Drzwi kierowcy otwierają się za 2x

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swiro84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:03
Lokalizacja: Katowice

Drzwi kierowcy otwierają się za 2x

Post autor: swiro84 » czw gru 02, 2010 01:32

Witam.
Szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu. Jeśli jednak pominąłem to proszę o linka.
Problem jest następujący:
Wymieniłem kilka tygodni temu zamek od kierowcy (od pasażera jest w planie) i było wszystko OK. Wymieniłem gdyż stary był już wytarty i nie działał brzęczyk, światła na podsufitce przy otwieraniu drzwi oraz na drzwiach jak i kontrolka otwartych drzwi. Dzisiaj po wyjściu z pracy otwieram c.z. z pilota i wszystkie drzwi się otworzyły poza tymi gdzie wymieniony był zamek (kierowcy). Bolec chyba minimalnie się wysunął i to tyle. Drzwi nie szło otworzyć bo dalej były zaryglowane. Dopiero po ponownym wciśnięciu przycisku otwierania drzwi podniósł się bolec jak należy i drzwi można było otworzyć. Tego samego dnia po h czy półtorej jechałem do lekarza i otworzyły się normalnie za 1x. Później pojechałem do panny na kilka h i problem wrócił gdy chciałem od niej wracać. :? Po powrocie do domu zamknąłem auto i próbowałem otwierać z pilota (myślałem, że będzie tak jak przed lekarzem) lecz już nie łapał za 1x tylko za 2. Dodam, że zaczęło się to teraz przy obecnych temperaturach aczkolwiek od 2 dni są niższe temperatury (dzisiaj w granicach -7 u mnie, a były już po -11), a dopiero dzisiaj zaczął się ten problem. :grrr: Pzdr i liczę na pomoc z Waszej strony :)



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Drzwi kierowcy otwierają się za 2x

Post autor: pitru » czw gru 02, 2010 09:37

Wyreguluj dobrze dźwignię od siłownika c.z. do zamka (ma regulację od strony siłownika). W Twojej sytuacji pręt nie wychyla dźwigni w zamku dostatecznie i musisz go przesunąć w plastikowym mocowaniu przy siłowniku. Zwróć uwagę czy łącznik plastikowy jest dobrze wciśnięty w dźwignię zamka czy nie pękł lub czy nie ma luzu (wygląda jak trójnik, łączy pręt siłownika dźwignię zamka i pręt z bolcem który wystaje Ci z tapicerki) W każdym razie to kwestia wyregulowania :grin:


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

swiro84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:03
Lokalizacja: Katowice

Drzwi kierowcy otwierają się za 2x

Post autor: swiro84 » pt gru 03, 2010 00:47

Jak będę wymieniał drugi zamek, to powiem elektrykowi, by wyregulował i zobaczymy jaki będzie efekt. Sam się za to nie biorę gdyż przy tej pogodzie (mróz i padający śnieg) nie uśmiecha mi się odmrażać rąk ;] Dzisiaj nie było problemu. Otwierał za 1x, ale przypuszczam, że skoro już się tak działo, to problem będzie powracał. A nie cierpię jak coś jest nie halo w aucie :crazy: Póki co dzięki wielkie za odpowiedź :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości