jak wyciagnac rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: mono_ » pn lis 29, 2010 12:07

Jak wyciagnąć rozrusznik nie majac kanału, stojac w garazu z którego nie moge wyjechac bez rozruchu silnika.

Powiedzcie mi ktore i gdzie sa sruby trzymajce rozruch.\

mk3 1.9 tdi



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 29, 2010 12:30

kod silnika albo rocznik? bo w benzynie jest z tym kłopot ponieważ dokręcony jest tymi samymi szpilkami co łapa poduszki przedniej nie wiem jak w dieslu


...zawsze coś

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: mono_ » pn lis 29, 2010 12:34

1.9 tdi silnik ahu 90 konny 97r



mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: mono_ » pn lis 29, 2010 12:51

jest tak jak mowisz, jedna ze srub trzyma poduszke pod silnikiem, mocowanie jej.

jak go wymontowac w warunkach domowych. nie mam jak uniesc silnik. mozeby go podstawic? jak i gdzie i czym najlepiej?



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 29, 2010 13:01

słuchaj bez podwieszenia sinika będzie ciężko ale i to już przerabiałem :grin: pod lewaruj przednie lewe koło i podstaw coś pod silnik najlepiej dopasowany drewniany klocek z tym że musisz obczajić dokładnie miejsce tak by podczas popuszczania lewarka podsuwał ci silnik do góry i ku chłodnicy, ponieważ musisz nastawić się na to że taką metodą włożenie tej szpilki z powrotem nie będzie już takie proste jak wyciągnięcie! a jeszcze ciężki diesel w dodatku, uważaj nie ma z tym żarów żeby ci się nie splozgnął z klocka i podłóż coś pod koła by nie drgną w którąkolwiek stronę ja wyciągałem od dołu a co chcesz zrobić przy tym rozruszniku? bo same szczotki to proponuje bez wyciągania całego rozrusznika


...zawsze coś

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: mono_ » pn lis 29, 2010 13:03

a jak bez wyciagania? nie kreci mi wogole, chce go obejrzec co mu jest, mysle ze szczotki sie skonczyly. nie mam kanalu w garazu. co radzisz?



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: fenestro00005 » pn lis 29, 2010 13:04

Lewarek podsadź pod silnik gdzieś. i tak Ci trochę opadnie, to potem go podniesiesz jak już będziesz zakładał rozrusznik. Bez kanału ciężko, będziesz musiał leżeć pod nim i kręcić. Drugą śrubę masz od góry, odkręcasz kable i najpierw taki plastikowy uchwyt co je trzyma, potem śruba. Trochę ciężko ale powodzenia.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 29, 2010 13:19

do samych szczotek możesz dostać się poprzez zdjęcie obudowy oczywiście dostęp też nie za wygodny bo od czołowej strony masz dwie szpilki które trzymają go wkupie-odkręcasz-najlepiej grzechotka z końcówką krzyżakową lub płaską lub krótki śrubokręt zdejmujesz pokrywkę i wyciągasz szczotki (komplet 4ry zgrzewane ze sobą na stałe!) :bigok: niestety w ten sposób nie sprawdzisz już tulejek a to bym też zalecał.

Jeśli masz dwa podnośniki proponuje jak kolega ale jak jeden a podstawisz tak jak on ci radzi a ci opadnie :blush: to nawet nie będziesz miał dostępu no chyba że najpierw podlewarujesz i podstawisz coś pod koło bo musisz się położyć tak czy siak :bajer:


...zawsze coś

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 29, 2010 13:24

aha nie polecam podstawiania pod mise olejową zwłaszcza lewarka! :bajer:


...zawsze coś

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: mono_ » pn lis 29, 2010 13:26

ale pod ktora czesc podstawic klocek? podaj mi na prov swoj numer tel. zadzwonie i sie dowiem dokladnie:) prosze



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

jak wyciagnac rozrusznik

Post autor: FURMAN TDI » pn lis 29, 2010 17:46

Chcesz tela a jesteś szałową blondynką? :bajer: podstaw to w miescu łączenia silnika ze skrzynią tak jak łapa ale bardziej od strony silnika bo cieższy skurczybyk jest :grin: micha by ci pękła chyba żebyś podłożył grubszą dechę-ale tu ryzyko że może się zesplozgnąć. opuszczając cały czas kontroluj podstawkę bo jak sie splozgnie to bedzie :ass:


...zawsze coś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości