jak wymienić czujnik halla

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

jak wymienić czujnik halla

Post autor: B4n4n » śr wrz 22, 2010 18:37

przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedniej odpowiedzi na ten temat jesli chodzi o mk4
jak w temacie.
jak wymienic czujnik halla. silnik 1.6 AKL i co polecacie ? zamiennik ok 135zl u mnie w sklepie z czesciami, czy oryginała ceny nie znam bede dzwonil jutro do serwisu.
zapewne ktos ma wiedze na ten temat.
uprzedzajac pewnei pytania czy wiem ze czujnik halla ? tak dzis bylem na diagnozie silnika i wyszlo ze czujnik halla walniety a mam problemu z odpalaniem rano.
Ostatnio zmieniony śr wrz 22, 2010 19:02 przez B4n4n, łącznie zmieniany 1 raz.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

jak wymienić czujnik halla

Post autor: DariuszK » śr wrz 22, 2010 19:01

chyba coś z tym kodem silnika jest nie tak



B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

jak wymienić czujnik halla

Post autor: B4n4n » śr wrz 22, 2010 19:02

tak tak juz poprawilem dzieki za uwage.



B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

jak wymienić czujnik halla

Post autor: B4n4n » pt wrz 24, 2010 18:30

heh widze ze nikomu nie chce sie udzielic odpowiedzi :D

czujnik jest za rozrzadem a dokladnie za gorna zębatką nie wiem jak fachowo sie nazywa wiem jedno ze bez mechanika sie nie obejdzie /:/



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

jak wymienić czujnik halla

Post autor: enzo2211 » sob wrz 25, 2010 02:42

E głupoty gadasz ... wiem że, żeby było więcej miejsca to wyciągasz zbiorniczek płynu od chłodnicy ( chyba 3 śruby) wypinasz zbędne przewody, rureczki itp, zdejmujesz osłonę rozrządu i luzujesz napinacz paska. potem odchylasz pasek( nie zdejmiesz go bo łapa silnika ci przeszkodzi :hmm: ) potem jakoś blokujesz koło i je odkręcasz i pod nim masz ten nieszczęsny czujnik..... Jakie będzie twoje zdziwienie jak wymienisz i będzie tak samo jak przed wymianą.... :grin: zanim go zdemontujesz to zobacz czy wiązka co idzie do ECU jest ok bo może kabelek się przetarł. i sprawdź czy czujnik jest czysty czy nie ma jakiś opiłków czy czegoś podobnego. zobacz tez czujnik g 28 ten koło filtra oleju bo słyszałem że wywala błąd g 40 a diagnozuje go g 28.. :kac: zryte to na maxa :kac:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

jak wymienić czujnik halla

Post autor: B4n4n » pn wrz 27, 2010 04:44

powiedz mi kolego jeszcze w kotrym miescu sprawdzic ta wiazke od ECU ??bym nie szukal bez sensu, dokladnie sprawdzic ten kabelek co idzie do halla czy cala wiazke ??



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

jak wymienić czujnik halla

Post autor: enzo2211 » pn wrz 27, 2010 07:03

B4n4n, powiem ci szczerze że nie wiem która to wiązka sam mam problem z czujnikiem. Vag pokazał bobola g28 więc wymieniłem i na nowym jest to samo wiec dalej jeżdżę na starym i podejrzewam wiązkę ale jak to sprawdzić, to jeszcze nie wiem , ale się dowiem .... może


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

Re: jak wymienić czujnik halla

Post autor: B4n4n » pn wrz 27, 2010 15:51

enzo2211 pisze:B4n4n, powiem ci szczerze że nie wiem która to wiązka sam mam problem z czujnikiem. Vag pokazał bobola g28 więc wymieniłem i na nowym jest to samo wiec dalej jeżdżę na starym i podejrzewam wiązkę ale jak to sprawdzić, to jeszcze nie wiem , ale się dowiem .... może
a mozesz mi trzasnąc jakies foto gdzie ten g28 jest dokladnie bym nie szukal bez sensu.



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

jak wymienić czujnik halla

Post autor: enzo2211 » pn wrz 27, 2010 15:59

foto to przy moim łączu odpada. ale tak łopatologicznie to włazisz pod auto ściągasz osłony silnika i oczom twym ukazuje się :grin: silnik... szukasz filtra oleju przeważnie taki czarny :jezor: i tuż pod nim masz czujnik przykręcony na jedną śrubkę z imbusem 5mm. czujnik wygląda tak jak na tej aukcji
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-vw- ... 69073.html" onclick="window.open(this.href);return false;
( nie jest moja tylko tak znaleziona na szybko)

A i jeszcze jedno. ta kostka co łączy czujnik z instalacja w aucie jest przy kolektorze jak dochodzi do bloku obok kostki od spalania sutkowego. Obie na jednym uchwycie wsunięte.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości