po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pibody3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 14, 2010 14:25
Lokalizacja: Pilica Śląskie

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: Pibody3 » wt gru 14, 2010 14:51

Mam Golfa 2 1.6 kat i mam taki problem jak jest zimny to pali od pierwszego normalnie pracuje ale po przejechaniu gdzieś 5km to gasnie i nie ma iskry z cewki. Jak postoi ze 2 godziny to pali normalnie i znowu troche działa. Wymieniłem kostke stacujki ale dzieje sie to samo. Co by to moglo byc pomuzcie cos prosze z gory dziekuje :)
Ostatnio zmieniony śr gru 15, 2010 11:59 przez Pibody3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: J.B.S. » wt gru 14, 2010 21:27

Podmień od kolegi jakiegoś cewkę.Ja takie objawy miałem jak była na wykończeniu. Zdarzało się to coraz częsciej aż w końcu padła całkiem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: Paweł Marek » wt gru 14, 2010 23:28

Pibody3, popraw prefix, napisz czy masz aparat zapłonowy starego typu na platynki (regulacja przerwy) czy nowszy z czujnikiem halla (mógł się zepsuć w ten sposób)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pibody3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 14, 2010 14:25
Lokalizacja: Pilica Śląskie

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: Pibody3 » śr gru 15, 2010 12:08

poprawilem ten prefix ale niewiem czy tez dobrze. A ja mam juz na ten czujnik halla



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: Paweł Marek » śr gru 15, 2010 13:08

golf II, to piszesz mk2, już ci poprawię.
Halla zdiagnozujesz diodą jak braknie iskry i dioda nie będzie błyskać to do wymiany (szczegóły na forum). Cewkę możesz podmienić od kogoś na próbę kila minut i wiesz , inaczej jej nie zdiagnozujesz. No i pozostaje moduł wzmocnienia - ale najrzadziej się psuje. Zobacz też czy jak brakuje iskry to na włączonym zapłonie dochodzi plus do cewki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pibody3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 14, 2010 14:25
Lokalizacja: Pilica Śląskie

po rozgrzanui golfa nie ma iskry co to moze byc

Post autor: Pibody3 » ndz gru 19, 2010 01:49

wymienilem czujnik halla jest narazie wszystko oki. dziekuje za pomoc . Za caly aparat zaplonowy dalem 50zl teraz jeszcze musze dobrze tylko zaplon ustawic ale to juz sam sobie nie poradze raczej do tego trzeba bedzie fachowca chyba ze jest jakis domowy sposob na zrobienie tego :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości