Sygnał przypominający o zapalonych światłach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Sygnał przypominający o zapalonych światłach

Post autor: arturkmak » wt lis 09, 2010 21:32

Witam!

Mam problem, z ktorym spotkalem sie wczesniej ale nie znalazlem jak do tej pory rozwiazania.
Mianowicie chodzi mi o sygnal, ktory przy otwartych drzwiach przypomina o pozostawionych właczonych swiatłach (Bora '00).
Słyszałem, że to wina jakiegoś mikrwłącznika/wyłącznika, ale podobno kiedy ten moduł jest uszkodzony to nie powino dzialać oswietlenie kabinowe i czerwone lampki w drzwiach gdy są otwarte. Sygnału nie uruchamia tez otwarty bagaznik czy drzwi od strony pasazera.
Identyczny problem mialem w VW Polo Clasic ('98) ale przyznam, ze w dniu kiedy go sprzedawalem sygnał ten znow zaczał dzialac (tyle ze nie wiem na jak długo i nie wiem co mogło być przyczyną reaktywacji)
Jesli jest to wina tego mikro modułu to czy ktoś wie gdzie dokładnie moze sie on znajdować i co powinienem z nim zrobic.
Jesli to nie tam lezy przyczyna to czy moze ktos wie co jest pwodem i co zrobic?

Z gory dziekuje za podpowiedzi!



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Sygnał przypominający o zapalonych światłach

Post autor: arturkmak » śr lis 10, 2010 21:52

Wydaje mi sie ze to co u mnie padlo to sam alarm ( w sensie czesc wydajaca z siebie dzwiek). Cy ktos wie gdzie ten bzykacz sie znajduje?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sygnał przypominający o zapalonych światłach

Post autor: Qto » śr lis 10, 2010 22:13

jeżeli nie sygnalizuje zapalonych świateł, otwartego bagażnika...rezerwy paliwa pewnie też nie - tu uwalony sam brzęczek w zegarach. Dla pewności przydał by się test zegarów interfejsem diagnostycznym
taki sam temat... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=364529" onclick="window.open(this.href);return false;



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Sygnał przypominający o zapalonych światłach

Post autor: arturkmak » pt lis 12, 2010 14:25

Dokładnie jest tak:
Kiedy włacza sie rezerwa wyskakuje mi symbol na desce i piszczy sygnał ( przy kazdym ponownym odpaleniu silnika rowniez)
Natomiast włączone światła nie sa sygnalizowne dzwiekowo otwartymi drzwiami ani otwartym bagaznikiem choc przy otwartm bagazniku pojawia sie pomaranczowy symbol na desce rozdzielczej.
Przy otwartych drzwiach (kyorychkolwiek) oswietlenie kabinowe dziala w pełni. Oswietlenie bagaznika przy otwartym bagazniku tez.
Wiec teraz mam powazne podejzenia co do piszczałki w desce rozdzielczej bo mikrowłącznik wydaje sie byc ok skoro włacza oswietlenie kabinowe przy otwartch drzwiach.

Z gory dzieki za podpowiedzi!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości