otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wertopser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr cze 20, 2007 09:17
Lokalizacja: okolice Zamościa
Kontakt:

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: wertopser » ndz sie 22, 2010 08:55

mam problem. moze ktos wie jak uaktywnic otwieranie i zamykanie szyb po przekreceniu kluczyka w zamku i z kluczyka. kiedys dzialalo mi to pierwsze ( za pomoca kluczyka ) a teraz juz nie ;( baardzo prosze o pomoc co zrobic po kolei zeby to uaktywnic. co prawda vag'a nie mam ale znajomy ma kabel do laptopa z programem i moglby mi to zrobic ale mam sie dowiedziec co trzeba zrobic :/ baardzo prosze o pomoc :kwiat: :bigok:



Awatar użytkownika
Kajzer-K1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:52
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie dolny śląsk(okolice Kamiennej Góry)
Kontakt:

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: Kajzer-K1 » ndz sie 22, 2010 12:41

Cześć
Otwieranie lub zamykanie szyb po przekręceniu kluczyka w drzwiach lub lylnej klapie działa normalnie bez przekodowywania sterowników i nawet jak auto nie ma domykania szyb z pilota. U ciebie pierwsza opcja nie działa zapewne bo któryś z zamków nie daje sygnału że jest zamknięty pomimo że się zamyka.
Druga opcja zależy od rodzaju twojego modułu komfortu i rocznika auta, ja posiadam BORĘ z roku 99 i u mnie nie jest możliwe zakodowanie domykania szyb z pilota. W nowszych sterownikach komfortu można to zrobić VAGIEM i trwa to kilka minut.
Musisz określić czy twój sterownik będzie mógł obsługiwać domykanie szyb z pilota.


Obrazek
Moja BORA AHF 110 KM
viewtopic.php?f=89&t=230177" onclick="window.open(this.href);return false;

wertopser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr cze 20, 2007 09:17
Lokalizacja: okolice Zamościa
Kontakt:

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: wertopser » ndz sie 22, 2010 14:15

aaa no ja tez mam golfa z 99r i pewnie bedzie tak jak u ciebie ze nie bedize mozna zakodowac domykanie szyb z pilota.
a co do pierwszego to nei mam pojecia co sei stalo. fakt kiedys wogole nie dzialala mi szyba od strony pasazera ale jzu zostalo to naprawione i dziala i centralny i szyba wiec nie mam pojecia co to i dlaczego nie dziala :(



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: Zico63b » ndz sie 22, 2010 14:38

Kajzer-K1 pisze:U ciebie pierwsza opcja nie działa zapewne bo któryś z zamków nie daje sygnału że jest zamknięty pomimo że się zamyka.
To jest być może odpowiedzią na Kolegi pytanie; zamek jest pneumatyczny, powietrze ma ciśnienie, rygiel się blokuje ale system o tym "nie wie"!



Awatar użytkownika
Kajzer-K1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:52
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie dolny śląsk(okolice Kamiennej Góry)
Kontakt:

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: Kajzer-K1 » ndz sie 22, 2010 23:10

Zico63b pisze:To jest być może odpowiedzią na Kolegi pytanie; zamek jest pneumatyczny, powietrze ma ciśnienie, rygiel się blokuje ale system o tym "nie wie"!
Wątpię aby był pneumatyczny taki rodzaj sterowania stosowało Audi wraz z pąpką a tu nie wiemy jakie autko posiada kolega bo VW miał zamki sterowane silniczkami


Obrazek
Moja BORA AHF 110 KM
viewtopic.php?f=89&t=230177" onclick="window.open(this.href);return false;

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: zq_lbn » sob sie 28, 2010 22:02

To ja może na szybko odnośnie domykania/otwierania szyb z pilota. Da się to spokojnie zrobić w starszych vw wyposażonych w moduł komfortu. Mam gofera z '99 i bez problemu udało mi się to zrobić przy pomocy programu działającego pod DOSem. Włączyłem tą opcję w 4 innych samochodach i w każdym z tych przypadków również nie było problemów.

Kolego Wetropser - gdybyś był w Lublinie, daj znać wcześniej, załatwię kabel na COMa od znajomego i możemy spróbować u Ciebie włączyć. :) W następnym tygodniu wyruszam na dłuższe wakacje, ale pod koniec września możesz się odezwać.

Co do sytuacji, gdzie nie działa domykanie z kluczyka - sprawdź w drugich drzwiach, ewentualnie w klapie - też tak miałem, jak poleciał mikrowłącznik w zamku.

pozdrawiam
zq



wertopser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr cze 20, 2007 09:17
Lokalizacja: okolice Zamościa
Kontakt:

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: wertopser » ndz sie 29, 2010 11:56

zq_lbn pisze:Co do sytuacji, gdzie nie działa domykanie z kluczyka - sprawdź w drugich drzwiach, ewentualnie w klapie - też tak miałem, jak poleciał mikrowłącznik w zamku.

dzieki :) mikrowlacznik napewno mi polecial w klapie bo nie swieci sie lampka w bagazniku od dluzszego czasu. nie wiedzialem ze nawet to moze spowodowac ze nie dziala domykanie szyb. wymienie i zobaczymy :]



witek690
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt cze 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Świdnica

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: witek690 » pn sie 30, 2010 11:17

u mnie szyby sie domykają ale nie domyka mi się szyberdach czy tak ma byc



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: seebst » śr wrz 22, 2010 17:34

Witam. Byłem dzisiaj u elektryka "pod kompem". Zrobił mi sygnalizowanie zamykania auta syrenką, mówiłem też, żeby mi uaktywnił domykanie szyb z pilota, ale powiedział, że nie wie jak to zrobić bo nie działa. Mówił, że przyczyna tkwi w tym, że tylne szyby same automatycznie się nie zamykają gdy nacisnę przycisk, tylko go muszę trzymać (przedni przycisk działa na dwa razy, jak dwukrotnie wcisnę to same się zamykają, tylne tylko na raz działa, trzeba przycisk przytrzymać). Na pewno to jest tym powodem, czy po prostu moduł komfortu jest nieodpowiedni?

I jeszcze jedna sprawa. Chciałem zrobić tak, że gdy otworzę drzwi, to miałbym takie pikanie pulsacyjne co sek. (dźwięk jak on brzęczyka świateł, ale przerywany). Co prawda funkcja ta działa, ale wtedy licznik pokazuje wartości w milach. I niestety nie zrobił mi tego. Da się to jakoś obejść, żeby ta funkcja była, ale normalnie licznik pokazywało?



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: wariat12233 » śr wrz 22, 2010 17:42

seebst pisze:przedni przycisk działa na dwa razy, jak dwukrotnie wcisnę to same się zamykają, tylne tylko na raz działa, trzeba przycisk przytrzymać). Na pewno to jest tym powodem, czy po prostu moduł komfortu jest nieodpowiedni?
raczej to nie jest powodem, bo ja mam tylne drzwi też "na jeden raz" a domykanie szyb działa


ObrazekObrazek

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: seebst » ndz paź 03, 2010 10:09

Sprawdzałem wszystko i mam moduł z nr: 1J0 959 799 N
Będzie coś z tego? Da się ele szyby z pilota z tym zrobić?
Bo w sumie mało co jest na forum o module z takim właśnie nr



witek690
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt cze 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Świdnica

otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: witek690 » pn paź 04, 2010 07:37

a ja mam modół 1J0 959 799 AH tez program z czeskiej strony nie daje rady



krzychjpk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 17, 2011 20:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: otwieranie szyb z kluczyka i pilota

Post autor: krzychjpk » pn sty 17, 2011 22:57

Sprawdzałem wszystko i mam moduł z nr: 1J0 959 799 N

witam ja dzisiaj uruchomiłem u mnie w borce 1.6 sr 1998... z tym nr modułu był problem bo się bawiłem w ciemno z kodowaniem, mianowicie kodowaniem na moduł 1J0 959 799 AH... zrobiłem to tak jak jest w AH i było tak: szyby przednie działały prawidłowo, tylne zamiast się zamykać otwierały się :jezor: wystraszyłem się troszeczkę ale zmieniłem kodowanie tylnych szyb : poniżej podaje kodowanie prawidłowe dla 1J0 959 799 N

1J0 959 799 N
Memory Address / old value / new value
Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość
04283 / 8 / 2
04289 / 8 / 2
08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno
12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno
16820 / 250 / 246 strony kierowcy tylne okno
20916 / 242 / 254 strony pasażera tylny okno

u mnie działa wszystko prawidłowo szyby się domykają tylko pojawił się problem mianowicie jak otwieram bagażnik zamyka się auto :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości