Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: gabhel » czw paź 14, 2010 20:40

Witajcie,

mam problem z tylną wycieraczką. Nawet po wyłączeniu nadal chodzi ale bez przerw i staje w różnych miejscach. Nie mogę jej wyłączyć.
Zanim powiecie, że już był taki temat - ja mówię: szukałem na forum i znalazłem posty mówiące o tym, że może to być wina przekaźnika. Nie tworzę więc po raz wtóry takiego samego tematu dotyczącego wariującej wycieraczki, ale mam inne pytanie:

Proszę o podpowiedź jak dostać się do przekaźników (które plastiki trzeba odkręcić i jak, żeby ich nie połamać), który przekaźnik odpowiada za tylną wycieraczkę i jak go sprawdzić.

Ew. będę wdzięczny, jeśli przy okazji podpowiecie jak zdemontować manetkę i ją sprawdzić, bo jeśli okaże się, że to nie wina przekaźnika, to będę sprawdzał ją.
Kable w klapie ok - ma kombi więc tam nie są tak zagięte jak w hatchbacku.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: wariat12233 » czw paź 14, 2010 22:02

silniczek wycieraczki nie jest zalany płynem???? miałem te same objawy i wina był właśnie feralny spryskiwacz który zalał silniczek. W moim przypadku skończyło sie wymiana na nowy bo w środku styki były juz wypalone. poczytaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: martinezz123 » sob paź 16, 2010 01:35

kolego jeżeli chodzi o manetkę to musisz najpierw wypiąć poduchę ( z tyłu są dwa wloty w kierownicy ) od strony licznika , wkładasz tam śrubowkręt płaski i kierujesz rączkę w kierunku do dołu , potem odkręcasz kierownicę wypinasz poduchę ( najlepiej wcześniej odpiąć aku ) - kilka krotnie tego nie zrobiłem i też nic się nie stało jak już ściągniesz kierę to będziesz mógł odkręcić plastikowe obudowy , zostanie do ściągnięcia taśma airbagu , która często występuje z czujnikiem kąta skrętu pamietaj żeby tam nic nie kręcić bo będziesz musiał go potem skalibrować , jak to bedziesz miał pościągane to już tylko manetki ci zostaną :D powodzenia .
a co do wariującej wycieraczki to sprawdź w pierwszej kolejności czy obkręca ci się spryskiwacz razem z wycieraczką jeżeli tak to jest bduże prawdopodobieństwo że faktycznie zalewa elektronikę


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: gabhel » ndz paź 17, 2010 18:46

Spryskiwacz się nie obraca, działa bez zarzutu.
A z tymi przekaźnikami jak?



BartiKapi1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw gru 10, 2009 17:29
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: BartiKapi1985 » śr paź 20, 2010 11:45

Sprawdź może na początku przekaźnik znajdujący się pod kierownica a nad pedałami. Napisane jest na nim 377 SIEMENS. u mnie występowały te same dolegliwości. Kupiłem drugi na złomie i jak ręką odjął-uleczone!


Bartek

qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Re: Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: qurka » śr paź 20, 2010 14:55

witam
mam podobny problem tylko z przednimi wycieraczkami.. sprawa zalewania płynem w przednich wycieraczkach odpada więc chciałbym sprawdzić przekaźnik..i tu moje pytanie, który to przekaźnik i jak o sprawdzić?



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: enzo2211 » czw paź 21, 2010 12:39

martinezz123 pisze:czy obkręca ci się spryskiwacz razem z wycieraczką
Ej u mnie się kręci razem z wycieraczką... ale nic nie wariuje... To ma stać nieruchomo i pryskać w jedno miejsce?? Mam sie czegoś obawiać? :goof:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: Qto » czw paź 21, 2010 12:47

enzo2211 pisze:Ej u mnie się kręci razem z wycieraczką... ale nic nie wariuje... To ma stać nieruchomo i pryskać w jedno miejsce?? Mam sie czegoś obawiać? :goof:
Tylko kwestia czasu i rurka doprowadzająca płyn do dyszy się ukręci...płyn będzie zalewał między innymi zamek bagażnika i w niedługim czasie uszkodzi (zasyfi) mikrostyk...pojawią się problemy z oświetleniem bagażnika, alarmem, centralnym zamkiem...
Zapoznaj się z tym tematem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false; póki jeszcze nie ma mrozów. Normalnie Spryskiwacz psika w jedno miejsce na szybie, na jej środek...



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Przekaźnik tylnej wycieraczki w Mk4

Post autor: enzo2211 » czw paź 21, 2010 15:50

Qto, heh u mnie już tak rok psika a wypsikało ze 20 litrów płynu z czego 5 poszła tyłem bo często czyszczę. Dobrze wiedzieć dzięki :pub:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 103 gości