Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: slawek987 » śr paź 20, 2010 19:25

Mam problem z oświetleniem w bagażniku i schowku, mianowicie w bagażniku do żarówki dochodzi napięcie 0.4-.06 V podejżewam że gdzies może jest jakieś zwarcie, chciałbym dowiedzieć się gdzie jest włącznik tej lampki??? w zamku tylniej klapy???
Drugi problem to całkowity brak prądu w schowku z przodu od pasażera, żarówka jest dobra a prądu jak nie ma tak nie ma, wie ktoś gdzie jest to podłączone? albo jak poradzić sobie z tym problemem? pomocy...

chciałem dodać ze bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i są ok



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: martinezz123 » śr paź 20, 2010 23:11

kolego za oświetlenie bagażnika odpowiada czujnik w klapie bagażnika , to on podaje impuls po otwarciu klapy , jest bardzo awaryjny ze względu na swoją budowę , wycierają się styki także cały zamek tylny do wymiany . pod spodem link do aukcji takie cos jak na foto , tylko sprecyzuj czy kombi czy hathback
http://allegro.pl/vw-golf-iv-zamek-klap ... 36607.html" onclick="window.open(this.href);return false;
co do oświetlenia schowka to włącza się ono chyba po kluczyku albo po światłach , jak nie będzie działać to zdejmij schowek i sprawdź czy z tyłu kable podłączone są do lampki


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: slawek987 » czw paź 21, 2010 05:03

mój golf to hathback, musze sprawdzic w takim razie czy jest prąd na zaplonie,czy tam na swiatlach:) dzięki bardzo za pomoc, jak sprawdze wszystko to napisze czy problem udalo mi sie rozwiazac



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: Qto » czw paź 21, 2010 07:16

slawek987 pisze:mianowicie w bagażniku do żarówki dochodzi napięcie 0.4-.06 V
Zobacz czy nie przetarły się przewody w gumowej przelotce między klapą a budą...i mikrostyk w zamku do sprawdzenia



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: slawek987 » czw paź 21, 2010 16:19

no własnie też tak mysle, ale bardziej obstawiam na włącznik w zamku.



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: kodix13 » pt paź 22, 2010 19:40

U :satan: mnie w tylnej klapie był podobny problem, okazało się że zalewa się od spryskiwacza na tylnej szybie. Płyn dostawał się do wyłącznika i ostro nabroił. Rozebrałem na części zamek, dostałem się do wyłącznika(suwaczka) sa tam trzy blaszki przeczyściłem spirytusem, zlutowałem jedną z blaszek i do tej pory działa, prawie rok i nic się nie dzieje...


Kodix

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: slawek987 » pt paź 22, 2010 21:05

u mnie też był taki problem ze płyn dostawał sie do klapy, wyciek już usunąłem,ale światełko nie swieci, jak bede maial wiecej czasu to bede musial to rozebrac. Pamiętasz moze kolego jak wyjąć ten zamek z klapy?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Oświetlenie w bagażniku i przednim schowku.

Post autor: martinezz123 » pt paź 22, 2010 21:19

zamek z klapy wyciągasz odkręcając dwie śrubki wypinając wtyczkę i wypinając cięgiełko , wszystko bez rozbierania klapy . niestety z wyciągnięciem czujnika juz nie jest tak łatwo po za tym nawet jak go wyciągniesz to nie ma pewności jak długo bedzie działał po naprawie i czy da się jeszcze naprawić , w moim styki były już tak wyślizgane i częściowo nie istniejące że naprawa starczyła na dwa miesiące , potem kupiłem nowy od passata B5 nie wiedzieć czemu są tańsze :hmm: :D . a wracając do wyciągania to nie jest takie proste ja u siebie wyszlifowałem większy otwór bo inaczej nie chciał wyjść , dodatkowo jest wlutowany w dwie dziurki plastikiem


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości