Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » pt gru 03, 2010 10:02

Witam, ja po raz w imieniu właścicielki konta i Golfa :blush:

Do samochodu aktualnie nie mam dostępu (i nie będę miał, 800km ode mnie, więc muszę wszystko robić zdalnie) i wiem o nim tyle co mówi książka Korpa i tyle co w nim zrobiłem sam mniej lub bardziej drobnych napraw.

Golf 4 TDI z jakimś alarmem polskiej produkcji (chyba). Tam gdzie stoi są mrozy jakieś -15 w tej chwili. Wczoraj po wyjściu z pracy nie zapaliła się kontrolka od świec i nie odpalił (jasna rzecz), mimo, że rozrusznik krędcił bardzo chętnie (aku prawie nowy i samochód stał zaledwie parę godzin po tym jak rano bez problemu odpalił). Do tego zamki nie chcą się z guzika zamknąć, alarm się nie włącza. Można natomiast z guzika go otworzyć po zamknięciu go ręcznie. Tyle wiem, i pytam co dalej robić, gdzie szukać (oprócz porządnego sprawdzenia bezpieczników za widna). Bezpieczniki zostały pobieżnie (ciemno i zimno) sprawdzone, są ponoć OK, ale nie wszystkie były przejrzane. Kontrolka od świec nie chce się zapalić za nic, ponownych prób odpalenia odradziłem w trosce o aku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Qto » pt gru 03, 2010 12:11

Co do świec to sprawdź bezpieczniki na akumylatorze...jak będą ok to przekaźnik 109.



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » pt gru 03, 2010 12:18

Przepraszam za chwilowe lamerstwo (miałbym dostęp do samochodu, to bez problemu bym to obadał bez dalszych informacji), ale muszę to wszystko podać na tacy, w książce oczywiście wyszstko sprawdzę, ale:

1. Bezpiecznik przy podłączeniu klemy + domniemam

2. Gdzie są te przekaźniki?

Wydaje się również po kolejnych konwersacjach, że problem z alarmem i drzwiami jest niezależny, aczkolwiej jak coś z bezpiecznikiem od aku to w sumie chyba może być?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Qto » pt gru 03, 2010 12:40

Icicle pisze:1. Bezpiecznik przy podłączeniu klemy + domniemam
na akumulatorze jest kilka bezpieczników
Icicle pisze:2. Gdzie są te przekaźniki?
Pod kierownicą, trzeba rozebrać plastiki nad nogami kierowcy



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: fenestro00005 » pt gru 03, 2010 13:19

Kontrolka od świec żarowych nie zapali się gdy przekaźnik 109 jest zwarty i się nie rozłącza, ale wtedy auto by zapaliło. Nie zapali wtedy, gdy jest rozwarty, ale wtedy kontrolka od świec by się świeciła i nie chciała zgasnąć.



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » pt gru 03, 2010 15:00

Dzięki za wszystkie informacje, bardzo pomocne. Dzięki nim i dalszym rozmyślaniom wydaje się mi prawie jasnym, że jest to kwestia padniętego alarmu. Alaram jest totalnie głuchy i jest odcięty przez niego układ zapłonowy, stąd brak kontrolki od świec i niemożność odpalenia. Tak domniemam. Alarm to ponoć TOP SAFE 30N (ze zdemontowanym w warsztacie jakiś czas temu antynapadem, bo robił jaja). Poczytałem instrukcję i widzę dwie możliwości:

1. Padła w nim bateria (w module albo w syrenie, nie wiem gdzie jest). Ale wtedy przy sprawnym aku dalej powinien działać. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

2. Coś się rozłączyło (znane przypadki w tym konkretym egzemplarzu).

W związku z tym pytanie, gdzie szukać tego modułu w Golfie IV, tzn jakie jest standardowe miejsce jego montażu. I gdzie jest bateria?

Patrząc również w instrukcję od alarmu widzę, że da się go chyba obejść na chama, skoro i tak nie działa, w każdym razie tak, żeby odpalić samochód. Ale tutaj nie wiem jakie są zwyczaje tego forum, więc nie będę publicznie pytał ani sugerował jak (bo a nóż dostanę bana), ale pytam czy jest tutaj ktoś z kim mógłbym nt. temat porozmawiać prywatnie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Qto » pt gru 03, 2010 16:52

Icicle pisze:W związku z tym pytanie, gdzie szukać tego modułu w Golfie IV, tzn jakie jest standardowe miejsce jego montażu
jak ktoś się nie przyłożył to będzie gdzieś przy skrzynce bezpieczników...a jak ktoś się postarał to może być wszędzie
Icicle pisze:da się go chyba obejść na chama
da się na pewno...jeżeli masz pewność że to alarm ma odcięcie i on jest winny to możesz pisać do mnie na gg



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Re: Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » pt gru 03, 2010 17:17

Qto pisze:jak ktoś się nie przyłożył to będzie gdzieś przy skrzynce bezpieczników...a jak ktoś się postarał to może być wszędzie
Będziemy szukać. Dioda LED jest po lewej stronie od kierownicy, więc zakładm, że tam właśnie gdzieś jest moduł. Patrząc po tym jak jest zamontowana syrena (dramat :( ) to nie podejrzewam montera o specjalne napinanie się w tej kwestii.
Qto pisze:da się na pewno...jeżeli masz pewność że to alarm ma odcięcie i on jest winny to możesz pisać do mnie na gg
Dzięki, ja co to się odezwę jakoś. Na razie nadal trwa zdalna diagnoza i jest z tym kłopot z powodów logistycznych (wszystko na odległość, samochód w pracy, właściciel w domu i do tego mróz wiadomo jaki).



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Lipek81 » sob gru 04, 2010 19:42

Trzeba obejść blokadę i tyle. Rozumiem, że to właścicielka będzie robiła? Jeżeli tak, to najprościej jak podłączy kabelek od klemy + aku do odpowiedniego miejsca w instalacji. Jak mi podasz rocznik i oznaczenie silnika, to napiszę co i jak.



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » sob gru 11, 2010 20:16

Czy ktoś z Was może wie, co to jest to na zdjęciu konkretnie? Zostało znalezione przy próbach odpalenia samochodu (dalej nie jest na chodzie, ale póki co mniejsza z tym):

Obrazek



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: martinezz123 » sob gru 11, 2010 21:08

to jest chyba centralka do czujników ruchu ( ultradźwięków ) . z regulacją czułości . tak mi się wydaje


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: DejaVu » ndz gru 12, 2010 12:01

U mnie w mk4 był alarm firmy Langeford który też mi sprawiał problemy.Sam go zlikwidowałem,więc problem z głowy.Centralka była pod kierownicą ,był tam też przekaźnik który odcinał pompę paliwa(chyba) bo rozrusznik kręcił ale golf nie zapalał. Czujnik ruchu był z lewej strony za plastikiem , tam gdzie skrzynka bezpieczników,był tam też przełącznik ''serwisowy'' :okej:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Qto » pn gru 13, 2010 13:14

martinezz123 pisze:to jest chyba centralka do czujników ruchu ( ultradźwięków )
tak samo myślę



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Mróz i nietypowy porblem elektryczny

Post autor: Icicle » czw gru 16, 2010 20:47

OK, fura odpalona, alaram był padnięty i został zneutralizowany. Dziękujemy wszystkim za pomoc, w szczególności koledze Lipek81. Jest kolejny problem elektryczny, ale najpierw poszukam coś o tym na necie zanim zacznę pytać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości