problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kazica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 21:57

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: kazica » śr wrz 01, 2010 22:39

Witam wszystkich jestem od 3 lat szczęśliwym posiadaczem golfika 3 94r benzyna. Jestem zielony z mechaniki zaczynam się szkolić stronkę dostałem od znajomego mówi ze tu są łebskie ludzie i potrafią pomóc ,od lutego borykam się z problemem gaśnięcia niuni gdy jest wilgotne powietrze. Zasięgnąłem języka tu i ówdzie po konsultacji wymieniłem palec, kopułkę, kable i świece miodzik.problem pojawił się 2 dni temu lało jak z cebra,wpakowałem się w kałuże prawym kołem.autko przejechało może z kilometr i zaczęło prychać jak przed wymianą wyżej wymienionych elementów tyle ze wcześniej odczekałem 5min zakręciłem 2 razy i poszedł a teraz kreci i nic. będę wdzięczny za celną poradę.Z góry dziękuje.



Coaxil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 22:11

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: Coaxil » śr wrz 01, 2010 22:49

Mialem a nawet mam ten sam problem.
Po dluzszej (4-6 godziny) przerwie powinien zapalic.
U mnie czesto 30 min pomaga ale raz dopiero na nastepny dzien zapalil.

Na sasiednim temacie tez czekam na porade innych tj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=351553" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam forum



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: Zico63b » śr wrz 01, 2010 23:03

To uwagi dla obu Kolegów:
Została więc cewka zapłonowa lub moduł zapłonowy cewki, ale może woda dostała się nawet do filtra powietrza. Zacząłbym od sprawdzenia tego filtra czy aby nie jest mokry.
Cewka czy moduł sporo kosztuje - polecam więc szybką podmianę ze znajomym i skropienie wodą ze spryskiwacza do kwiatów tych okolic - i próbę.
Kolega Coaxil powinien bardziej niż na filtr powietrza (bo jeszcze coś tam odpali) - dodatkowo zwrócić uwagę na czujnik Halla i w miarę możności też tak go podmienić.
Piszę często o podmianie z innym pojazdem, bo w elementach elektronicznych nie ma pewnej metody sprawdzenia ich w domu.



Awatar użytkownika
świecianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw paź 22, 2009 10:08
Lokalizacja: świecie

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: świecianin » czw wrz 02, 2010 11:42

u mnie był podobny problem przy wilgotnej pogodzie chodził kulawo wymieniłem przewody kopułkę palec rozdzielacza a okazało się że broiła cewka zapłonowa udało mi się kupic ori za 170 ziko i teraz jest oki


Marko

Awatar użytkownika
lesiooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:32
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: lesiooo » czw wrz 02, 2010 19:03

Ja mam coś takiego:
Jak golfik stoi dłużej (np. przez noc) to odpala na dotyk. Przejadę parę kilometrów, zgaszę, bo powiedzmy idę do sklepu, wracam i kręcę, kręcę, kręcę i po jakiś 15sek. kręcenia dopiero tak drętwo odpala. To dosyć uciążliwe i muszę usunąć jak najszybciej tę usterkę. Czy to może być cewka zapłonowa? Co o tym sądzicie?



kazica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 21:57

problem z odpaleniem przy wilgotnej pogodzie

Post autor: kazica » śr wrz 15, 2010 06:31

wielkie dzięki za pomoc Zico63b trochę czekałem na cewkę ale po wymianie zaśpiewał od pierwszego dotyku zobaczę jak teraz popada czy sytuacja się nie powtórzy :okej: :piwka:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości