1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: anko1973 » czw gru 30, 2010 16:44

koledzy silnik jak w tytule; po przekręceniu zapłonu, słychac pompę, dmuchawa chodzi, światła się świecą, lamoki kontrolne też, aku ma 11,6 V przy minus 10st C, na niebieskim czujniku jets 4,6 V - czyli napięcie na elektryce jakies jest a rozrusznik - cisza jak makiem zasiał - nie ma nawet takiego stykania/pukania charakterystycznego dla rozładowanego aku. stłao sie po świetach. auto pzred świetami paliło; postało 5 dni i we wtorek wieczorkiem juz nie odpalił.

troche poszukałem i musze sprawdzić:
1. rozrusznik - najlepiej kablem a aku do styku elektromagnesu - wówczas zdiagnozuje czy rozrusznik czy stacyjka/kostak stacyjki.
2. w automatach jest cos takiego podobno jak przełącznik czy tez blokada zapłaonu - gdzie to jest i jak to sprawdzic? - to piersze pytanie.
drugie co jeszcze można sprawdzić?



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: kopytko » czw gru 30, 2010 18:01

Kolego blokada jest w rączce zmiany biegu . Jak zdejmiesz osłonę z pod rączki ujrzysz takie metalowe styki i kostkę poruszającą się po tych stykach.
Odpalać można tylko na P lub N nie pamiętam. Sprawdź jak odpalałeś zawsze zewrzyj te styki w tych miejscach i sprawdzisz czy jest ok.
Jak zdejmiesz obudowę szybko się połapiesz o co chodzi. U mnie poluzowała się ta kostka na drążku i było to samo wszystko działa a do rozrusznika nie dochodzi napięcie.
PS. Jak drążek porusza się lekko na boki to może być to winą przerwy. Weź daj go w pozycje odpalania i dociśnij w stronę pasażera w bok może zaskoczy. Ja tak musiałem robić właśnie.


Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: bodzio_j » pt gru 31, 2010 04:52

przełącznik czy tez blokada zapłaonu
Blokada rozrusznika, tak jak kolega wcześniej napisał - pod pokrywą lewarka.
Odpalać można i na P i na N.
Sprawdź tp z pkt1, tam powinien byc czerwony przewód, dość gruby. U mnie chyba gdzieś pod maską jest dzielony.



anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: anko1973 » sob sty 08, 2011 15:32

koledzy więc tak: w końcu się ociepliło i przystąpiłem do działania; jest jakiś odgłos, tzn takie charakterystyczne pykanie jakby aku było rozładowane, tylko ,że aku ma 11,9 V; dzisiaj podłączę go pod prostownik i tak;

jak myślicie czy to wina słabego aku czy rozrusznik do czyszczenia/regeneracji/wymiany

plus takie trochę prymitywne pytanie ale za cholerę nie widze rozrusznika w 1,8 RP automat podobno jest to gdzieś porzy skrzyni biegów - ma może ktoś jakieś foto? (tylko nie samego rozrusznika)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: bodzio_j » sob sty 08, 2011 21:44

plus takie trochę prymitywne pytanie ale za cholerę nie widze rozrusznika w 1,8 RP automat
Rozrusznik zazwyczaj jest przy skrzyni biegów. A w automacie jest "schowany" za silnikiem. Dostęp fatalny, z zewnątrz prawie nie widać. Szukaj po kablu od aku.



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Re: 1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: kopytko » ndz sty 09, 2011 17:13

bodzio_j pisze:
plus takie trochę prymitywne pytanie ale za cholerę nie widze rozrusznika w 1,8 RP automat
Rozrusznik zazwyczaj jest przy skrzyni biegów. A w automacie jest "schowany" za silnikiem. Dostęp fatalny, z zewnątrz prawie nie widać. Szukaj po kablu od aku.
Dokładnie jest zaraz pod kolektorem dojcie prawie tylo od spodu, choc z góry też można ale sie zajedziesz zanim coś zrobisz.


Obrazek

anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

1,8 RP automat nie odpala - kompletna cisza!

Post autor: anko1973 » sob sty 15, 2011 14:32

okazało się, że 11,6V to za mało; auto dostało energii przez prostownik i jest cacy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości