Problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Remek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:50
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu

Post autor: Remek123 » pt paź 22, 2010 00:08

Witam serdeczenie ,
mam taki problem ze światłami pozycyjnymi(tył) mianowicie cały czas mi sie palą żarówki . Co wymienie to sie spala . Np dzisiaj zmieniłem przejechalem 20 km swiecily auto postalo w pracy , wróciłem do domu i juz były spalone . Wie ktoś może o co w tym chodzi ??



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu

Post autor: wesol » pt paź 22, 2010 06:59

nie podales marki zarowek ktore stosujesz to raz, dwa to zmierz napiecie na odpalonym aucie i z zarowkami zamontowanymi tak by swiecily, trzy to czasami jest tak ze luzne sa te mocowania dla zarowek i lataja w nich co powoduje ze zarowki sa wstrząsane i zrywa sie włókno. Ja wczoraj zamontowalem zarowki R10 zamiast R5 czyli takze na 12 V ale o mocy 10 wat. Na zime tak sobie wymyslilem ze zapodam mocniejsze coby mnie widzieli ci z tyly. Oslepiac nie oslepiam ale sa nieco jasniejsze jak te 5 watowe. Mozesz tez jak ci sie przepalaja tak czesto zapodac zarowki na 24 v ale o mocy 10 wat to beda swiecic idetycznie jak seryjne na 12v i 5 wat za to sa duzo wytrzymalsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Remek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:50
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu

Post autor: Remek123 » pt paź 22, 2010 10:39

Wiesz co zapodawaleł 10 watowe i 5 watowe wszystko na nic 10 troszkę dłużej świeciły



seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu

Post autor: seelk » pt paź 22, 2010 17:43

Witam,

Podepnę się pod temat, bo mam również problem z tylnymi światłami pozycyjnymi. Mianowicie wymieniłem żarówki bo miałem przepalone, ale świeci się tylko lewa (od strony kierowcy), natomiast prawa nie. Przekładałem żarówki mając pewność, że ta lewa jest dobra na wypadek gdyby ta co jest z prawej okazała się wadliwa, no ale po przełożeniu dalej pali sie tylko z lewej, czyli prawa było dobra. Na dodatek po sprawdzeniu miernikiem ten wtyk podaje napięcie czyli powinna się świecić.

Nie mam pojęcie o co chodzi?

Reszta żarówek się świeci.


Edit:
------------------------------
Bylem przy aucie pogrzebać jeszcze trochę i zauwazylem ze przepaliła się zarowka od swiatel postojowych z przodu po tej samej stronie co z tylna sie nie swieci, a dodam ze wszystkie zarowki z przodu wymienialem miesiace temu gora. Czy to ze z tylu sie nie swieci zarowka pozycyjna moze miec wplyw na dlugosc zycia tej przedniej?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości