podgrzewany fotel - spalona tapicerka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Karol_I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 00:04
Lokalizacja: Olsztyn

podgrzewany fotel - spalona tapicerka

Post autor: Karol_I » ndz paź 31, 2010 10:00

Witam.

Niedawno zakupiłem sobie drugiego golfika, tym razem MK V 5 drzwi 1.9 TDI 105 km, dzisiaj nad ranem wracając z pracy, uruchomiłem na maxa podgrzewany fotel kierowcy, ładnie grzał ale nagle poczułem smród spalenizny…..jade dalej, pomyślałem, że ludzie palą w piecu…. ale po chwili zrobiło się pełno dymu w środku no i się zatrzymałem no i okazało się że to mój fotel w okolicy lędźwiowej (oparcie kierowcy) zaczął się palić, wypaliła się mała dziurka w fotelu……wyłączyłem podgrzewanego no i dojechałem do domu…..co najgorsze dziurka wypalona pozostała. tak jakby ktoś papierosem przypalił dziure

Proszę Was o pomoc co może być przyczyną takiego pożaru i jak to naprawić ?

Dodam, że golfa mam od 2 tygodni, no i wcześniej jak włączałem ogrzewanie to było czuć smród ale nic się nie fajczyło..

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 28, 2010 17:28 przez Karol_I, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: podgrzewany fotel - spalona tapicerka

Post autor: domino19140291 » ndz paź 31, 2010 12:54

Akurat tak się składa że wczoraj naprawiałem matę w swoim MK4. Jak zdjąłem tapicerke to zobaczyłem przerwany drut oporowy i troche przypieczoną tapicerke w tym miejscu. U Ciebie najprawdopodobniej przetarł się ten drut, iskrzyło i przypiekło fotel. Trzeba rozebrać i sprawdzić.



Karol_I
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 00:04
Lokalizacja: Olsztyn

podgrzewany fotel - spalona tapicerka

Post autor: Karol_I » ndz paź 31, 2010 18:11

naprawileś ten drucik ? samemu da się to zrobić ?

i najważniejsze.....jak tu zacząć od rozebrania fotela ? czy trzeba uważać na poduszke powietrzną ?

Proszę Cię kolego o jakies rady :)



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

podgrzewany fotel - spalona tapicerka

Post autor: Oli » ndz paź 31, 2010 22:22

Karol_I,
naprawileś ten drucik ? samemu da się to zrobić ?

też miałem taką sytuację, wyjmujesz fotel (odłącz aku) rozpinasz wtyczki, niesiesz fotel do domu, rozpinasz tapicerkę, namierzasz ten drucik i musisz dolutować kawałek (ja lutowałem o takiej samej średnicy) potem podszyłem to kawałkiem pieluchy tetrowej bo w oryginale mata jest powleczona takimp podobnym materiałem. potem składasz do kupy i gra gitara :bigok:


[b]148KM/326Nm[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości