Brak przeciwmgielnych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Brak przeciwmgielnych

Post autor: Klak » czw paź 21, 2010 16:18

Witam, szukałem tematu na forum ale odnośnie mk2 nie znalazłem.
Nie działają mi przeciwmgielne. Bezpiecznik sprawdziłem jest ok. Kontrolka przy włączniku się świeci. Żarówki też sprawdzone. Szukałem przekaźnika 53 (tak jak w temacie przy mk4) ale nic takiego nie znalazłem u siebie. jakieś sugestie?


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

Brak przeciwmgielnych

Post autor: rezystor22 » czw paź 21, 2010 17:13

Sprawdzałeś czy na tym bezpieczniku pojawia się jakieś napięcie ? jak nie to włącznik może być do naprawy/wymiany.

Włącz przeciwmgielne i sprawdź czy (w lampie) do żarówki dochodzi napięcie - może nie masz masy albo jest słaba. Sprawdź też wtyczkę czy nie jest czarna.

Zdarza się jak jakiś magik robi wyjście na przyczepkę z tylnej wiązki to kilku świateł później nie ma 8)


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Brak przeciwmgielnych

Post autor: Klak » czw paź 21, 2010 19:58

Sprawdziłem i to raczej przełącznik (brak napięcia w bezpieczniku)
Jedno mnie zastanawia: ten przełącznik ma 2 ustawienia i 2 diody w sobie, a ja mam tylko tylne przeciwmgielne?


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak przeciwmgielnych

Post autor: Zico63b » czw paź 21, 2010 20:21

Widać, to wersja na przeciwmgielne także przednie. W pierwszym położeniu idzie prąd na przód (83a - biało-żółty) a w drugim na przód i tył (83b szaro-biały).



Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Brak przeciwmgielnych

Post autor: Klak » pt paź 22, 2010 10:26

Obrazek
Koledzy zmieniłem przełącznik od auta w którym działa i niestety nie ma świateł :/
Które złączki odpowiadają za doprowadzenie prądu do włącznika?


Oki połączyłem światła przeciwmgielne przódi tył zworką i teraz działa. Dodam że nie mam przednich świateł przeciwmgielnych zamontowanych więc pewnie tam obwód się nie zmaykał.


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Brak przeciwmgielnych

Post autor: Lipek81 » śr paź 27, 2010 16:02

Heh - czyli trochę obszedłeś problem, a nie go naprawiłeś. Poza tym które kable zwarłeś zworką? Widziałem już takie przypadki, że ktoś podłączył zasilanie włącznika pod szaro-niebieski, bo widocznie zmierzył, że tam pojawia się +12V po włączeniu świateł. Nie zauważył jednak, że przewód ten jest od podświetlenia przycisku i był taki mankament, że po włączeniu przeciwmgielnego z tyłu można było regulować jego jasność wraz z jasnością deski rozdzielczej.
Widzę, że masz starą instalację - zdejmij panel bezpieczników i zobacz, gdzie idzie przewód z pinu B20. Jeżeli przewód kończy się zaraz za skrzynką i zakończony jest złączką, to zerknij na pin M1 - czy przypadkiem tam nie jest podłączony przewód o tym samym kolorze. Jeżeli tak, to odepnij go i podłącz do tego przewodu z B20.



dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

Brak przeciwmgielnych

Post autor: dawidputin » śr sie 07, 2013 14:47

Witam kolegów a ja znowu mam taki problem że nie działają mi od kilku dni światła przeciwmgłowe przednie w moim mk2 sprawdziłem żarówki połączenia bezpieczniki wszystko ok włącznik działa z tyłu samochodu wszystko ok. Czy to może być przekaźnik jeśli tak to który to może być bo nie wiem. Jak co mam km2 1989r pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości