Immobiliser - dodawanie kluczyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » pt paź 22, 2010 11:15

witam,

odczytalem pin z pomoca vag commandera z licznika i probojac dodac nowy kluczyk do tegoz immobilisera nie moge tego zrobic? mozliwe jest ze mam inny rodzaj transpondera w kluczyku i nie chce sie zgrac z immobiliserem? dodam ze mam golfa 4 2005 Variant 1.9 TDI AXR a kluczyk jest od jakiegos hatchback-a z 2001, kupilem na allegro z nadzieja ze dodam go bez problemu, jest to kluczyk typu scyzoryk ( 2 przyciskowy). Dodam ze w bledach wyskakuja mi takie numery:

17978 modul sterujacy zablokowany (brak osprzetu/niezwiazany ze sprzetem)
1314 sterownik silnika (obwod przerwany- BLAD SPORADYCZNY)
778 Czujnik kata skretu g85 ( uszkodzenie)

Moje pytania sa takie zeby to uporzadkowac:

1. jak sprawdzic jaki mam immobiliser?
2. jak sprawdzic czy transponder z kluczyka bedzie pasowal do tego immobilisera?


Procedure jak dodac kluczyk znam( na vag commanderze) ale nie chce zadzialac i juz nie wiem co zrobic bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.



magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: magik-no1 » pt paź 22, 2010 11:29

rafxxx, przed dodaniem 2 klucza usuwa wszystkie stare, w programie wpisujesz że chcesz dodać 2 klucze czy ten który już miałeś dodaje się bez żadnych problemów???



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » pt paź 22, 2010 11:58

problem jest tego typu ze stary kluczyk sie zepsul a kupilem nowy tzn na allegro uzywany i w vag commanderze robie wszystko jak powinienem i nie chce sie dodac poniewaz po ponownym wlaczeniu immobilisera( w trakcie robienia czynnosci wylaczam= a nwet jak wlaczylem to nic sie nie udalo dodac) nie chce odpalic samochod



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: martinezz123 » pt paź 22, 2010 12:19

dobrze by było znać kolego numer licznika żeby móc określić czy masz immo 2 czy immo 3 jak masz immo 3 to prawdopodobnie będziesz potrzebował do tego kluczyka nowe krypto bo z tego co kiedyś wyczytałem to krypto m immo 3 jest programowalne tylko raz , więc pewnie dlatego nie możesz zaprogramować kluczyka .
jak masz w numerze licznika 6 na końcu i wyżej to masz immo 3 ( tak gdzieś kiedys w temacie przeczytałem ) może niech ktoś potwierdzi :D
dwa pierwsze błędy związane są z tymi kluczykami i nie możnością odpalenia , a trzeci błąd dotyczy czujnika kąta skrętu , który jest nie zbędny do działania ESP ( znajduje się w taśmie pod kierownicą ) , albo jest uszkodzona taśma albo czujnik do skalibrowania


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: zpoe » pt paź 22, 2010 12:40

a czemu nie przełożysz starych transponderów do nowych kluczy? jeżeli jest immo3 to transpondery z tego samego samochodu możesz wielokrotnie dodawać jeżeli z innego to musisz kupić czyste pastylki...

[Select]
[17 - Instruments]
[Meas. Blocks - 08]
Blok 022

lub

[Select]
[25 - Immobilizer]
[Meas. Blocks - 08]
Blok 001
Jesli wartosc w 3 polu jest 1 - pestka nadaje sie do zakodowania w pojezdzie, jesli wartosc jest inna - pestka nie nadaje sie do zakodowania

(info ze strony ross techa wiki)


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: majster heniek » pt paź 22, 2010 13:03

zpoe pisze:a czemu nie przełożysz starych transponderów do nowych kluczy? jeżeli jest immo3 to transpondery z tego samego samochodu możesz wielokrotnie dodawać jeżeli z innego to musisz kupić czyste pastylki...
jeżeli transponder został uszkodzony to tylko nowa pastylka i kod pin ( longin do zaprogramowania pastylki ) Cię ratuje , bo przy immo 3 nic więcej nie pomorze chyba że ktoś po nr licznika sciągnie kod ma on 5 cyfr ( a to jest możliwe )


Obrazek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » pt paź 22, 2010 13:21

martinezz123 pisze:dobrze by było znać kolego numer licznika żeby móc określić czy masz immo 2 czy immo 3 jak masz immo 3 to prawdopodobnie będziesz potrzebował do tego kluczyka nowe krypto bo z tego co kiedyś wyczytałem to krypto m immo 3 jest programowalne tylko raz , więc pewnie dlatego nie możesz zaprogramować kluczyka .
jak masz w numerze licznika 6 na końcu i wyżej to masz immo 3 ( tak gdzieś kiedys w temacie przeczytałem ) może niech ktoś potwierdzi :D
dwa pierwsze błędy związane są z tymi kluczykami i nie możnością odpalenia , a trzeci błąd dotyczy czujnika kąta skrętu , który jest nie zbędny do działania ESP ( znajduje się w taśmie pod kierownicą ) , albo jest uszkodzona taśma albo czujnik do skalibrowania

no wlasnie ten blad z esp to wiem ze od tego i probowalem tam szperac przy tej tasmie bo wczesniej w zwiazku z nia pokazywalo mnie 5 bledow a teraz jeden wiec nie wiem czy cos zle ustawilem czy co moze masz jakas rade jak sie tego pozbyc, a te bledy wyskoczyly bo zdejmowalem kierownice i chcac nie chcac musialem odpiac airbag itp. co do licznika to sprawdze czy imo 3 czy 2( ale wydaje mi sie ze raczej 3 skoro mam kluczyk z innego auta i nie moge go przekodowac a jak mowicie do immo 3 mozna tylko jednorazowo dodac )

zpoe pisze:a czemu nie przełożysz starych transponderów do nowych kluczy? jeżeli jest immo3 to transpondery z tego samego samochodu możesz wielokrotnie dodawać jeżeli z innego to musisz kupić czyste pastylki...

[Select]
[17 - Instruments]
[Meas. Blocks - 08]
Blok 022

lub

[Select]
[25 - Immobilizer]
[Meas. Blocks - 08]
Blok 001
Jesli wartosc w 3 polu jest 1 - pestka nadaje sie do zakodowania w pojezdzie, jesli wartosc jest inna - pestka nie nadaje sie do zakodowania

(info ze strony ross techa wiki)
jak pisalem mam vag commandera i lacze sie z tym programem tylko lub VAG 4.9 a z tego co wiem nie moge korzystac z programow ross-tech bo wywali mi kabel?

majster heniek pisze:
zpoe pisze:a czemu nie przełożysz starych transponderów do nowych kluczy? jeżeli jest immo3 to transpondery z tego samego samochodu możesz wielokrotnie dodawać jeżeli z innego to musisz kupić czyste pastylki...
jeżeli transponder został uszkodzony to tylko nowa pastylka i kod pin ( longin do zaprogramowania pastylki ) Cię ratuje , bo przy immo 3 nic więcej nie pomorze chyba że ktoś po nr licznika sciągnie kod ma on 5 cyfr ( a to jest możliwe )
jak mowilem kod pin sciagnalem i mam go juz tylko problemem jest zgranie kluczyka z immobiliserem , moze wiesz po czym oprocz numeru licznika mozna stwierdzic czy mam immo 2 lub 3?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: martinezz123 » pt paź 22, 2010 13:34

kolego albo przekręciłeś taśmą i jest do skalibrowania !! oczywiście za pomocą vaga albo jest po prostu uwalona ta taśma , nie ma tu pewnie innej przyczyny .
a co do sprawdzenia jakie masz immo to wyciąg licznik i sprawdź jaki ma numer , zajmuje to z 5 minut ( tylko 2 śrubki ) kiera w dół na regulacji wyciągasz trochę licznik i lukasz na wlepce białej powinno być , tak najszybciej .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: magik-no1 » pt paź 22, 2010 14:06

Nie musi wyciągać licznika wystarczy że połączy się z nim przez VAG 4.9 i tam będzie podany jego nr



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » sob paź 23, 2010 15:47

numer licznika sprawdzilem i jest numer 8 na koncu wiec wynika ze jest immo 3(tak mowil jeden z kolegow wczesniej), moglby ktos mi teraz pokazac np. na allegro ktory konkretnie mam kupic transponder, albo podac jego nazwe?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: norek111 » sob paź 23, 2010 15:59

rafxxx pisze:numer licznika sprawdzilem i jest numer 8 na koncu wiec wynika ze jest immo 3(tak mowil jeden z kolegow wczesniej), moglby ktos mi teraz pokazac np. na allegro ktory konkretnie mam kupic transponder, albo podac jego nazwe?
http://moto.allegro.pl/volkswagen-trans ... 18188.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://autodiag.pl/index.php?p255,trans ... rypto-tp23" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony sob paź 23, 2010 16:13 przez norek111, łącznie zmieniany 2 razy.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: martinezz123 » sob paź 23, 2010 16:08

dokładnie masz immo 3 i musisz dokupić jak kolega wyżej napisał coś w stylu szklany bezpiecznik o nazwie Megamos Crypto 48 poniżej link do aukcji
http://allegro.pl/transponder-48-megamo ... 64643.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » sob paź 23, 2010 16:26

i jak juz kupie np ten: http://allegro.pl/transponder-48-megamo ... 64643.html" onclick="window.open(this.href);return false; to wkladam go do kluczyka i powinno mi sie normalnie zaprogramowac z vag commandera czy jest jakis haczyk?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: martinezz123 » sob paź 23, 2010 17:02

nie wiem jak to jest za pomocą vag comanderem ja używam do tego vag tacho tym programem jest to proste tego twojego nie znam :(


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości