Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: krasnal997 » śr lis 03, 2010 09:30

Witam,
Gdzie znajduje się drugi czujnik temperatury?? Wiem że jeden jest z przodu w zderzaku ale gdzie jest ten co pokazuje na climatronicu?? Poza tym mam bardzo dziwne działanie obu termometrów. Tego czujnika w zderzaku brakuje. Wiszą tylko kable( gdzieś się zgubił) i jak zresetuje kompa (odłącze klemę od aku) to w liczniku pokazuje taka sama temperature jak w climatronicu. Jednak ta temperatura znika do pierwszego zgaszenia silnika i wtedy są kreski. Odłączę klemę i od nowa termometr w mfa działa. Mozliwe że temperatura jest pobierana z tego czujnika od climatronica?? czy jest w ogóle drugi czujnik?? Gdzie go zlokalizować bo mi zawyża temperaturę.

Może trochę nie jasno napisałem ale myślę że kto będzie chciał pomóc to zrozumie.


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: TAZ » śr lis 03, 2010 10:06

Drugi czujnik masz gdzieś w desce. Jak masz w panelu klimatronika małą krateczkę to jest tam też wiatraczek i czujnik temperatury. W audi masz to osobno, ale w passatach golfach jest on chyba w panelu. Ten czujnik czyta tylko temp w środku auta, żeby klima regulowała odpowiednią temperaturę.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Pablo Corrado » śr lis 03, 2010 11:22

Czujników temperatury w Climatronicu jest parę. ten o którym piszesz - w zderzaku, drugi w kanale powietrza za filtrem pyłkowym, trzeci w panelu climatronica, w kratce gdzie jest mały wiatraczek.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: krasnal997 » śr lis 03, 2010 12:33

A ten co odpowiada za temperaturę zewnętrzną pokazywaną na panelu gdzie sie znajduje??


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Qto » śr lis 03, 2010 12:56

krasnal997 pisze:A ten co odpowiada za temperaturę zewnętrzną pokazywaną na panelu gdzie sie znajduje??
są dwa...pierwszy w zderzaku, z niego idzie sygnał do Climatronica i później do zegarów, w przypadku braku (lub awarii) tego czujnika Climatronic bierze sygnał z czujnika który jest pod filtrem kabinowym...



krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: krasnal997 » czw lis 04, 2010 09:49

Czyli rozumiem że zawyżenie temperaury wynika z lokalizacji tego czujnika pod filtrem kabinowym. Teraz mam pytanie czy jak dokupie czujnik ten w zderzak i dorobię jakieś wsuwki (made in garage) to on nie będzie przekłamywał?? oryginalny czujnik zgubił się wraz z wtyczka, wiszą tylko dwa kabelki.


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: edzio » czw lis 04, 2010 10:24

krasnal997 pisze: dorobię jakieś wsuwki (made in garage) to on nie będzie przekłamywał??
Tak uczyń i będzie dobrze. :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Qto » czw lis 04, 2010 11:14

krasnal997 pisze:Teraz mam pytanie czy jak dokupie czujnik ten w zderzak i dorobię jakieś wsuwki (made in garage) to on nie będzie przekłamywał??
pod warunkiem że czujnik taki jak ma być...można dobrać odpowiedni termistor ale żeby w całym zakresie temperatur działał jak oryginał to nie jest tak hop :) ...na forum niektórzy kombinowali, ale by trzeba ich zapytać co konkretnie montowali...



krasnal997
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 20:01
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: krasnal997 » czw lis 04, 2010 11:18

Nie no oczywiście miałem na mysli oryginał lub zamiennik oryginału dedykowany do mojejego autka.. :grin:


http://www.superquiz.pl/?t=8586

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Qto » czw lis 04, 2010 15:31

krasnal997 pisze:zamiennik oryginału
lepsza będzie używka ze szrotu



irland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 09, 2012 19:25

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: irland » wt cze 26, 2012 23:32

Mam pytanie a czy wie ktoś może jak dobrać się do czujnika który jest pod filtrem kabinowym. Mam zaniżoną temperaturę na klimatroniku o 9 stopni.



adamvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:16

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: adamvideo » wt sty 08, 2013 17:03

Mam podobny problem z temperaturą zewnętrzną, pokazuje cuda , generalnie zaniża temperaturę, posiadam climatronic, czujnik jest na swoim miejscu, był wymieniany i nic nie dało.Po odłączeniu akumulatora na pewien czas wraca do normy, a później dalej to samo.Nie wiem gdzie powinny powinien być podłączony czujnik, czy do licznika czy do panela climatronic, znalazłem na jakiś schematach że jest podłączony w obu miejscach, jak jest faktyczne?Gdzieś doczytałem na forum że napięcie na czujniku G17 powinno wynosić ok.5V i u mnie jest podobnie a wskazania są błędne.



MarcinPi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 22, 2013 22:25

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: MarcinPi » sob mar 02, 2013 18:41

Witam, Przyłącze się do Pytania? Czy jak temperatura jest zaniżana to w takim razie nie jest to ten czujnik przy zderzaku tylko pod filtrem kabinowym?



Lesny13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 28, 2013 22:27

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Lesny13 » sob mar 02, 2013 19:46

Ja miałem uszkodzony tzn urwany jeden kabelek od termistora (czujnika) w zderzaku i pokazywał jak chcial dochodzil nawet do -50 a przeklamywal o 6 stopni jak juz sie ustabilizowal sprawdz ten czujnik czy nie ma urwanego kabelka czy cos :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości