wycieraczka tylnej klapy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: pietka_86 » wt wrz 21, 2010 19:28

mam problem z tylna wycieraczka a mianowicie gdy bylo jeszcze ok to po pchnieciu do przodu manetki od wycieraczek tylna sie wlaczala i pracowala cyklicznie co kilka sekund gdy znow pchnalem manetke do przodu to sie wylaczala a teraz jak pchne manetke to nie raz zatrzymuje sie gdzie chce czasem wraca w swoje polozenie czasem zostaje na dole...
w czym moze byc problem, przekaznik, manetka czy silniczek????dodam ze jak przytrzymam dluzej do przodu to normalnie pracuje caly czas i plyn leci...
z gory dzieki



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: miś fazi » wt wrz 21, 2010 19:34

albo masz uszkodzony przekaźnik albo co bardziej prawdopodobne , wyłącznik krańcowy w silniczku , na dużym kole żebatym są ścieżki po których ślizgają się styki , i to one mogą nie stykać lub być zabrudzone



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » wt wrz 21, 2010 20:57

ja mam podobny problem tylko z przodu, jak włącze wycieraczki a potem wyłącze to odrazu sie zatrzymuja nie wracaja do dołu,albo jak włącze te czasowe to chodza cały czas,przekaznik zmieniłe i nic,czy sprawdzic to samo co u góry,czy w co innego udeżyć :grin:



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: pietka_86 » czw wrz 23, 2010 20:52

rozebralem to wszystko,chcialem przeczyscic ale nie dalo sie tego rozebrac,wiec popsikalem KONTAKTEM(srodek do czyszczenia stykow elektrycznych) i jak narazie odpukac chodzi bez zarzutu,nawet sobie wycieraczke polozylem,ze teraz pracuje od dolu do gory i z powrotem a nie z gory na dol i do gory....prosta sprawa myslalem,ze to bardziej skomplikowane:)
pozdrawiam dzieki jeszcze raz



arek23s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 18:21
Lokalizacja: Sochaczew

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: arek23s » sob wrz 25, 2010 09:49

witam
dolacze do tematu zeby nie pisacd podobnego posta
mam problem z tylnia wycieraczka a mianowicie nie moge wylaczyc czasowki, nawet jak wlacze spryskiwacz tylnej i przytrzymam dluzej to i tak czasowka chodzi caly czas. czy to moze byc wina przekaznika?



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

wycieraczka tylnej klapy

Post autor: pietka_86 » sob wrz 25, 2010 19:50

moze byc wina przekaznika,obczaj ktory to od wycieraczek,podjedz na szrot i popros zeby ci pokazali na moment i sprawdzisz...jak nie to to moze byc problem z manetką...co wydaje mi się bardziej prawdopodobne...musisz ja zdjac i przeczyscic,ewentualnie wziac taka sama ze szrotu na dzien i tez sprawdzisz...tu troszke gorzej bo trzeba kierownice zciagac...a jak ine to to na koncu mozesz jeszcze podmienic silniczek wycieraczek....
mimo wszystko wydaje mi sie ze to manetka...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości