[MK3] Wymiana wentylatora chlodnicy...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK3] Wymiana wentylatora chlodnicy...

Post autor: drill » pn wrz 06, 2010 12:21

Witam

Strasznie zaczal mi halasowac wentylator chlodnicy. Z tego co wstepnie wypatrzylem to dostac sie do niego moge tylko od przodu auta... Czy ktos kto juz to robil moze mi poradzic co bede musial koniecznie demontowac? Wystarczy zderzak i atrapa czy koniecznie musze sciagac tez chlodnice (w tym sensie ze spuscic z niej plyn a moze tylko odchylic z podlaczonymi wezami?)

Ogolnie czy moga byc po drodze jakies standardowe komplikacje?

Pacjent to MK3 AAM bez klimy czyli pojedynczy wentylatorek...

Pzdr!


Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[MK3] Wymiana wentylatora chlodnicy...

Post autor: Zico63b » pn wrz 06, 2010 12:45

W 1,4 udało się bez spuszczania płynu, jedynie po odchyleniu chłodnicy. Jak dokładnie to robili, to nie wiem: jako elektryk przyszedłem "na gotowe" ( :hmm: ) i robiłem tylko z wiatrakiem. Atrapa była zdjęta i pas przedni - to pamiętam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[MK3] Wymiana wentylatora chlodnicy...

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 06, 2010 13:57

Po zdjęciu zderzaka i pasa przedniego odkręcisz i odchylisz chłodnicę, płynu spuszczać nie trzeba. O ile pamiętam trzeba będzie jeszcze lewy reflektor wykręcić dla ułatwienia ale to już zobaczysz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości