Czy to są świece żarowe i...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: Icicle » czw gru 16, 2010 21:13

Przepraszam z góry za totalną ignorancję, ale osobiście specjalizuję sie w silnikach benzynowych, diesle to dla mnie czarna magia. Te trzy kikuty na zdjęciu po niżej to są właśnie świece żarowe, prawda? Jeżeli tak, to pytanie moje jest, dlaczego przy jednej się żarzy połączenie i topi osłonka od niego? Kabelek od drugiej jest totalnie urwany, trzecia wydaje się być ok. Czy wymiana wystarczy, czy problem jest głębszy? (Był problem z alarmem, patrz wątek niżej, który padł z nienacka, i teraz się zastanawiam, czy alarm nie padł przez to, ale przecież mało to możliwe, bo to wszystko przez przekaźniki idzie...) Jeżeli to nie są świece, to co to jest i pytanie na temat palenia się prawie żywym ogniem pozostaje.

Edit: Obrazek podlinkowałem na ciepło i się zepsuł, szukam innego...

Edit2: Chodzi o to co na zdjęciu poniżej i wydaje mi się po dalszych searchach, że to nie są przecież świece żarowe... :(

Obrazek



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: martinezz123 » czw gru 16, 2010 21:28

te trzy kikuty są to świece żarowe tylko zamontowane na układzie chłodzenia i mają one całkiem inne źródło zasilania . a tu gdzie zaznaczyłeś przewód zasilający są właściwe świece żarowe do tych trzech świeczek zasilanie jest zaraz nad pompą ABS a patrząc od przodu to za filtrem powietrza taka czarna skrzyneczka


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Re: Czy to są świece żarowe i...

Post autor: Icicle » czw gru 16, 2010 21:33

martinezz123 pisze:te trzy kikuty są to świece żarowe tylko zamontowane na układzie chłodzenia i mają one całkiem inne źródło zasilania . a tu gdzie zaznaczyłeś przewód zasilający są właściwe świece żarowe do tych trzech świeczek zasilanie jest zaraz nad pompą ABS a patrząc od przodu to za filtrem powietrza taka czarna skrzyneczka
OK, zdjęcie jest zciągnięte z netu, chodzi mi o zaznaczenie z prawej strony na czerwono. Już się doczytałem, że to świece do podgrzewania wody. Czemu mi się jedna pali, to jest pytanie...



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: martinezz123 » czw gru 16, 2010 21:35

wygląda na to że jest zepsuta ale dlaczego się pali nie wiem może w niej jest zwarcie , normalnie jak się z palą to po prostu nie przewodzą i tyle


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: Tomasz Bis » pt gru 17, 2010 19:26

martinezz123 pisze: normalnie jak się z palą to po prostu nie przewodzą i tyle
Czytałem ostatnio tematy związane z podgrzewaczem i okazuje się że robią zwarcie . Dlatego nie warto rasować bezpiecznika , bo w razie uszkodzenia jej stopi przewody .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: DejaVu » pt gru 17, 2010 22:23

Podepnę się do tematu :okej: Od pewnego czasu zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś w golfie ,aby z rana było cieplej zimą.posiadam garaż nie ogrzewany -zastanawiałem się nad webasto,lub grzałce na 230v - no ale te ''wynalazki'' są niestety drogie :( Kumpel w BMW ma właśnie taki podgrzewacz jak zakreślony na tym zdjęciu.Ja się na tym nie znam więc proszę o opinię czy warto taki podgrzewacz mieć-wady /zalety.Jak to działa i ile kosztuje? U kumpla w BMW jest o wiele szybciej ciepło jak u mnie.Teraz w duże mrozy by się takie coś przydało.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: martinezz123 » pt gru 17, 2010 22:34

taki podgrzewacz jest montowany oryginalnie do wybranych silników diesla , robi sie to po to żeby przyśpieszyć podgrzewanie się silnika dieslowskiego podczas jazdy . ówczesne diesle bardzo wolno osiągają temperaturę pracy , pod spodem masz aukcje z alledrogo http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0" onclick="window.open(this.href);return false; znajdziesz tam ceny . ja polecam WEBASTO używane nie jest aż takie drogie , ważne żeby kupić kompletne co za tym idzie sprawne .
podgrzewacz raczej ma same zalety , ciężko tu o wady :hmm:


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Czy to są świece żarowe i...

Post autor: bongo » pt gru 17, 2010 23:02

Kurka wodna,który to już temat o tym nieszczęsnym podgrzewaczu?Do działu diesel zapraszam,są tam przynajmniej ze dwa :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości