Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: bueno » pn lis 22, 2010 20:10

Witam.

Problem 1 polega na braku podświetlenia w lewym słoneczniku, który jest rozsuwany. Czy to wina spalonej żarówki, jeśli tak, to jak można dobrać się do niej nie uszkadzając obudowy żarówki?

Problem 2 dotyczy tylnej prawej lampy w kombi, otóż nie świeci druga żarówka światła pozycyjnego (dolna). Zauważyłem, że niektóre golfy 4 mają w tylnych lampach włączony jeden rząd, szereg, poziom (jak zwał tak zwał) tylnych świateł pozycyjnych. Może u mnie niepotrzebnie jest włączona dolna żarówka pozycyjna w lewej lampie?

Problem 3 dotyczy niemożności włączenia lewej żarówki na podsufitce przy lusterku wstecznym, bardzo rzadko udaje się ją włączyć lewym przyciskiem, natomiast wcale nie można jej aktywować przez ustawienie suwaka w pozycji "otwarte drzwi"
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 08:51 przez bueno, łącznie zmieniany 1 raz.



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..

Post autor: animag18 » wt lis 23, 2010 08:10

rozbierz,owtorz ,sprawdzi bedziesz wiedzial:P a co do swiatyl tylnych,to sprecyzuj dokladniej w czym problem:)



bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Re: Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..

Post autor: bueno » wt lis 23, 2010 08:38

Kiedyś pomagało uderzenie dłonią w tylną prawą lampę, żeby włączyło się to niższe światło pozycyjne, teraz już nie pomaga. Zaśniedziałe styki?

animag18 masz pomysł jak zdjąć obudowę żarówki pod osłoną słoneczną?



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » wt lis 23, 2010 09:21

bueno pisze:Może u mnie niepotrzebnie jest włączona dolna żarówka pozycyjna w lewej lampie?
To jest światło przeciwmgielne !Wyłącz je na pokrętle - przełączniku świateł ( a kontrolka z przeciwmgielnego na desce ???)

bueno napisał
Kiedyś pomagało uderzenie dłonią w tylną prawą lampę, żeby włączyło się to niższe światło pozycyjne, teraz już nie pomaga.

Jakie niższe światło pozycyjne ?
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 13:31 przez szawełło, łącznie zmieniany 1 raz.


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » wt lis 23, 2010 12:03

bueno pisze:Problem 3 dotyczy niemożności włączenia lewej żarówki na podsufitce przy lusterku wstecznym, bardzo rzadko udaje się ją włączyć lewym przyciskiem, natomiast wcale nie można jej aktywować przez ustawienie suwaka w pozycji "otwarte drzwi"
Rozbierz popatrz może to Ci pomoże http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... ef85fdda43" onclick="window.open(this.href);return false;


Ba.........................

;)

bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Re: Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: bueno » wt lis 23, 2010 21:14

szawello pisze:
bueno pisze:Może u mnie niepotrzebnie jest włączona dolna żarówka pozycyjna w lewej lampie?
To jest światło przeciwmgielne !Wyłącz je na pokrętle - przełączniku świateł ( a kontrolka z przeciwmgielnego na desce ???)

bueno napisał
Kiedyś pomagało uderzenie dłonią w tylną prawą lampę, żeby włączyło się to niższe światło pozycyjne, teraz już nie pomaga.

Jakie niższe światło pozycyjne ?
Jeśli masz kombi mk4 to wiesz, ze palą się dwa segmenty świateł tylnych pozycyjnych po jednej i po drugiej stronie. Przeciwmgielne działa ok, pali się u dołu lewej lampy. kuźwa nie ma porównania do innych kombi mk4, wtedy by nie było tematu, trochę ich mało na ulicy widać



bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Re: Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: bueno » wt lis 23, 2010 21:16

szawello pisze:
bueno pisze:Problem 3 dotyczy niemożności włączenia lewej żarówki na podsufitce przy lusterku wstecznym, bardzo rzadko udaje się ją włączyć lewym przyciskiem, natomiast wcale nie można jej aktywować przez ustawienie suwaka w pozycji "otwarte drzwi"
Rozbierz popatrz może to Ci pomoże http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... ef85fdda43" onclick="window.open(this.href);return false;
Może to ma coś wspólnego z mikrostykiem, czy diodą w drzwiach



bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Re: Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: bueno » wt lis 23, 2010 21:18

ktoś z was zetknął się z niedziałającym oświetleniem osłony przeciwsłonecznej lub udało się komuś to naprawić?



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » wt lis 23, 2010 22:03

bueno pisze: palą się dwa segmenty świateł tylnych pozycyjnych po jednej i po drugiej stronie.
????

Jutro rozbiorę lampe i zerknę ..... ale jest jedna żarówka do świateł tylnich


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » wt lis 23, 2010 22:06

bueno pisze:Może to ma coś wspólnego z mikrostykiem, czy diodą w drzwiach
Napewno nie bo by nic nie działało a piszesz że dotyczy tylko lewej

Wg mnie awaria lampki . Rozbierz i przeglądnij


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Re: Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » wt lis 23, 2010 22:07

bueno pisze:ktoś z was zetknął się z niedziałającym oświetleniem osłony przeciwsłonecznej lub udało się komuś to naprawić?
Jeszcze MI NIE NAWALIŁO :helm:


Ba.........................

;)

bueno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lis 19, 2010 20:57

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: bueno » wt lis 23, 2010 22:38

szawello sprawdź swoim kombi czy masz tylko jedno światło przeciwmgielne z lewej strony czy z obu stron.

Jeśli chodzi o tylne pozycyjne, to myślę, że są po dwie na stronę. Przypominam sobie, że kiedyś widziałem mk4, który miał podobny przypadek jak u mnie. W wolnym czasie wyciągnę lampę i sprawdzę, może to wina zaśniedziałych styków.

Najbardziej interesuje mnie to cholerne oświetlenie osłony przeciwsłonecznej, bo nie wiem czy padła żarówka, czy winny jest mechanizm w osłonie. Poczekam może ktoś jest biegły w tym temacie.

Na marginesie te wszystkie problemy elektryczne zaczynają mnie irytować, wszak to jest szmelcwagen :helm:



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Wymiana żarówki w słoneczniku, tylnej lampie i..?

Post autor: szawełło » śr lis 24, 2010 20:20

Rozbierałem dzisiaj obydwie lampy
bueno pisze:szawello sprawdź swoim kombi czy masz tylko jedno światło przeciwmgielne z lewej strony czy z obu stron.

Jedno światło przeciwmgielne - lewe 100%
bueno pisze:Jeśli chodzi o tylne pozycyjne, to myślę, że są po dwie na stronę
Masz rację są dwie .Mam autko 2-lata i dopiero teraz zauważyłem że te dwie dolne mam spalone dlatego mi się nie rzuciło w oczy :helm: Ale tam nie ma nic specjalnego minuta i masz wkład z żarówkami na zewnątrz posprawdzaj żarówki , przeczyść styki i powinno być bez problemu

Światła cofania są dwa lewe-prawe 100%
bueno pisze: Najbardziej interesuje mnie to cholerne oświetlenie osłony przeciwsłonecznej, bo nie wiem czy padła żarówka, .
Żarówki sprawdzić nie problem podważasz cały klosz jest na zaczepach z boku i masz na zewnątrz (podobnie jak http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... ef85fdda43" onclick="window.open(this.href);return false;)
bueno pisze:czy winny jest mechanizm w osłonie.
Mi działa nie wiem jak to rozebrać nie chcę popsuć :helm: zacznij od żarówek


Ba.........................

;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości