Rozładowuje sie aku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Rozładowuje sie aku

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 15:25

Witam mam takie pytanie bo co 2 dni na postoju rozładowuje mi się sam akumulator ..Dodam ładowanie jest ok 14.4 Akumulator Nowy również sprawny ..Zrobiłem taki eksperyment Odłączyłem obydwie klemy na 2 dni od akumulatora i przyłączyłem .Effekt ładnie kreci i zapala ..Później zostawiłem na 2 dni przyłączone klemy do aku efekt? Nawet lampka w środku się nie zapali aku do końca rozładowany ;/ Wieć aku jest na pewno sprawny gdzieś prąd ucieka może przebicie ? Bo u mnie jest tak zrobione że odpalanie mam na przycisk i nawet jak nie ma kluczyka po przyciśnięciu guzika kreci rozrusznik tylko nie odpali bo wiadomo nie ma zapłonu i może to jest przyczyna że cały czas rozrusznik ma prąd? i ucieka?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » pt lis 19, 2010 18:21

Może ten układ jest winien ale musiałbyś wiedzieć jak to jest zrobione. Na początek sprawdź czy na kablu czarnym cewki nie masz cały czas napięcia nawet bez kluczyka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 18:36

Paweł Marek pisze:Może ten układ jest winien ale musiałbyś wiedzieć jak to jest zrobione. Na początek sprawdź czy na kablu czarnym cewki nie masz cały czas napięcia nawet bez kluczyka.
Tak napięcie tam jest



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » pt lis 19, 2010 19:25

czyli cewka zżera prąd, napięcie tam ma prawo być dopiero po włączeniu zapłonu. Układ na guzik jest skichany, do poprawki lub wywalenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 20:05

Paweł Marek pisze:czyli cewka zżera prąd, napięcie tam ma prawo być dopiero po włączeniu zapłonu. Układ na guzik jest skichany, do poprawki lub wywalenia.
Aha czyli kolega jest możliwe ze w ciągu dwóch dni postoju przez to aku rozładuje się do 0
I rozumiem że jak odpalanie jest na guzik to bez kluczyka nie może być wg na nim prądu tylko dopiero po przekręceniu zapłonu ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » pt lis 19, 2010 20:58

no tak, nie może być stałego plusa na cewce, w jakiś sposób uproszczono tą konstrukcję, zrobienie tego w prawidłowy sposób wymaga zmontowania układu w ten sposób, żeby po wciśnięciu guzika rozrusznik uruchomił się normalnie na krótko, ale równocześnie musi zadziałać układ włączający napięcie na zapłon (cewka, zasilanie ECU) i potem podtrzymujący to napięcie mimo puszczenia guzika. Chyba że robi się to najprościej, czyli kluczykiem włączasz zapłon jak oryginalnie a guzik jest tylko do uruchomienia rozrusznika. Bo nie napisałeś jak to działa, kluczyk jest używany cz nie do włączenia zapłonu? Jak gaszony jest silnik?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Zico63b » pt lis 19, 2010 21:25

Zasilanie cewki w tym układzie ja bym wyrzucił, pozostawił jedynie odpalenie rozrusznika dla, na przykład, szybkiego startu na skrzyżowaniu w razie zgasnięcia czy coś w tym stylu. To kluczyk ma włączać cewkę!



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 21:50

Paweł Marek pisze:no tak, nie może być stałego plusa na cewce, w jakiś sposób uproszczono tą konstrukcję, zrobienie tego w prawidłowy sposób wymaga zmontowania układu w ten sposób, żeby po wciśnięciu guzika rozrusznik uruchomił się normalnie na krótko, ale równocześnie musi zadziałać układ włączający napięcie na zapłon (cewka, zasilanie ECU) i potem podtrzymujący to napięcie mimo puszczenia guzika. Chyba że robi się to najprościej, czyli kluczykiem włączasz zapłon jak oryginalnie a guzik jest tylko do uruchomienia rozrusznika. Bo nie napisałeś jak to działa, kluczyk jest używany cz nie do włączenia zapłonu? Jak gaszony jest silnik?

Już Tłumacze

Bez Kluczyka - Po wciśnięciu Guzika rozrusznik kręci ale nie zapali bo nie ma wł zapłonu ..wiadomo
Z Kluczykiem - Przekręcam na zapłon wciśnięciu guzika samochód odpala

Gaszenie to przekręcenie kluczyka na 0 czyli typowe wyłączenie silnika jak w każdym samochodzie tu się nic nie zmieniło

I nie zależnie od tego czy samochód jest wł czy zgaszony na tym guziku jest cały czas prąd



piwosz115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:07

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: piwosz115 » pt lis 19, 2010 21:57

stary jezeli masz rozrusznik na guzik nawet bez zapłonu to napewno zasilanie idzie przez przekaznik bo inaczej bys zaraz sfajczył włącznik wiec nie ma prawa byc pradu przy elekromagnesie w rozruszniku .
sprawdz takie pierdoły jak lampka w bagazniku na sam poczatek



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 22:03

piwosz115 pisze:stary jezeli masz rozrusznik na guzik nawet bez zapłonu to napewno zasilanie idzie przez przekaznik bo inaczej bys zaraz sfajczył włącznik wiec nie ma prawa byc pradu przy elekromagnesie w rozruszniku .
sprawdz takie pierdoły jak lampka w bagazniku na sam poczatek
Mówię Ci że prąd jest cały czas na guziku nie zależnie czy jest zapłon czy kluczyk czy bez zapłony czy bez kluczyka pad występuje tam cały czas..Takie pierdoły sprawdzałem ..aku alternator tez i wszystko sprawne



piwosz115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:07

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: piwosz115 » pt lis 19, 2010 22:23

na guziku jest caly czas. rozumiem ale ten guzik włacza przekaznik ktory z kolei włacza rozrosnik. nie ma mozliwosci zeby ten prosty schemat pobieral prad . dobrze sprawdz przy akumulatorze za pomaca amperomierza ile tego prądu co pobiera. 0.1A to max dopuszczalna wartosc



piwosz115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:07

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: piwosz115 » pt lis 19, 2010 22:27

mozesz zrobic tez tak ze zdejmniesz minusową klemę i pomiedzu kleme a akumulator wlozysz jakas mala zarowkę najlepiej kontrolke ( oczywiscie szeregowo) jezeli pobiera ci prad powinna sie swiecic. i mozesz szukac do skutku az zgasnie wtedy bedzie ok



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » pt lis 19, 2010 22:58

piwosz115 pisze:mozesz zrobic tez tak ze zdejmniesz minusową klemę i pomiedzu kleme a akumulator wlozysz jakas mala zarowkę najlepiej kontrolke ( oczywiscie szeregowo) jezeli pobiera ci prad powinna sie swiecic. i mozesz szukac do skutku az zgasnie wtedy bedzie ok
tzn jak ? odłączyć klemę minus i co dalej bo się na tym nie znam za bardzo ;/



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Tomasz Bis » pt lis 19, 2010 23:00

piwosz115 pisze: ale ten guzik włacza przekaznik ktory z kolei włacza rozrosnik.
Tego nie wiemy i nie jest to oczywiste że jest przekaźnik , są włączniki które wytrzymają .
Ale ja mam inne pytanie do Kolegi MartinV, czy kręci z kluczyka , czy tylko z przycisku ?
Nie piszesz czy sprawdzałeś kostkę stacyjki , może z powodu jej uszkodzenia - przetopienia zaszła konieczność takiego rozwiązania .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości