Co ma wspólnego radio i boczne oświetlenie drzwi kierowcy ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OphidianX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:29

Co ma wspólnego radio i boczne oświetlenie drzwi kierowcy ?

Post autor: OphidianX » czw wrz 02, 2010 19:24

Tak jak w temacie.Zabierałem się parę razy do znanego już tematu z brakiem oświetlenia u drzwi kierowcy.Z początku myślałem że to dioda lub mikrostycznik. Próbowałem taki i innymi sposobami dojść czemu się ta żaróweczka nie świeci ale bez skutecznie.Dioda i mikrostycznik są ok. Dziś natomiast przytrafiło mi się coś takiego : kupiłem sobie kasetę-adapter na mp3 bo stwierdziłem że odtwarzacza CD narazie kupował nie będę . Wkładam kasetę , odpalam i jadę. Dojechałem na miejsce , otwieram drzwi i ku mojemu zdziwieniu oświetlenie w drzwiach kierowcy działa. Wyjmuje kasetę , nadal działa. Wracam z powrotem , otwieram drzwi i już nie działa. Moje pytanie : czy radio , kaseta i to nieszczęsne oświetlenie mają coś wspólnego ? Nie wiem , jest jakaś kostka czy coś co łączy te rzeczy żebym mógł sprawdzić czy ta żarówka w drzwiach się pali tak od czy coś gdzieś nie gra. I jeszcze jedno : podczas jazdy jak gwałtownie przyhamuje to radio samo z siebie się przycisza tak jakby. Czekam na jakieś propozycje rozwiązania problemu. Tak jak pisałem dioda i mikrowłączynik/stycznik są ok więc wydaje mi się że przyczyna leży gdzie indziej lecz niestety nie wiem gdzie . Co mogę ewentualnie jeszcze sprawdzić , poprawić żeby dojść gdzie jest problem ? Chyba że elektryka już może zaczyna padać , nie wiem :P , Model golfa jaki posiadam to Golf IV 1.4 16V.

Dziękuje uprzejmie za pomocne rady i wypowiedzi. Pozdrawiam

P.S.

Jeszcze dodam iż na kasecie w ogóle nie gra lewa strona samochodu tylko prawa. Na radiu natomiast wszystko jest ok. Jakieś porady ? :)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Co ma wspólnego radio i boczne oświetlenie drzwi kierowcy ?

Post autor: wojtas46 » czw wrz 02, 2010 19:50

Ori radio ma taką funkcję , głośniej lub ciszej zależnie od prędkości jazdy .Co do światelka w drzwiach kierowcy to pewnie uwalone są gdzieś kabelki , trzeba je dokładnie prześledzić



OphidianX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:29

Co ma wspólnego radio i boczne oświetlenie drzwi kierowcy ?

Post autor: OphidianX » pt wrz 03, 2010 09:41

Co do światelka w drzwiach kierowcy to pewnie uwalone są gdzieś kabelki , trzeba je dokładnie prześledzić
kilka razy to robiłem i nigdzie się niczego nie dopatrzyłem a i taka jedna sprawa : oświetlenie schowka powinno działać cały czas czy dopiero po przekręceniu " o raz " kluczyka ? Bo wydawało mi się że przedtem działało niezależnie cały czas a od wczoraj działa dopiero jak przekręcę o raz kluczyk w stacyjce.



greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Co ma wspólnego radio i boczne oświetlenie drzwi kierowcy ?

Post autor: greg0666 » sob wrz 04, 2010 11:46

Co do światełka ci nie pomogę ale jeżeli chodzi o to że na tej kasecie gra ci prawa lub lewa strona autka to znaczy że masz złą wtyczkę z kasety do odtwarzacza mp3, poprostu masz w tym momencie mono i gra tylko jedna strona. Wtyczka jak się domyślam to mały jack (dżak) czyli standardowa jak przy słuchawkach a więc wtyczka stereo ma takie dwie rozdziałki z plastiku ponieważ jest podzielona na trzy części czyli: ziemie, prawo, lewo. Jeżeli masz wtyczka podzieloną tyko na pół czyli z jedną opaska plastikową to masz mono i w tym przypadku: ziemia i lewo lub prawo. Jeżeli chciałbyś mieć stereo to raczej musiałbyś kupić nowe takie urządzenie z taką wtyczką ale jak chcesz żeby grało Ci całe autko w mono i chcesz się trochę pobawić to kup wtyczkę na stereo i poprostu podłącz jeden kabelek z masą do masy czyli do takiego najbardziej wystającej blaszki we wtyczce a ten drugi kabelek podłącz to obu pozostałych blaszek tak żeby grały Ci obie strony ale tak jak piszę będzie to tylko w mono. Pozdrawiam.

PS. oświetlenie w schowku powinno działać po przekręceniu kluczyka przynajmniej ja miałem tak w każdym aucie a co do tych kabelków od oświetlenia drzwi
to oglądanie gołym okiem nic Ci nie da ponieważ kabelek może być gdzieś przełamany w środku a izolacja może być ok i w tym momencie możesz sobie oglądać milion razy i nic nie zobaczysz, radze wziąć miernik i zmierzyć kabelek na końcu przy żarówce i na początku przy drzwiach czy jest przerwa, jak nie ma to od drzwi dalej do bezpieczników bo napewno gdzieś jest przerwany a czasem działa jak się zetknie i tyle. :bigok: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości