Czy to szczotki??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sharkoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 23, 2009 01:03
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin

Czy to szczotki??

Post autor: Sharkoo » czw lis 25, 2010 00:56

Witam, przeszukałem kilka różnych tematów jednak nie uzyskałem jednolitej odpowiedzi na mój problem. Z góry przepraszam adminów jeśli złe miejsce wybrałem na ten temat. Opiszę mój przypadek.
Od niedawna jestem posiadaczem Golfa MK 4, 1,9 TDI. Z tego co przeczytałem to w moim aucie występuje problem jaki ma wiele osób, mianowicie gorzej pali na ciepłym silniku niż na zimnym. Dzisiaj jechałem swoim autem, po przejechaniu w trasie ok 150 km, zrobiłem postój na stacji. Silnik zgasiłem i po kilku minutach wracam do swojego auta i chce go odpalić. Przekręcam kluczyk i...rozrusznik leciutko zakręcił i nastąpiła cisza :( kontrolki świecą normalnie, ale rozrusznik nie chce się odezwać. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie- są ok, bezpieczniki na aku - są ok. Zmuszony byłem pchnąć moje auto żeby zapalił. I pchnięty zagadał normalnie. Gdy odpalił to przez chwilę świeciła kontrolka aku. ale przy dodaniu gazu zgasła. I teraz moje pytanie, czy różnice w odpalaniu auta na zimnym i ciepłym mogą mieć cos wspólnego z tą sytuacją. No i pytanie nr 2, czy to będą szczotki czy też co innego??



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Czy to szczotki??

Post autor: fenestro00005 » czw lis 25, 2010 13:40

I teraz moje pytanie, czy różnice w odpalaniu auta na zimnym i ciepłym mogą mieć cos wspólnego z tą sytuacją.
Raczej nie
No i pytanie nr 2, czy to będą szczotki czy też co innego??
Ogólnie pewnie będziesz musiał zajrzeć do rozrusznika, przeczyścić komutator, szczotki i elekrowłącznik sprawdzić.



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Czy to szczotki??

Post autor: Stalu » czw lis 25, 2010 14:27

Sprawdź kable na rozruszniku, jak przekręcasz kluczyk w pozycje odpalania to przygasają kontrolki czy nie??
powinien chociaż wyrzucać, nawet jeśli nie kręci.Jeśli jest totalna cisza to penie odpiął lub poluzował się kabel.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Czy to szczotki??

Post autor: trollu » czw lis 25, 2010 15:44

problemy z odpalaniem na ciepłym to wina zasilania paliwem. raczej rozrusznik a jak aku? napisałeś że kontrolka się zaświeciła. może z ładowaniem jest problem?


Obrazek

Sharkoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 23, 2009 01:03
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Czy to szczotki??

Post autor: Sharkoo » czw lis 25, 2010 15:48

.Tomek. pisze: jak przekręcasz kluczyk w pozycje odpalania to przygasają kontrolki czy nie??
kontrolki nie przygasają ani trochę. Słychać "pstryknięcie elektromagnesu tylko



Sharkoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 23, 2009 01:03
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Czy to szczotki??

Post autor: Sharkoo » czw lis 25, 2010 15:50

trollu pisze:problemy z odpalaniem na ciepłym to wina zasilania paliwem. raczej rozrusznik a jak aku? napisałeś że kontrolka się zaświeciła. może z ładowaniem jest problem?
Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia dokładnego napięcia. Zrobie to dopiero dziś wieczorem. Aku niby jest nowy, ale nie wiem czy przekazuje odpowiednie napiecie



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Re: Czy to szczotki??

Post autor: Stalu » czw lis 25, 2010 16:04

Sharkoo pisze:
.Tomek. pisze: jak przekręcasz kluczyk w pozycje odpalania to przygasają kontrolki czy nie??
kontrolki nie przygasają ani trochę. Słychać "pstryknięcie elektromagnesu tylko
popatrz przy kablach, bo jeśli by się zawiesił to powinny przygasnąć kontrolki przy próbie odpalenia, przynajmniej u mnie tak bywało.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Sharkoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 23, 2009 01:03
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Czy to szczotki??

Post autor: Sharkoo » czw lis 25, 2010 23:22

Auto wróciło od doktora. Przepalony przewód i zawieszone szczotki. Wszystko juz działa jak należy :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości