Brak stycznika od oświetlenia kabiny w drzwiach kierowcy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TDI.SUBARU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob maja 22, 2010 16:50
Lokalizacja: Łódź

Brak stycznika od oświetlenia kabiny w drzwiach kierowcy.

Post autor: TDI.SUBARU » pn paź 18, 2010 11:52

Witam :!:
Mam sprawę dotyczącą oświetlenia kabiny. W drzwiach od kierowcy brakuje elementu za to odpowiadającego. Nie wiem, jak to się dokładnie fachowo nazywa, ale podejrzewam, że jest to jakiś stycznik czy coś w ty rodzaju. W pozostałych drzwiach każdy jest zakryty czarną gumą. Od kierowcy jest tylko - nazwę to - "gniazdo". Gdy drzwi są otwarte, wewnętrzna część tego stycznika, czy jak to tam się nazywa, wysuwa się, obwód elektryczny się zamyka, światło wewnątrz świeci. Gdy są zamknięte, światło świeci prze powiedzmy 3 czy 5 sekund i gaśnie. Chcę to uzupełnić ale nie wiem co mam nabyć :( Pomocy!
Pozdrawiam :!:


Staram się używać poprawnej polszczyzny.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak stycznika od oświetlenia kabiny w drzwiach kierowcy.

Post autor: Zico63b » pn paź 18, 2010 12:01

Wyłącznik drzwiowy kierowcy, numer w/g VW: 6N0 947 563. Dokładnie tak, prosto i jasno a każdy sprzedawca będzie wiedział :bigok:
Druga nazwa pod którą występuje, to "przełącznik do wyłącznika drzwiowego"; ale ta pierwsza jest zrozumiała.
Potrzebna będzie też uszczelka przełącznika drzwiowego, 1H0 947 565 - jeśli jej nie ma.
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak stycznika od oświetlenia kabiny w drzwiach kierowcy.

Post autor: Paweł Marek » pn paź 18, 2010 21:05

Powszechnie zwany krańcówką, na allegro szrocie 5-15 zeta, nówka w ASO 3 dyszki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

TDI.SUBARU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob maja 22, 2010 16:50
Lokalizacja: Łódź

Brak stycznika od oświetlenia kabiny w drzwiach kierowcy.

Post autor: TDI.SUBARU » sob maja 27, 2017 22:50

Urządzenie kupiłem w jednym ze sklepów powszechnie znanej w Polsce sieci :)
Jaki koszt? Nie pamiętam, ale nie jest to majątek.
Ja to określam(chyba podobnie jak w katalogu) "wyłącznik drzwiowy oświetlenia kabiny".
Element dawno temu nabyty, zainstalowany, działa. Tylko irytuje "brzęczenie" z okolicy "zegarów"(zestawu wskaźników) gdy włączone są światła pozycyjne lub mijania. ALE... Doczytałem w którymś z postów na tym forum który to przewód odpowiada za to brzęczenie. Przewód na pewno odłączę, bo mnie(i nie tylko mnie) przeszkadza.


Dziękuję za pomoc :)
Mimo, że minęło tak wiele czasu :shock:
Zasłużyliście na :kufel:

Pozdrawiam!


Staram się używać poprawnej polszczyzny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości