wymontowanie webasto i brak nawiewu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lachu997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 11, 2010 17:44
Lokalizacja: Dębno

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Lachu997 » sob sie 14, 2010 22:48

Witam jak w temacie, kupiłem golfa mk1 i było w nim założone webasto(sam sie ździwiłem) po wymontowaniu mam brak nawiewów. Może wiecie w czym tkwi problem, wyczytałem w google że to prawdopodobie od tego. Ale nie pisze co i jak zrobić aby dalej chodziło. Z GÓRY DZIEKUJE I POZDRAWIAM.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Zico63b » ndz sie 15, 2010 00:59

Cóż, Mk 1 to w pewnym sensie archiwalia, ze swej praktyki nie pamiętam wiele, natomiast wiedza i tak nie była by przydatna. Wszystko zależy od montażystów, w jaki sposób zaingerowali w układ fabryczny, czy też może było to wstawiane w fabryce lub salonie VW.
Tak czy inaczej, pozostaje zapoznać się z budową sterowania układu i przywrócić system do stanu "manual-standard", w czym może być pomocna książka serii "Sam naprawiam..." czy też "Naprawa...".
A tak już konkretnie: brak nawiewu - należy rozumieć jako brak pracy wentylatora dmuchającego do kabiny, czy brak wylotu powietrza z kratek mimo pracy wiatraka?



Lachu997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 11, 2010 17:44
Lokalizacja: Dębno

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Lachu997 » pn sie 16, 2010 00:49

Brak pracy wentylatora dmuchającego do kabiny. Sprawdzałem już bezpieczniki, przekaźnik od nawiewów i nic nie dało. Do webasto szedł jakiś przkaźnik. Wydaje mi sie ze webasto ktoś sobie sam zamontował, sprawdzałem instalacje elektryczna i wyglada na fabryczną nic nie przerabiane, mozliwe ze poprostu webasto zostało przełozone z innego auta wraz z instalacją. Przeszukałem "GOOGLE" i znalazłem ze golf 1-2 to ta sama instalacja elektryczna. A co do webasta to schemat instalacji elektrycznej jest ten sam co golf 2-3-4. Oraz wyczytałem ze nawiew jest zależny od przekaźnika webasta. Dzięki wielkie Zico63b ze sie zainteresowałeś. Moze lepiej poprostu odwiedzic elektryka i będzie po sprawie. Dzieki Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Zico63b » pn sie 16, 2010 01:28

Zawsze Kolega zdąży... :hmm:
Można powrócić czy przywrócić układ "przedWebastowy":
Z bezpiecznika 6 (ale można wziąć z innego pod napięciem z zapłonem), idzie przewód czarno-czerwony do włącznika dmuchawy w tablicy. Z tego włącznika idą trzy przewody: żółty - prędkość najwyższa, trzeci bieg; żółto-czarny - prędkość średnia, drugi bieg; biały - prędkość mała, pierwszy bieg - i... to wszystko.
A czy w skrzynce bezpiecznikowej ma Kolega przekaźnik z nr 18, dolny rząd, drugi z lewej?
Znajdzie Kolega dmuchawę, doprowadzi przewody i będzie działać a kasa zostanie w kieszeni.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Lipek81 » pn sie 16, 2010 22:16

Lachu997, przede wszystkim napisz, jaki masz panel bezpieczników - stary czy nowy. Stary jest na bezpieczniki rurkowe, nowy na takie płytkowe, jak we współczesnych samochodach.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Zico63b » pn sie 16, 2010 22:22

To jest Mk 1!
Natomiast miałbym jeszcze pytanie do Kolegi Lachu997, czy pozostawiono chociaż oryginalny włącznik dmuchawy, z przełączeniem szybkości?



Lachu997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 11, 2010 17:44
Lokalizacja: Dębno

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Lachu997 » wt sie 17, 2010 00:14

Tak orginalny włącznik dmuchawy z przełączeniem szybkości jest. nic nie było w nim zmieniane. Lipek81- tak jak to opisałes mam nowy typ skrzynki bezpieczników na bezpieczniki "takie płytkowe, jak we współczesnych samochodach" :)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Zico63b » wt sie 17, 2010 00:23

O, to duże ułatwienie. To z tyłu włącznika ma być wtyk z czterema przewodami, w czarno-czerwonym ma być napięcie z zapłonem. Czy jest - to zadanie na jutro. Dalej pojedziemy ze sprawdzaniem i wiatrak ruszy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: Lipek81 » wt sie 17, 2010 18:25

Zico63b pisze:To jest Mk 1!
- no wiem, i co? Nie można zapytać o to, jaki ma panel bezpieczników? W mk1 były dwa rodzaje - stary i nowy... W mk2 też był stary i nowy, z tym, ze stary z mk2 jest taki sam, jak nowy dla mk1 (chyba tylko w mk1 nie mia miejsca na to narzędzie do wyciągania bezpieczników ) :)

Co do wentylatora - Lachu997, możesz śmiało korzystać ze schematów wentylatora do golfa mk2 ze starym panelem bezpieczników. Kolory przewodów, połączenia itp. są identyczne. Jedynie umiejscowienie wentylatora jest inne :)



greg

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: greg » sob sie 21, 2010 19:47

Lachu997 pisze:po wymontowaniu mam brak nawiewów.
no pewnie - wypiąłeś przekaźnik przez który przechodzi prąd dla nawiewów - musisz zmostkować 2 kable które idą z i do kabiny



greg

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: greg » sob sie 21, 2010 19:52

wyjaśnię zasadę działania - kabel który idzie od bezpiecznika do nagrzewnicy (wentylatorów)jest przecinany - przedłużane oba końce które wpinamy do przekaźnika - wpięte tak że jak przekaźnik nie ma załączenia to przechodzi prąd przez niego (czyli masz przepływ prądu jak włączysz stacyjkę). do tego samego przekaźnika idzie dodatkowe zasilanie poprzez bezpiecznik 25A (prąd potrzebny dla wentylatorów) jak webasto pracuje a nie ma nikogo w aucie. Masa i kabel sygnałowy od webasta , który załącza przekaźnik



adakul13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 20:13

wymontowanie webasto i brak nawiewu

Post autor: adakul13 » pn wrz 27, 2010 21:27

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i nie chciałem od razu zakładać nowego tematu więc chciałem spytać czy posiada ktoś serwisuwke do mk1,
i czy może ktoś wie jaka może być przyczyna nie działania ciepłego nawiewu(nawiew działa i wieje zimnym powietrzem) bardzo proszę o "nie wieszanie na mnie psów"

Pozdrawiam:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości