wskaznik paliwa nie pokazuje rezerwy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

wskaznik paliwa nie pokazuje rezerwy

Post autor: ronuch » pt paź 29, 2010 17:06

Witam! W moim mk2 td wskaznik nie pokazuje rezerwy tzn zatrzymuje sie na samym poczatku i juz nizej nie opada. Dzis jechalem autem i po wcisniecu sprzegla auto zaczelo mi gasnac i strasznie wolno wchodzil na obroty - wskaznik pokazywal ze jeszcze mam niby cala rezerwe w baku - a faktyczni byla juz susza1 zatankowalem 10 l ropy i wskaznik pokazuje mi cwierc baku. Zdemontowalem plywak i recznie nim regolowalem i kupa wskaznik nie wchodzi na rezerwe, jak wypne wtyczke od plywaka to wskazowka opada calkiem, wiec wskaznik nie jest zablokowany mechanicznie - gdzie szukac przyczyny? moze same wskazniki z diesla i benzyny sa inaczej wyskalowane (dzialaja na inna rezystancje), bo licznik skaladalem z kilku innych i moze trafil mi sie jakis z benzyny! przy jakiej rezystancji wskaznik powinien pokazywac rezerwe?


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

wskaznik paliwa nie pokazuje rezerwy

Post autor: pitru » sob paź 30, 2010 09:49

ronuch pisze:moze same wskazniki z diesla i benzyny sa inaczej wyskalowane (dzialaja na inna rezystancje)
sam sobie odpowiedziałeś
ronuch pisze:zatankowalem 10 l ropy i wskaznik pokazuje mi cwierc baku
W dieslu 10 litrów to tylko sama rezerwa :hmm: A nie wszystkie benzyniaki mają tak duże zbiorniki paliwa jak dieslki.
Skalowanie zależy na 100% od jego pojemności.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: wskaznik paliwa nie pokazuje rezerwy

Post autor: Johnatan » sob paź 30, 2010 19:49

Według mnie, licznik jest urządzeniem pomiarowym. Urządzenie pomiarowe powinno dokładnie wskazywać parametry. Uwazam ze licznik nie nalezy w ogóle modyfikować! To że ty kolego masz licznik składany z 3 liczników to też błąd. Licznik kupuje sie od danego silnika i koniec. Jeśli masz w schowku 10 liczników to sie baw, ale ja sie bawiłem w przekładanie prędkościomierzy i pomimo indexów, wychodziło co inego, każdy licznik był inny! Nigdy nie udało mi sie z 2 liczników złożyć 1 idealnego, kupiłem teraz 220 7tyś MFA i nie grzebie:) Proponuje dla małęgo eksperymentu, zabrać wskażnik benzyna i diesel, podpiąć kabelki i podłaczyć pod baterie dość słabą bo 12V spolisz.. zoabczysz czy w danej rezystacji wskazuja to samo :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

wskaznik paliwa nie pokazuje rezerwy

Post autor: ronuch » sob paź 30, 2010 21:16

kol Johnatan mozesz mi dla przykladu zmierzyc rezystancje np na rezerwie i na pol baku zeby miec jakies rozeznanie jakich rezystancji szukac! Mysle tez nad samym plywakiem bo jest z 86 roku jak reszta auta - byly przypadki psucia sie tego??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości