Naprawa dmuchawy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » czw sie 19, 2010 09:51

Witam
Widzialem, ze ten problem byl walkowany na forum, aczkolwiek nie jestem pewien czy w moim wypadku jest to ta sama przyczyna.
Jak jest gorąco (latem), dmuchawa dmucha tylko gorącym powietrzem. Pomimo wylaczenia w dalszym ciagu dmucha cieplej powietrze np na nogi pasazera lub kierowcy.
Od czego powiniennem zacząc?? Jakie elementy kokpitu musze zdemontowac, żeby sie tam dostać?


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Naprawa dmuchawy

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 13:20

Było wielokrotnie ale naprowadzę jak masz szukać , musisz zacząć od wypięcia przez podważenie ramki wkoło liczników. Pod nią nędą 4 wkręty poniżej nad popielniczkę jeszcze dwa wykręć wszystkie. Teraz dobierzesz się do pokręteł z tyłu, są tam linki i zębatki uruchamiające klapki koło nagrzewnicy i z tym jest coś spartolone. Konkretnie chodzi o środkowe pokrętło, linka do dużej klapy w obudowie nagrzewnicy, mocowana od dołu. Jeśli po ustawieniu pokrętła na zimne powietrze leci ciepłe ale już nie tak gorące jak przy ustawieniu na gorące, to klapa o której pisałem jest ażurowa i dziury w niej są zaklejone gumą piankową. Ta pianka się kruszy i wypada powodując objaw jak masz ( a w zimie przez to nie bedzie dostatecznego grzania). Wówczas musisz się do niej dobrać po odkręceniu plastyku przed nagrzewnicą i zakleić czymkolwiek najlepiej podobną piankowa gumą która ma tłumić szmery


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » czw sie 19, 2010 13:45

Na poczatku mam zdjac caly ten plastik od licznikow ,wlacznikow radia itp ,tak??
dzieki ,fajnie to skrociles, myśle ze ulatwi mi to sprawe,
Wrescie mam chwile wolnego czasu i probuje doprowadzic do ladu golfa.


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Naprawa dmuchawy

Post autor: bodzio_j » czw sie 19, 2010 16:13

Teraz dobierzesz się do pokręteł z tyłu, są tam linki i zębatki uruchamiające klapki koło nagrzewnicy
Pokrętła w mk2??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Naprawa dmuchawy

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 17:50

bodzio_j pisze:Pokrętła w mk2??
prosi się o wybaczenie. Oczywiście opisałem do mk3.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » czw sie 19, 2010 20:59

Wybaczam :)
To Prosze o podobny opisik demontazu do mk II :)


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Re: Naprawa dmuchawy

Post autor: Przemek » czw sie 19, 2010 22:22

KiLLerXX pisze:Witam
Widzialem, ze ten problem byl walkowany na forum, aczkolwiek nie jestem pewien czy w moim wypadku jest to ta sama przyczyna.
Jak jest gorąco (latem), dmuchawa dmucha tylko gorącym powietrzem. Pomimo wylaczenia w dalszym ciagu dmucha cieplej powietrze np na nogi pasazera lub kierowcy.
Od czego powiniennem zacząc?? Jakie elementy kokpitu musze zdemontowac, żeby sie tam dostać?
widze kolego że masz ten sam problem co ja miałem otusz to że gapka z gegulacji nawiewem ciepłe zimno ją wywiało zi została tylko goła blacha która ma 3 otwory niewiem poco ale tak ma więc musisz wyciągać całą dmuchawę nagrzewnice i wymienić ja założyłem z pssataB4 pasuje beż przerabiania jeżeli chcesz sie bawić to natą dlache zakładaja pianke co kładziesz pod panele i sprawa załatwoina ale dlamnie niema to najmniejszego sensu bo co fabryka to fabryka z passata kupiłem wymieniłem linki oraz panel na oryginalny do mk II i hula dalej i jestem zadowolony :okej: :okej:


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Naprawa dmuchawy

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 22:30

Przemek, to co opisałeś jest tym samym elementem co w mk3, oczywiście wyjmować nagrzewnicy nie trzeba, tylko zakleić te dziury o których piszemy, po zdjęciu plastyku przed tą klapą. Kolega pyta jak się tam dobrać to mu opisz jak wiesz, tylko błagam cię: przeczytaj jak napisałeś z jakimi błędami, z komórki piszesz czy jak?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » pt sie 20, 2010 10:22

Panowie golfik jest mojej żony musze w 2 h sie dobrać sie i to naprawić ,gdyby byl moj to bym caly przód rozebral i sie nie przejmował ;].
Wiec jak ktos wie pokolei jakie elementy zdejmowac w mkII to bede wdzięczny.


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Naprawa dmuchawy

Post autor: Paweł Marek » pt sie 20, 2010 13:52

z tego opisu korzystasz, pomijasz to co dotyczy samej nagrzewnicy http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-nagrzewnicy-w-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false;
czyliOdkrecasz konsole srodkowa, polke pod decha u kierowcy i pasazera. Nastepnie demontujesz srodkowe kratki nawiewu. , odkrecasz frontowa obudowe nagrzewnicy (kilka srubek w glowka na srubokret krzyzakowy + takie plastikowe nakretki chyba na „10″).
Pod frontową obudową masz poszukiwana klapę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » śr sie 25, 2010 19:15

A wiec dostalem sie do tej klapki. Jak poruszalem regulacja miejsca nadmuchu to owa klapka sie poruszala.
Okleilem to to cienka pianka ktora sie kladzie pod panele.
Niestety jedyne co udalo mi sie osiągnać to szczelnośc.
Jak dmuchawa jest na zerowym to nie dmucha mi przynajmniej cieple powietrze na nogi.
Jednak w dalszym ciagu powietrze jest ciagle gorące :(
Jest tam jakas druga klapka ??
Zapewne uszczelnilem klapke od przelacznika miejsca nawiewu.
Gdzie znajde ta klapke od przelacznika cieple zimne??

Załączam obrazek obklejonej przezemnie klapki

Obrazek

Mam jeszcze jedno pytanie
Po stonie posazera , poprawej stronie troszke pod pulką jest urządzenie, ktora jak wlacze nadmuch pracuje (jak dodtke czuje ze sie obraca. Niestety zapomnialem zrobic fotke. Zastanawia mnie co to za element??


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Naprawa dmuchawy

Post autor: Tomasz Bis » śr sie 25, 2010 21:33

KiLLerXX pisze:Zastanawia mnie co to za element??
Kanał wentylatora i sam wentylator :bigok: Zastanawiam się po co Koledzy poradzili Ci rozkręcać aż tak bardzo , wystarczyło tylko kanał środkowy. Klapka st.. ciepłe -zimne zobaczysz po zdemontowaniu właśnie kanału wentylatora.Jest on mocowany na spinki które widać na Twoim zdjęciu /4szt./,plastikową nakrętką obok wentylatora i nakrętką M6 w komorze silnika. Po zdemontowaniu kanału zobaczysz klapkę :bigok: Poszukam tematu wiem że jest :bajer:
Nie jest to proste na nowym NIBY LEPSZYM forum , tutaj są pokazane miejsca mocowania kanału http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 23:27 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

Naprawa dmuchawy

Post autor: KiLLerXX » śr sie 25, 2010 21:41

Moglbys cos wiecej napisac na temat gdzie sa te 4 spinki ,bo szczerze mowiać nie rzucilo mi sie nic takiego, nawet na moim zdjeciu. Co do tematu to widzialem jeden, aczkolwiek nie pisali za bardzo jak dostac sie bez zdemontowania nagrzewnicy do klapki cieple, zimne.
Nakretka w komorze silnika?? Nie planuje demontowac nagrzewnicy :/


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Naprawa dmuchawy

Post autor: Tomasz Bis » śr sie 25, 2010 23:39

KiLLerXX pisze:Nakretka w komorze silnika?? Nie planuje demontowac nagrzewnicy :/
dwie są od nagrzewnicy , jedna od kanału .Link masz wyżej .
KiLLerXX pisze:gdzie sa te 4 spinki
pomyliłem się sześć , takie zagięte blaszki na łączeniu elementów , wygląda to tak jak / C /


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości