: GRIZLI » sob sty 01, 2011 22:56

Cześć
Chyba czas sprawić do autka nowe lampki. Stare H4 już się wysłużyły, dużo jeżdżę w nocy a i wzrok już nie tan sam, co 30 lat temu :helm: . No ale na poważnie, zastanawiam się nad nowymi lampkami, poszukałem i sam nie wiem, co wybrać. Praktycznie są 3 możliwości tyle, że ostatnia bardzo droga i raczej nie opłacalna dla tak wiekowego autka jak Mk3.
1.http://moto.allegro.pl/vw-golf-iii-refl ... 38427.html lampki jak Mk4 z żarówkami H7+H7.
2.http://moto.allegro.pl/nowe-lampy-vw-go ... 11340.html standartowe H1+H1.
3. Jak wyżej ale w wykonaniu HELLA, czyli ORI sprzęt.
Chcę mieć jak najlepsze światełka ale nie chcę bawić się w żadne soczewki ani ksenony, co radzicie po własnych lub innych ludzi doświadczeniach?


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: skaktus » sob sty 01, 2011 23:05

Dżizas, było, miliard razy.

Jeśli lampy ala mk4 to tylko Hella. Jeśli H1 H1 to tylko zamienniki TYC i nic innego. Jeśli inne to projektory TYC. Osobiście mam takowe projektorki i moim zdaniem najlepsze lampki.

Do tego poczytaj tematy o żarówkach i o przekaźnikach, być może nie trzeba kupować lamp tylko je poprostu wyczyścić, wymienić klosze, żarówki i po sprawie.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: GRIZLI » ndz sty 02, 2011 00:05

Kolego szanowny, jestem elektrykiem z doświadczeniem ponad 20 letnim do tego zapalonym grzebaczem samochodowym. Przerobiłem w swojej historii golfa MkI, II, i obecnie III. Wstawiałem do różnych samochodów systemy antykradzieżowe własnego pomysłu, systemy car audio, naprawiałem elektrykę. Przekaźniki świateł do tych samochodów wstawiałem, gdy to forum nawet jeszcze nie istniało a ludzie nie mieli pojęcia, dlaczego w starzejących się autkach VW są takie hu..we światła . Brudne klosze i takie tak inne sprawy, to są sprawy oczywiste o których już wiadomo. Niestety powiększająca się rodzina, praca zawodowa skutecznie zabierają czas, na hobby i majsterkowanie. Nie mam po prostu możliwości porównać sobie świecenia tych różnych źródeł światła w jednym autku, nie wiem jak sprawują się. Temat żarówek znam, testuję je od lat osobiście.
Nie zmienia to jednak faktu, ze właśnie na taką odpowiedź liczyłem i bardzo dziękuję. Cieszyłbym się jednak jeszcze bardziej z bardziej drobiazgowego porównania lamp z żarówkami H1 do H7. Czy różnica w kosztach jest opłacalna do ich wydajności. Bo wiadomo, że żarówki H7 do najtańszych oraz najtrwalszych nie należą. Wiem już, że unikać należy podróbek, poza firmy TYC. H4 odrzucam, gdyż wiadoma jest i słaba skuteczność z racji konstrukcji nawet w porównaniu do H1 a zwłaszcza do H7. Tylko czy będzie aż tak lepiej na H7, że warto zainwestować tyle środków? Jak jest różnica pomiędzy H1 a H7? Do projektorów za chiny nie mam przekonania, nie chcę kłopotów z przeglądami i policją.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: skaktus » wt sty 04, 2011 14:44

H4 aż tak złe nie są - przykład - Dacia Sandero mimo że na H4 zajęła 3 miejsce w testach jakości oświetlenia dróg - wiadomość z tegoż forum.

Jaka jest różnica pomiędzy H1 a H7 ? Gównie w cenie i trwałości, gdzie H7 pada bardzo często i gęsto. H7 teoretycznie powinna świecić nieco mocniej, ale praktyka pokazuje że to bardziej zależy od reflektora niż żarówki. Porównywałem żarówki H7, H1 i H4 różnych producentów i pomiędzy H1 a H7 różnica jest bardziej kosmetyczna.

Obecnie śmigam na projektorach TYC - jestem bardzo zadowolony. Chińczycy nie produkują projektorów. Co do chińskich lamp - nie wiem czego się bać, używałem ponad rok Sonarów, świeciły na H1, były duże lepsze niż ori H4 czy H1. Problemów nie było żadnych - miały wybite Niemieckie, Angielskie i Holenderskie homologację więc...Auto przeszło kilka kontroli, przeglądy i każdy patrzył czy jest homologacja - jest, po sprawie.

Z chinoli bał bym się jedynie Junyanów (podroby sonara) i FK Automotive. FK miałem osobiście i niestety nie świeciło to za dobrze, wręcz w ogóle.

Co do linków - podałeś same chinole, pierwsze ala MK4, nie mają firmy więc nie wiadomo co to w ogóle jest. Drugie to no-name na H1 więc też nie wiesz co tak naprawdę kupujesz. Lepiej kup na H1 TYCa, komplet już od 150 zł.



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: juro » wt sty 04, 2011 15:47

Ja mam założone ala Mk4 firmy Hella , działają bez zarzutów, niektórzy mówią że świecą gorzej od seryjnych ja bym się z tym nie zgodził, osobiście polecam.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wybór nowych lamp do MKIII

Post autor: skaktus » wt sty 04, 2011 18:33

Jeśli to Hella to nie ma sprawy, ale linki do aukcji co podał kolega wyżej, tote lampy koło Hella nawet nie leżały.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości