Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » wt gru 21, 2010 12:26

Witam ponownie wszystkich.
Przyszła zima i doszły kolejne problemy..jakieś fatum na mnie ciąży.Mam problem z odpalaniem auta w niskich temperaturach.
Myślałem że ukumulator za słaby bądz swiece do wymiany,lecz nic z tych rzeczy.
Aku kręci jak szalony,świece w porządku,paliwo ok.Mechanik ,,elektryk,, stwierdził że w momencie gdy u niego byłem świece nie dostają prądu w wyniku czego nie podgrzewają sie i lipa z odpalania.Minął miesiąć i raczej palił wieć to zdarza się nieregularnie.Co może być tego powodem,niby sprawdził bezpieczniki i wszystko ok ale jak wspomniałem to raczej mechanik niz elektryk.Latem problemu nie było,teraz poprostu kręci i nic więcej.Raz będąc zmuszony odpaliłem psikając Placiem w rure lączącą silnik z filtrem powietrza lecz dziś nawet to nie pomogło.Zresztą raczej nie uśmiecha mi się tak kombinować z autem.Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: RatPoison » czw gru 23, 2010 12:54

Możliwe, że szwankuje przekaźnik sterowania podgrzewaniem świec żarowych, ewentualnie coś się dzieje z jego elektryką.



lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » czw gru 23, 2010 23:27

Pięknie poprostu! :(
Wstawiłem do warsztatu i po jednym dniu okazało się że prawdopodobnie walnięty jest czujnik wałka rozrządu i dlatego nie pali.
Myśle sobie że możliwe że uszkodził się przy wymianie rozrządu.....
Dzień póżniej okazało się że czujnik jest ok i mam do wymiany pompe paliwową!!!!!!!!! A modliłem się aby to nie było to!
Postanowiłem wysłać ją do regeneracji choć jeszcze koszty nie zostały mi przedstawione bo nie wiedzą co tak naprawde tam ,,padło,,.
Orientuje się ktoś jakie to są koszty?????
Piękny prezent na święta nie ma co.............



lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » czw gru 23, 2010 23:28

Wiem że to już nie ta rubryka ale pociągne temat tu........



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: RatPoison » pt gru 24, 2010 09:39

lukilik pisze:Mechanik ,,elektryk,, stwierdził że w momencie gdy u niego byłem świece nie dostają prądu w wyniku czego nie podgrzewają sie i lipa z odpalania
No moje gratulacje, z takiego problemu przejść do takiego
lukilik pisze:Dzień póżniej okazało się że czujnik jest ok i mam do wymiany pompe paliwową!!!!!!!!!
A jeszcze lepsze jest strzelanie w
lukilik pisze:Wstawiłem do warsztatu i po jednym dniu okazało się że prawdopodobnie walnięty jest czujnik wałka rozrządu i dlatego nie pali.
Ja zadam pytanie, co to wszystko ma współnego z brakiem napięcia na świecach żarowych, w jaki sposób zostało stwierdzone, że pompa jest do naprawy (koszty nie są małe, od 400zł do nawet 3000zł) :?:

Kurde szczerze powiem, tak rozbieżne zdanie mechanika, u mnie to odrazu byłyby wątpliwości o niego. Współczuje - Wesołych Świąt



lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » pt gru 24, 2010 13:27

Mechanik ,,elektryk,, to juz nie ta sama osoba co stwierdziła najpierw czujnik a potem walniętą pompę......przepraszam jeśli zakręciłem.

Teraz auto stoi w autoryzowanym warsztacie Peugeota i niby wszyscy go chwalą,sam nie wiem co mam o tym myśleć :(



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: edzio » sob gru 25, 2010 13:24

lukilik pisze: prawdopodobnie walnięty jest czujnik wałka rozrządu i dlatego nie pali.
najpierw musiałby taki tam byc ,żeby się uszkodził :panna: gdzie ty jeździsz z tym samochodem?



lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » pn gru 27, 2010 15:49

Nie dobijaj mnie :(
Mam rozumieć że takowego u mnie nie ma?? Super...
Możecie mi naświetlić ile może kosztować regeneracja mojej pompy??Powinno być taniej bo nie mam pompowtryskiwaczy.....boję się rachunku.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: edzio » pn gru 27, 2010 22:24

Żeby ci poprawic humor to powiem ci ,że nie spotkałem się żeby pompa miała wpływ na to ,że nie pali w niższych temperaturach,taka pompa działa ,albo nie działa.



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: RatPoison » wt gru 28, 2010 20:23

edzio pisze:Żeby ci poprawic humor to powiem ci ,że nie spotkałem się żeby pompa miała wpływ na to ,że nie pali w niższych temperaturach,taka pompa działa ,albo nie działa.
Nie to żebym negował, ale się nie zgodze, brak reakcji sterownika zmiany kata wtrysku będzie powodowac trudności odpalania w niskich temperaturach, miałem tak, koszt naprawy w serwisie Boscha na oryginalnych częściach wraz z pomiarem kompresji cylindrów oraz paroma innymi pierdołami kosztowało mnie 400zł z groszami



lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: lukilik » śr gru 29, 2010 16:43

HE!!! Podobno z elektryką jest wszystko ok.Powiedziano mi to samo z tymi wtryskami tzn. coś o złym kącie,więc może to być podobna sprawa co u RatPoisona.Tyle ze mi powiedzano że może to kosztować od 500-1500zl. :( zobaczymy.
Odbiorę auto,opiszę efekt końcowy.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: edzio » śr gru 29, 2010 20:18

lukilik pisze:coś o złym kącie,
To realne ,powinno się to sprawdzic na początek,typowy objaw.Sprawdzenie zajmuje 2min ,a ustawienie w tym typie pół godziny .



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: RatPoison » śr gru 29, 2010 22:07

edzio, ale pompa statyczny kąt wtrysku ma regulowany elektronicznie i wzgledem warunków zewnętrznych on powinien sam sie regulowac, bo inne ustawienie będzie dla temperatury równej 0, inne w sporym minusie, a inne w sporym plusie.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Nie odpala Polo 1.9 SDI 2003

Post autor: edzio » czw gru 30, 2010 09:28

RatPoison pisze:ale pompa statyczny kąt wtrysku ma regulowany elektronicznie i wzgledem warunków zewnętrznych
I mówisz ,że zanim zacznie kręcic ,albo przy rozruchu komputer już reguluje kąt wtrysku?Wiesz na jakiej zasadzie wogule jest regulowany i w jakim celu?Wiesz jak się go reguluje przy pomocy chocby vag-a? i ostatnie pytanie robiłeś to kiedyś,czy tylko gdzieś czytałeś,albo ktoś ci opowiadał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości