Rozładowuje akumulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Fiedor » czw wrz 30, 2010 22:39

Witam. Wiem ze tematów o tym problemie już trochę było i je poczytałem. Mianowicie prawdopodobnie mam gdzieś zwarcie, bo akumulator po cało nocnym ładowaniu, przejechaniu 3 km i postawieniu na 10 min nie daje prawie ani w ogóle prądu. Idąc tropem podpowiedzi z forum, sprawdziłem również akumulator z innego auta, tak samo jak wsadzenie naładowanego akumulatora do autka i zostawienie go tak. Tak jak przypuszczałem, po prostu się rozładował. Dzisiaj chciałem sprawdzić czy pobiera mi prąd na postoju. Podpiąłem się tak jak forumowicze podpowiadali pomiędzy klemę plusowa a plusa w aku miernikiem, z tym że nie wiem czy miernik jest odpowiedni, bo nic nie pokazało, same zera, co tez jest mało prawdopodobne. Czy tym miernikiem http://allegro.pl/profesjonalny-miernik ... 81112.html ustawiając go na pozycji ACA 200 mogę to zmierzyć? Jeśli tak, to dlaczego nic nie pokazuje? Jeśli nie, to jakiego miernika szukać?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Rozładowuje akumulator

Post autor: italiano_83 » czw wrz 30, 2010 23:01

Wtyczka czerwona w gniazdo COM, czarna w gniazdo 10A Nastawiasz pokrętłem na pozycję 10A. Odłączasz klemę minusową i jedną elektroda miernika dotykasz odłączonej klemy a drugą bieguna ujemnego akumulatora i odczytujesz wartość. Jak chcesz sprawdzić gdzie masz "zwarcie" albo co pożera prąd podłączasz miernik i wyciągasz bezpieczniki jeden za drugim cały czas sprawdzając wskazania, tak najłatwiej namierzysz obwód który jest przyczyną rozładowania akumulatora.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Johnatan » czw wrz 30, 2010 23:07

hmmm bardzo dobry pomysł, hmm miejsc do zwarcia jest dużo, ale jeśli nawe źre na postoju to napewno jest to urządzenie ktore działa w każdej chwili..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Fiedor » czw wrz 30, 2010 23:13

Teraz wytłumacz jak dla laika jeszcze raz ;p Gdzie znajduje się i jak wygląda gniazdo COM? Gdzie jest gniazdo "10A"? Na tym miernik który jest w moim 1 poście zmierzę to, bo tam mam albo 200 albo 1000 do ustawienia? Wiem że pytam o banalne rzeczy, ale elektryka to jedna z tych sfer w których jestem ciemny jak namiot z murzynami.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozładowuje akumulator

Post autor: Zico63b » pt paź 01, 2010 01:20

Przyrządem z linku Kolega nic tu nie zmierzy, on NIE mierzy prądu STAŁEGO! Wystarczy tamten:
http://allegro.pl/cyfrowy-miernik-uniwe ... 46068.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na poniższym zdjęciu po lewej widzimy wystarczający miernik, nastawiony na swój maksymalny prąd 10A. Do pomiaru "po kablu" musiałby być miernik taki jak po prawej, umożliwia pomiar prądów STAŁYCH.
Obrazek

Tak to ma wyglądać:
Obrazek

Zakres ustawia Kolega na "10A=" czyli pomiar prądu stałego, na największą wartość jaką ma miernik; potem można wartość zmniejszać tak, by odczyt był dokładny - uważać by prąd mierzony nie przekroczył wartości nastawionej. Przewody dajemy w gniazda miernika w/g rysunku.
Przykład: nastawiamy "10A" - odczyt 0.05A; Przy prądzie wskazywanym na wyświetlaczu większym niż 0.2A dalszych pomiarów nie wykonujemy, musi nam to wystarczyć - miernik by się zniszczył. Przy niższym prądzie jedziemy dalej: na mierniku następna mniejsza wartość to np. "200mA" na polu powyżej - nastawiamy ją a przewód czerwony przekładamy do gniazda "VΩmA" odczyt 52.1mA i mamy pomiar. Kolejna mniejsza wartość na mierniku to np. "20mA" i tej już NIE USTAWIAMY, spaliłby się miernik - prąd przekroczy dopuszczalną wartość!!
Najmocniej przepraszam, że tak "łopatologicznie" ale chcę by Kolega zajarzył :hmm:



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Fiedor » pt paź 01, 2010 15:05

Własnie zaje..iście ze tak ładnie i łopatologicznie wyjaśnione. W końcu wiem o co chodzi. Idę po miernik do sąsiada i zaczynam poszukiwania ;p Za jakiś czas dam znać co z tego wyszło, dzięki!!



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Fiedor » sob paź 02, 2010 08:05

Już pomierzone. Po ustawieniu na 10A, na wyświetlaczu pokazało się 1,17 a to chyba dość duzo ?
Za Twoja radą oczywiście nie zwiększałem już czułości miernika bo pewnie by się zjarał. Powyjmowałem po kolei bezpieczniki, i po wyjęciu tego od radia, z 1,17 zeszło na 0,3, a po wyjęciu tego od oświetlenia kabiny spadło do 0.0, czyli muszę szukać gdzieś w tych 2 miejscach.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Qto » sob paź 02, 2010 10:03

Fiedor pisze:po wyjęciu tego od oświetlenia kabiny spadło do 0.0
tylko pewnie przed wyjęciem bezpiecznika światełka się świeciły ;) Najpierw ustaw tak żeby się nie świeciły przy otwartych drzwiach...pewnie tylko z radiem jest problem



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Fiedor » sob paź 02, 2010 17:06

Faktycznie, przeoczyłem to ;p. Wiec zostaje radio, dzięki za pomoc.



max4891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 19, 2009 12:46
Lokalizacja: Lublin

Rozładowuje akumulator

Post autor: max4891 » czw mar 17, 2011 12:16

Witam mam problem z moim mk3 1,9 tdi. Po trzy dniowym postoju akumulator pada prawie do zera. Dodam że aku (centra futura 74Ah) ma dopiero półtora roku prąd ładowania 14,4 a przy obciążeniu 14,1, pobór prądu na postoju 0,17A, a to mądre oczko pokazuje cały czas, że aku jest naładowany. Może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Qto » czw mar 17, 2011 16:59

max4891 pisze:Może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi.
max4891 pisze:pobór prądu na postoju 0,17A
sam sobie odpowiedziałeś...za duży pobór prądu :bigok:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Johnatan » czw mar 17, 2011 23:10

Zdejmij panel radia i ściągnij kostke wentylatora chłodnicy. powino ci zejść do 0A, mozliwe że w mA coś bedzie ale tego nie odczujesz. Jeżeli nadal bedzie brało tzn że coś podłączyłeś nie tak.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

max4891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 19, 2009 12:46
Lokalizacja: Lublin

Rozładowuje akumulator

Post autor: max4891 » pn mar 21, 2011 10:30

Dzięki bardzo.Stwierdziłem że to radyjko pobiera 1,8W w stanie czuwania (podłączone na stale) a rdyjko alpine cde 9870r.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rozładowuje akumulator

Post autor: Johnatan » pn mar 21, 2011 23:34

1,8A raczej. Mój pionek bierze 0,6 A a wentylator chłodnicy 0,4 A


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości