seat toledo i wymiana ster. silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piwosz115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:07

seat toledo i wymiana ster. silnika

Post autor: piwosz115 » pt lis 19, 2010 21:51

witam. posiadam seata toledo z silnikiem 2.0 8v auto sprawowało się dobrze do pewnego momentu aż silnik nagle zgasł i nie chciał odpalić. dodam ze auto jest z LPG. przyjechał do mnie elektryk samoch. i stwierdził ze sterownik silnika jest uszkodzony więc musialem go wymiec a że ja sie na tym nie znam miał to zrobic ten majsterek co przyjechał do usterki. i to zrobił ale powiedział mi że dostał na szrocie od 1.8 ale napewno bedzie pasowac. lecz zauwazylem jedną roznice ze ten drugi komputer ma wejście na jakiś wężyk podcisnienia a w oryginalnym tego nie bylo. silnik nie wkręca sie na obroty ale na gaz przełączy a na gazie jest ok. nie wiedzial dlaczego wiec mu zapłacilem i podziekowałem . moze tytaj sie dowiem czym to jest spowodowane?



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

seat toledo i wymiana ster. silnika

Post autor: FIRERS » ndz lis 21, 2010 13:18

z 1.8 sterownik niebedzie dobrze pracowac na twoim silniku. rozni sie glownie dawka paliwa a zarazem krotszym czasem wtrysku. na gazie chodzi dobrze bo nie steruje tym komp. przy gazie sterownik urzywany jest tylko do podania iskry a dawkowanie gazu jest poprzez cisnienie w kolektorze to przy I ,II generacji, jesli sekwencja to sterownik gazu dawkuje gaziorem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

seat toledo i wymiana ster. silnika

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 21, 2010 13:25

Spisz sobie numery nowego sterownika i sprawdzimy od czego jest. Z węzykiem to wygląda że z ABF 2.0 16V. Mając numer starego poszukaj sobie spokojnie odpowiedniego na Allegro czy szrotach, a na LPG możesz tak jeździć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości